دوره آموزشی سربازی ناجا یک ماهه شد

جزئیات تغییر و تکذیب مدت آموزشی سربازی به خاطر کرونا

0 572

شیوع کرونا بسیاری از قوانین و مناسبات اجتماعی را تغییر داده است. یکی از مواردی که تاثیر زیادی از کرونا گرفته خدمت سربازی است. کرونا تا به حال چندین بار باعث تغییر طول مدت آموزشی شده است.

چند روز پیش خبری مبنی بر فشرده شدن مدت آموزشی تا مهر ۹۹ روی خروجی ها قرار گرفت. دقیقا یک روز بعد خبری بر روی سایت ناجا قرار گرفت که در آن مدت آموزشی سرباز دو ماه اعلام شد.

این تغییرات باعث سردرگمی مشمولین می شود و حرفهای ضد و نقیض مسوولین امر به این سردرگمی دامن می زند. بعضی می گفتند قرار است آموزشی ناجا دو ماه باشد و سایر مراکز مانند قبل آموزشی را برگزار کنند. این موضوع باعث نارحتی و عصبانیت سربازان اعزامی تیر ناجا شد.

اما بلاخره مدت آموزشی در دوره های تیر و مرداد و … چقدر است. در ادامه به شفاف سازی این موضوع می پردازیم.

خبر ناجا در مورد دوره آموزشی را دو ماهه

به گزارش باران مشاوره به نقل از ایرنا، طبق اعلام ناجا دوره آموزش رزم مقدماتی از یک ماه به دو ماه افزایش یافت. (این خبری بود که در تاریخ ۱۲ تیر بر روی خروجی سایت قرار گرفت)

معاون تربیت و آموزش ناجا گفت: استفاده از کارکنان وظیفه در ماموریت های محوله ضرورت دارد و آموزش ها کیفی شده است. بنابراین با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی، دوره آموزش رزم مقدماتی از ۱۲ تیرماه از یک ماه به دو ماه افزایش می یابد.

بر خلاف نظر ناجا دوره آموزشی تا پایان مهر یک ماهه است

امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح ۲۱ خرداد از یک ماهه بودن دوره آموزشی به دلیل شیوع کرونا تا پایان شهریور ماه خبر داده بود.

وی افزود: با ابلاغ به تمام مراکز آموزشی نیروهای مسلح از آنان درخواست شده است ضمن رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی، آموزش دقیق و کامل سربازان را بصورت یک ماهه در دستور کار قرار دهند.

در همین راستا معاون تربیت و آموزش نیروی انتظامی گفت: برای حفظ سلامتی سربازان با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی مجددا دوره آموزشی سربازی یک ماهه شد.

توصیه باران مشاوره به اعزامی های سربازی

با توجه به این تفاسیر باران مشاوره به مشمولین توصیه می کند دیگر نگران نباشند و مدت آموزشی همه سربازان قرار است فشرده برگزار شود. البته ممکن است برخی سربازان بیشتر یک ماه در آ»وزشی نگه داشته شوند. تشخیص مدت آموزشی به نیروها واگذار شده است.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: