جزئیات خدمت سربازی در سال جدید

سردار کمالی در خصوص قوانین خدمت سربازی برای سال جدید (98) بیان کرد

184 34,543

قوانین نظام وظیفه هر سال مجددا بررسی می شود و گاهی با توجه به مصوبات مجلس دچار تغییراتی می شوند. سردار کمالی در خصوص جزئیات خدمت سربازی در سال جدید، جزئیاتی از خرید سربازی، نحوه گذراندن خدمت سربازی و … در سال جدید توضیحاتی را ارائه داد.

جزئیات خدمت سربازی در سال جدید

به گزارش «ابتکار» از پایگاه خبری پلیس، سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز نیروهای مسلح در حاشیه بازدید از معاونت وظیفه عمومی پلیس اصفهان بیان کرد: اکنون خدمت سربازی برای دستگاه های دولتی 24 ماه (امریه)، برای نیروهای مسلح مناطق عادی 21 ماه، مناطق محروم 19 ماه و مناطق امنیتی درگیر 18 ماه است.

سردار کمالی با بیان این موضوع که میانگین خدمت سربازی با توجه به قانون کسر خدمت در کشور 16 ماه است، اضافه کرد: با توجه به کاهش موالید، گسترش دانشگاه ها و افزایش کسر خدمت ها، تعداد سربازها پاسخگوی نیازهای نیروهای مسلح نیست ولی با این وجود ستاد کل تصمیمی جهت افزایش مدت خدمت سربازی نخواهد داشت. همچنین ستاد کل نیروهای مسلح مد نظر دارد حقوق سربازها را افزایش دهد. هر چند ارزش این خدمت مقدس فراتر از دنیای مادی است و با مادیات قابل ارزیابی نیست.

خرید خدمت و نحوه گذراندن سربازی

سردار کمالی درباره تعیین تکلیف مشمولان غایب و فروش سربازی یا جریمه مشمولان غائب نظام وظیفه گفت: ستاد کل نیروهای مسلح اصرار به حذف طرح خرید غیبت سربازی دارد و در سال 98 این طرح اجرا نخواهد شد.

سردار کمالی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری جهت بهبود و بهینه سازی خدمت سربازی گفت: 3 برنامه شامل «استفاده بهینه از تخصص و توانمندی سربازها»، «تربیت، آموزش و توانمندی سربازها» و «حفظ و ارتقای شان و منزلت سرباز» در دستور کار نیروهای مسلح قرار دارد. این مقام مسئول در خصوص استفاده از تخصص و توانمندی سربازها گفت: در این خصوص نیازهای نیروهای مسلح بر اساس شغل احصا می شود، توانمندی سربازها مشخص و مراکز آموزشی طی 2 ماه صلاحیت های شغلی شخص را بررسی می کنند و در صورتی که صلاحیت لازمه را نداشته باشد در مشاغل عمومی از وی استفاده می شود.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ticker_background=”#fe8989″ ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

سردار کمالی ادامه داد: درباره تربیت، آموزش و توانمندی سربازها، قبل از سربازی مشوق هایی برای خانواده ها و سربازان در نظر گرفته می شود که برخی از فعالیت ها را آموزش ببینند تا اگر تخصصی دارند در مسیر تخصص به کارگیری و به بازار کار وارد شوند. در این خصوص با 20 وزارتخانه و سازمان مانند وزارت کار و فنی و حرفه ای تعامل های لازم را انجام داده ایم.

سردار کمالی در ادامه بیان کرد: از دیگر موارد مورد تاکید مقام معظم رهبری حفظ و ارتقای شان و منزلت سرباز است. طرح های گوناگونی مانند طرح «سرباز مشاوره» که بر اساس آن همه سربازها باید یک مشاور باشند و مشکلات را انتقال دهند و همچنین طرح «معین سرباز» که هر 10 سرباز با یک پایور در ارتباط هستند، اجرایی خواهد شد.

سردار کمالی در پایان به جوانان توصیه کرد: سربازها به موقع به خدمت مقدس سربازی اعزام شوند و به شایعات توجه نکنند، فریب افراد و باندهای جعل را نخورند. به کانال های خبری نامعتبر توجه نکرده و اخبار را از ستاد کل نیروهای مسلح و نیروی انتظامی پیگیر باشند.

همچنین بخوانید: راه های معافیت از سربازی

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 184 تا
 1. مهدی :

  سلام
  طول دوره آموزشی مرزبانی چند ماهه در این دوران؟
  ممنون

  1. باران مشاوره :

   احتمالا 45 روزه است.

 2. فرشاد :

  خیلی ممنون از پاسخگویی

 3. فرشاد خوان یغما :

  سلام و روز بخیر
  در قانون نظام وظیفه مصوب سال 63 در قسمت معافیت ها بخش کفالت بند نهم ذکر کرده که اگر از خانواده ای دو برادر خدمت سربازی را انجام داده باشند برادر دیگر آن ها معاف می شود ، آیا این بند در این قانون هنوز اجرا می شود؟
  ممنون از پاسختون

  1. باران مشاوره :

   فرشاد جان معافیت سه برادری خیلی وقت است که لغو شده است.

 4. کیمیا :

  سلام اعزامی های خرداد آموزشی شون چه مدته؟!

  1. باران مشاوره :

   کیمیا خانم هنوز اعلام نشده است.

 5. علیرضا :

  سلام
  من اعزام یکم اردیبهشت هستم خواستم ببینم مدت زمان آموزشی چقدره توی این اوضاع؟ و آموزشیم سپاه ولیعصر خوزستان افتاده آیا بعد اموزشی توی شهر خودم میفتم؟ خودم هم خوزستانم

  1. باران مشاوره :

   مدت آموزشی شما یک ماه خواهد بود. اینکه کجا تقسیم می شوید اصلا مشخص نیست.

 6. ناصر چنانه :

  سلام راست میگن اموزشی ۲۰ روز شده

  1. باران مشاوره :

   برای اعزام اردیبهشت یک ماهه شده است.

 7. وجیهه :

  مرخصی سال ۹۹ عید نوروز با وجود کرونا آیا وجود دارد یا خیر جواب بدید از نگرانی مردیم ؟؟؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   وجیهه خانم احتمال اینکه سرباز ها مرخصی بگیرند زیاد است. باید منتظر باشیم ببینیم چه تصمیمی گرفته می شود. باران مشاوره را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. به محض انتشار خبر شما را مطلع می کنیم.

 8. صادق :

  چقدر بایدمنتظر بمونم جواب بدین

  1. باران مشاوره :

   صادق جان باران مشاوره سیستم چت آنلاین ندارد و طبیعتا پاسخ پرسش ها ممکن است حتی با تاخیر 10 دقیقه ای داده شود. اگر برای دریافت پاسخ عجله دارید توصیه می کنیم از خطوط مشاوره استفاده کنید.

   1. سجاد :

    سلام ، آیا با وجود اینکه آموزشی اردیبهشت ۹۹ یکماه شده است، آموزشی مرزبانی هم یکماه است؟؟

    1. باران مشاوره :

     سجاد 30 یا 45 روز اس. هنوز مطمئن نشدیم. مدت آموزشی مرزبانی در اردیبهشت یکی از این دو عدد هست.

 9. صادق :

  آیا به سربازان اعزامی 98 عیدی میدهند؟
  و اینکه به سربازان دارای فرزند عیدی فرق میکنه بامجردها

  1. باران مشاوره :

   آقا صادق انشاالله که عیدی هم می دهند. میزان عیدی ثابت است.

 10. محمدرضا :

  سلام بنده متولد 1380/05/06 هستم و امسال فارغ التحصیل نظام جدید شدم و در کنکور 98 شرکت کردم ولی پشت کنکور مانده ام میخواستم بدانم برای کنکور 99 مشکلی خواهم داشت یا نه؟
  در ضمن وقتی به پلیس +10 مراجعه کردم گفت تا یک سال دیگر وقت داری !

  1. باران مشاوره :

   از تاریخ فارغ التحصیلی یک سال فرصت دارید. برای راهنمایی کامل با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: