جزئیات شرایط جذب سرباز معلم در استان های سراسر کشور

شرایط، ظرفیت، مراحل و نحوه اقدام سرباز معلم در سال 99

2 4,133

چند روز پیش بود که خبر جذب امریه سرباز معلم در سال ۹۹ بر روی خروجی اکثر سایت ها قرار گرفت. اکثر مشمولان با خواندن این فراخوان با سوالاتی نظیر رشته های مورد نیاز، نحوه اقدام و … مواجه شدند.

با ابلاغ وزارت آموزش و پروش برای جذب سرباز معلم به استان های کشور، هر استان شرایط و ضوابط و رشته های مورد نیاز خود را اعلام کرده است. در این خبر قصد داریم تا هر استانی که شرایط جذب سرباز معلم را برای اعلام می کند، جزئیاتش را منتشر کنیم.

شرایط جذب استان ها در سال ۹۹ در همین حبر به روز رسانی می شود پس اگر استان محل سکونت شما در این لیست نیست باید صبر کنید تا شرایط و ظرفیت هایش را اعلام کند یا با مراجعه به آموزش و پرورش استان خود شرایط جذب سرباز معلم را پیگیری کنید.

در ادامه با گزارش باران مشاوره همراه باشید.

شرایط جذب سرباز معلم استان گیلان

در استان گیلان اولویت جذب سرباز معلم با مشمولانی است که مدرک تحصیلی آنها کارشناسی ارشد باشد. این سرباز معلمان برای مناطق کمتر توسعه یافته استان در نظر گرفته شده اند.

علاقه مندان اگر شرایط عمومی سرباز معلم را دارند می توانند با مدارک مورد نیاز با مراجعه به اداره آموزش و پرووش استان گیلان نسبت به ثبت نام اقدام کنند. توجه داشته باشید که ثبت نام به منزله پذیرش نهایی نمی باشد و تعیین سلاحیت از سوی هسته گزینش استان و امتیاز های لازم نیز در تعیین جذب سرباز معلم وجود دارد.

در نهایت تمام قبول شدگان این طرح از سوی اداره امور اداری و تشکیلات این اداره اعلام می شود. رشته های مورد نیاز استان گلستان و همچنین محل اجرای این طرح برای جذب سرباز معلم استان گیلان به شرح زیر است.

ردیفمنطقهابتداییمعارفریاضیزبان خارجیکامپیوتربرق قدرتمکانیک خودروجمع
۱عمارلو۷۱۱۱۱۱۰۱۲
۲دیلمان۳۰۰۰۱۰۰۴
۳تالش۴۰۰۰۱۰۰۵
۴رودبار۶۰۰۰۰۱۱۸
۵رضوانشهر۳۰۰۰۰۰۰۳
۶رحیم آباد۲۰۰۰۰۰۰۲
۷حویق۴۰۰۰۱۰۰۵
جمع۲۹۱۱۱۴۲۱۳۹

شرایط جذب سرباز معلم استان چهارمحال و بختیاری

آن دسته از سربازانی که امتیاز کافی برای امریه آموزش و پرورش را بدست بیاورند پس از تایید در هسته گزینش آموزش و پرورش این استان می توانند بعنوان سرباز معلم به خدمت مشغول شوند. در صورتی که تعداد متقاضیان از سهمیه بیشتر باشد جذب با توجه به فرم امتیازات صورت می گیرد. این فرم در ادمه ضمیمه شده است.

سرباز معلمان باید دوسال تمام خدمت کنند و هیچ گونه کسری به آنها تعلق نمی گیرد. ضمنا سربازانی که قبلا بخشی از سربازی خود را گذرانده اند نمی توانند بعنوان سرباز معلم امریه بگیرند.

جذب این سرباز معلمان از تمام مناطق و شهرستان های استان صورت می گیرد ولی محل خدمت مناطق محروم استان است. این سرباز معلمان مجاز به ادامه تحصیل در حین خدمت نیستند و انجام خدمت در آموزش و پرورش برای آنها حق استخدام در این وزارتخانه را ایجاد نخواهد کرد.

سرباز معلم ها در طول سال تحصیلی ۵ روز در هفته در مدارس و در تابستان ۶ روز در هفته در واحدهای اداری به کارگیری می شوند و محل خدمت آنها را واحد به کار گیرنده طی ابلاغی اعلام می نماید.

آن دسته از پذیرفته شدگان که از امتیاز مناطق بومی خود استفاده کرده اند از مزایای مخصوص معلمان وظیفه غیر بومی محروم می شوند.

پذیرفته شدگان از تاریخ ۹۹/۰۴/۰۱ به مراکز آموزشی اعزام می شوند و متقاضیان پذیرش نشده می توانند از تاریخ ۹۹/۰۴/۱۵جهت پس گرفتن مدارک ارائه شده اقدام نمایند.

رشته های مورد نیاز استان چهارمحال بختیاری برای امریه آموزش و پرورش

 • آموزش ابتدایی/روان شناسی کلیه گرایش ها به جز روان شناسی صنعتی
 • علوم تربیتی کلیه گرایش ها/مشاوره و راهنمایی
 • الکتروتکنیک، مهندسی برق گرایش های قدرت و کنترل/مهندسی تکنولوژی برق گرایش های قدرت و
  کنترل
 • الکترونیک ،مهندسی برق گرایش مخابرات/مهندسی علمی کاربردی برق الکترونیک/مهندسی تکنولوژی
 • الکترونیک کلیه گرایش ها/مهندسی تکنولوژی برق گرایش الکترونیک مخابرات
 • مهندسی کامپیوترکلیه گرایش ها
 • مهندسی عمران گرایش عمران/مهندسی اجرایی عمران/مهندسی تکنولوژی عمران گرایش عمران/مهندسی
 • فناوری عمران گرایش ساختمان سازی
 • ریاضی کلیه گرایش ها/فیزیک کلیه گرایش ها
 • زبان و ادبیات عرب/دبیری زبان و ادبیات عرب/دبیری دینی و عربی/ الهیات و معارف اسلامی کلیه گرایش ها
 • جغرافیا و ژئوفیزیک کلیه گرایش ها/تاریخ کلیه گرایش ها/علوم اجتماعی و جامعه شناسی کلیه گرایشها
 • زبان و ادبیات فارسی کلیه گرایش ها
 • زیست شناسی و میکروبیولوژی کلیه گرایش ها/آموزش علوم تجربی
 • زبان انگلیسی کلیه گرایش ها
 • دبیری کار و فن آوری (حرفه و فن)

جذب سرباز معلم در آموزش و پرورش استان بوشهر

به گزارش باران مشاوره به نقل از پانا، بر اساس مجوز ستاد کل نیروهای مسلح آموزش و پرورش، استان بوشهر برای سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ تعدا ۷۵ نفر سرباز معلم جذب می نماید.

غلامرضا دانشفر معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش استان در این باره گفت: داوطلبان باید بدون غیبت و دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد باشند. تاریخ اعزام به خدمت ایشان ماه های تیر، مرداد و شهریور ۱۳۹۹ باشد.

وی افزود: واجدین شرایط باید فرم های تعهدنامه، درخواست و پرسشنامه اطلاعات گزینش فردی را تکمیل کرده و جهت ثبت نام به ادارات شهرستان مراجعه نمایند. ضمنا سلامت جسمی، روحی و روانی داوطلبان باید با شغل معلمی متناسب باشد و به تایید اداره کل آموزش و پرورش برسد.

دانشفر ادامه داد: ادارت موظفند مدارک اخذ شده را تا ۱۵ اردیبهشت ماه در اختیار هسته گزینش قرار دهند و این هسته نیز باید حداکثر تا ۲۹ اردیبهشت اسامی پذیرفته دشدگان را به اداره کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش ارسال نماید.

وی افزود: درخواست معافیت پزشکی و تحصیلی مانع بهره مندی از این امریه می شود. لذا داوطلبانی که برای این معافیت ها درخواست داده اند باید تا قبل از اتمام مهلت ثبت نام درخواست خود را باطل نمایند و گرنه از لیست حذف می شوند.

حقوق سرباز معلم

جذب سرباز معلم در استان تهران

یوسف بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با موضوع جذب و ساماندهی کارکنان وظیفه مامور اقدام به جذب سرباز معلم در این استان نموده است.

وی ادامه داد: متقاضیان باید حداکثر تا روز شنبه ۱۴ اردیبهشت جهت ثبت نام به ادارات آموزش و پرورش مراجعه نمایند.

مدارک مورد نیاز امریه سرباز معلم تهران

 • به همراه داشتن اصل و دو نسخه کپی شناسنامه
 • اصل و دو نسخه کپی کارت ملی
 • دو قطعه عکس
 • ضمنا متقاضیان باید هنگام ثبت نام فرم درخواست، فرم تعهد و فرم پرسشنامه اطلاعت فردی را در ادارات مربوطه پر نمایند.

بهارلو افزود: مدت خدمت این سربازان دوسال کامل و بدون کسری خواهد بود و پس از انجام گزینش در هسته آموزش و پرورش سربازانی که امتیاز بیشتری کسب کرده اند از این امریه بهره مند می گردند. این سربازان در تاریخ ۹۹/۰۴/۰۱ جهت گذراندن دوران آموزشی به خدمت اعزام می شوند.

جذب سرباز امریه در استان گرگان

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبرگزاری شبستان استان گرگان، قدرت الله نظری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش گلستان بیان کرد: در نظر داریم کمبود معلم در سیستم آموزشی را از طریق استمرار خدمت، آموزش در نوبت دوم، سرباز معلم، حق التدریسی شاغل و بازنشسته و انعقاد قرارداد با دانشگاه فرهنگیان جبران نماییم.

نظری در این باره توضیح داد: امسال ده هزار نفر به تعداد دانش آموزان استان افزوده می شود و بر همین مبنا به ۴۰۰ کلاس درس نیاز خواهیم داشت. با توجه به استخدام انبوه نیرو در دهه ۶۰ و بازنشسته شدن این نیروها در سال های اخیر آموزش و پرورش به شدت با کمبود نیرو مواجه است.

وی ادامه داد: امسال هزار و ششصد نفر در این استان بازنشسته می شوند و با توجه به نیاز موجود برای ۴۰۰ کلاس به دوهزار معلم جدید نیازمندیم. در همین راستا آموزش و پرورش این استان ۵۰ سرباز معلم برای خدمت در مناطق محروم این استان جذب می نماید. این سرباز معلم ها قرار است در شهرهایی مانند گمیشان، آق قلا، مراوه تپه، علی آبادکتول و گنبدکاووس به عنوان سرباز معلم خدمت کنند.

پاسخ به شبهات سرباز معلم

جذب سرباز معلم در استان مرکزی

به گزارش باران مشاوره به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، این اداره در نظر دارد برای تامین بخشی از نیروهای آموزشی مورد نیاز خود سرباز معلم جذب نماید.

اولویت پذیرش با داوطلبان بومی این استان است و داوطلبان بومی بدون در نظر گرفتن امتیاز بندی پذیرش می شوند و در صورت کمبود نیروی بومی نیروهای مازاد براساس امتیازات مکتسبه و مطابق با جدول ۱ پذیرش می شوند. این پذیرش صرفا برای کلاس های درسی واحدهای آموزشی کمتر توسعه یافته است و افراد در مدارس مناطق شهری و مرکز استان یا قسمت های اداری به کارگیری نخواهند شد.

متقاضیان خدمت در استان مرکزی باید برای انجام دو ساله تمام خدمت خود تعهد محضری مطابق با فرمت وزارتی ارائه کنند و ضامن آنها باید یکی از کارکنان رسمی یا پیمانی شاغل در آموزش و پرورش باشد.

اداره آموزش و پرورش این استان تعهدی در خصوص تامین محل سکونت برای پذیرفته شدگان ندارد و متقاضیان پس از پذیرش حق انصراف نخواهند داشت و انصراف دادن به منزله ترک خدمت خواهد بود.

مدارک جذب سرباز معلم در استان مرکزی

 • اصل و دو نسخه کپی از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی خود
 • همسر و فرزندان (در صورت تاهل و دارا بودن فرزند)
 • اصل برگه سبز بدون غیبت با تاریخ اعزام تیر، مرداد یا شهریور ماه
 • اصل و تصویر مدرک تحصیلی یا گواهی فراغت از تحصیل
 • پر کردن فرم های درخواست، امتیاز بندی و اطلاعات فردی

متقاضیانی که والدین آنها فرهنگی هستند باید حکم کارگزینی آنها را ارائه نمایند و همچنین فرزندان جانبازان ۲۵% و بالاتر و برادران شهدا باید گواهی های لازم را به همراه داشته باشند.

متقاضیان باید برای گزینش در گروه فنی و حرفه ای پوشه قرمز رنگ، گروه متوسطه پوشه زرد رنگ و گروه انتدایی پوشه آبی رنگ به همراه داشته باشند. در صورت تقاضای بیش از نیاز برای گروه فنی و متوسطه متقاضیان بعنوان آموزگار در گروه ابتدایی پذیرش می شوند.

لازم به ذکر است سهمیه اختصاص یافته به گروه فنی و حرفه ای ۱۹ نفر، گروه متوسطه ۱۵ نفر و گروه ابتدایی ۴۱ نفر می باشد.

زمان و مکان ثبت نام طرح سرباز معلم در استان مرکزی سال ۹۹

ثبت نام از روز چهارشنبه ۹۹/۰۲/۰۱ تا پایان وقت اداری روز سه شنبه ۹۹/۰۲/۱۶در اراک، خیابان شهید شیرودی، اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی ساختمان شماره ۴، امور اداری و تشکیلات، کارشناسی استخدام صورت می پذیرد.

گروهرشته های مورد نیازرشته های مورد نیاز

تعداد پذیرشنوع شغلمناطق مورد نیازرشته های مورد نیازتعداد پذیرشنوع شغلمناطق مورد نیاز
گروه فنی و حرفه ای

رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش

الکتروتکنیک۴هنر آموزی

ساوه۲ -نوبران۱--تفرش۱

کامپیوتر۴هنر آموزی

تفرش ۱- ساوه۲-زرندیه۱
گروه فنی و حرفه ای

رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش

عمران و معماری

۳هنر آموزی

دلیجان ۲-شازند۱

مکانیک (ترجیحاٌ خودرو و تاسیسات)

۵هنر آموزی

ساوه-نوبران-زرندیه –محلات-خنداب هرکدام ۱نفر
گروه فنی و حرفه ای

رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش

مهندسی شیمی

۲هنر آموزی

ساوه۱-شازند۱

تکنولوژی جوشکاری

۱هنر آموزی

دلیجان
گروه متوسطه

رشته های علوم پایه

(دوره متوسطه اول و دوم و ابتدایی)

زبان و ادبیات عرب

۲دبیری

شیمی۱دبیری

گروه متوسطه

رشته های علوم پایه

(دوره متوسطه اول و دوم و ابتدایی)

زبان انگلیسی

۲دبیری

فیزیک۱دبیری

گروه متوسطه

رشته های علوم پایه

(دوره متوسطه اول و دوم و ابتدایی)

علوم تجربی- زیست شناسی و زمین شناسی

۲دبیری

ریاضی و آمار

۳دبیری

گروه متوسطه

رشته های علوم پایه

(دوره متوسطه اول و دوم و ابتدایی)

حسابداری۲هنر آموزی
تربیت بدنی

۲دبیری

گروه ابتدایی

رشته های مورد پذیرش صرفاً

دوره ابتدایی (آموزگاری)

مجموعه رشته های علوم تربیتی

۸آموزگاری

روانشناسی
( کلیه گرایش ها )

۶آموزگاری
گروه ابتدایی

رشته های مورد پذیرش صرفاً

دوره ابتدایی (آموزگاری)

مشاوره - امور تربیتی

۷آموزگاری

آموزش ابتدایی و پیش دبستانی۵آموزگاری
گروه ابتدایی

رشته های مورد پذیرش صرفاً

دوره ابتدایی (آموزگاری)

گروه علوم اجتماعی

۴آموزگاری

زبان و ادبیات فارسی۴آموزگاری
گروه ابتدایی

رشته های مورد پذیرش صرفاً

دوره ابتدایی (آموزگاری)

الهیات و معارف اسلامی - حقوق

۵آموزگاری

رشته های مرتبط با آموزش کودکان استثنایی۲آموزگار استثنایی

 جذب سرباز امریه در استان مازندران

اداره کل آموزش وپرورش استان مازندران برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ سرباز امریه می پذیرد. این اداره اعلام کرد داوطلبین موظفند دو سال تمام خدمت نمایند و در صورت استفاده از کسری و عدم اطلاع رسانی صحیح به این اداره و خروج از خدمت قبل از سال تحصیلی باید خسارات وارده به این سازمان و هزینه دوره آموزشی بدو خدمت را بپردازند.

آموزش و پرورش استان مازندران تاکید کرد از داوطلبانی که برگ اعزام خود را خارج از این استان دریافت کرده اند ثبت نام بعمل نمی آید. همچنین داوطلبان باید اطلاعات علمی و فن بیان مطلوب داشته باشند.

متقاضیان باید به ادارات آموزش و پرورش شهرستان و مناطق مورد تقاضا مراجعه نمایند.

جذب سرباز معلم در استان هرمزگان

به گزارش باران مشاوره به نقل از دریا نیوز، معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش هرمزگان گفت:  برای تامین معلمین مورد نیاز برای این شهرستان در سال تحصیلی آینده ۱۸۳ سرباز معلم پذیرش می شوند.

مرتضی رییسی حسنلنگی در این باره گفت: این سرباز معلم ها برای جبران کمبود معلم در مدارس این استان مشغول به خدمت می شوند و محل خدمت آنها مناطق محروم استان هرمزگان بجز بندرعباس، کیش، هرمز و ابوموسی خواهد بود.

وی اظهار داشت: متقاضیان باید با داشتن شرایط عمومی این امریه و مدارک لازم به امور اداری مناطق آموزش و پرورش مراجعه نموده و فرم های لازم را پر نمایند.

نحوه امتیاز بندی متقاضیان طرح سرباز معلم ۹۹

در انتها فرم امتیاز بندی متقاضیان سرباز معلم و جدول مدارک امتیاز آور برای طرح سرباز معلم را برای شما می گذاریم.

فرم امتیاز بندی متقاضیان پذیرش به عنوان سربازمعلم
سال ۱۳۹۹
نام و نام خانوادگی:
رشته تحصیلی:
نام پدر:
شماره ملی:
ردیفعنوان حداکثر امتیازامتیاز
۱ مدرک تحصیلی (لیسانس ۵امتیاز-فوق لیسانس ۱۵)۱۵
۲معدل آخرین مدرک تحصیلی با ضریب ۵
در صورت عدم ارائه مدرک معتبر مبنی بر تایید معدل، امتیاز ۱۸ ثبت خواهد شد.
۳۰
۳۲/ اخذ مدرک از دانشگاه های دولتی ۷ امتیاز، آزاد و پیام نور ۴ امتیاز و سایر دانشگاه ها ۵
امتیاز
۷
۴نخبگان با ارائه گواهی از بنیاد نخبگان استان ( ۵ امتیاز)۵
۵پدر، مادر یا همسر فرهنگی۱۵
۶فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و آزادگان با یک سال اسارت و بیشتر ( ۵ امتیاز)۵ | ۵
خواهر و برادر شهید، فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد، آزادگان کمتر از یک سال و
رزمندگان با سابقه حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه ( ۲ امتیاز)
۵ | ۲
۷تاهل ۴ امتیاز و به ازای هر فرزند ۲ امتیاز۱۰
۸بومی استان ( ۳ امتیاز)و بومی مناطق محروم هفتگانه( ۵ امتیاز)۵
۹تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی۲
۱۰سابقه حق التدریس/گذراندن دوره های روش تدریس۳
۱۱Icdl آشنایی با مهارت های هفتگانه۳.۵
جمع

ردیفعناوین امتیازآورمدارک مورد نیاز
۱فرزند جانباز/آزاده/برادر و خواهر شهیداصل و کپی نامه بنیاد شهید
۲فرزند رزمندهاصل و کپی نامه ارگان اعزام کننده به جبهه
۳پدر، مادر یا همسر فرهنگیاصل و کپی آخرین حکم کارگزینی
۴نخبگیاصل نامه از بنیاد نخبگان استان
۵کمیته امداد یا بهزیستیاصل نامه از کمیته امداد یا بهزیستی
۶تاهل و فرزنداصل و کپی تمام صفحات شناسنامه همسر و فرزندان
۷ملاک بومی بودن مناطق محروم استان۱. محل تولد متقاضی یا همسر وی در شناسنامه یکی از
مناطق محروم استان باشد.
۲. گذراندن ۴ سال از سنوات تحصیلی )ابتدایی تا دانشگاه(
در یکی از مناطق محروم استان
۹. دارا بودن ۴ سال سابقه پرداخت حق بیمه توسط
متقاضی، همسر یا پدر و مادر در یکی از مناطق محروم
استان
۴. محل خدمت فعلی یا محل بازنشستگی پدر یا مادر
متقاضی )برای کارمندان رسمی و پیمانی دولت و نیروهای
مسلح( یکی از مناطق محروم استان باشد.
۹ملاک بومی بودن استان۱. محل تولد متقاضی یا همسر وی در شناسنامه یکی از
مناطق و شهرستان های استان باشد.
۲. گذراندن ۴ سال از سنوات تحصیلی )ابتدایی تا دانشگاه(
در یکی از مناطق و شهرستان های استان
۹. دارا بودن ۴ سال سابقه پرداخت حق بیمه توسط
متقاضی، همسر یا پدر و مادر در یکی از مناطق و شهرستان
های استان
۴. محل خدمت فعلی یا محل بازنشستگی پدر یا مادر
متقاضی )برای کارمندان رسمی و پیمانی دولت و نیروهای
مسلح( یکی از مناطق و شهرستان های استان باشد.
۱۰Icdl دورهاصل و کپی مدرک از آموزشگاه های معتبر تحت پوشش
سازمان فنی و حرفه ای استان

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. احسان :

  سلام.ایا مشمولین معاف از رزم امکان ثبت نام دارند؟؟

  1. باران مشاوره :

   احسان جان این موضوع را باید از امورش و پرورش شهر خودتان بپرسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: