جزئیات کسری خدمت ایثارگری برای مشمولان غایب

2 1,827

بهره مندی از انواع کسری های خدمت سربازی مشروط بر این است که فرد مشمول دارای غیبت نظام وظیفه نباشد. یکی از این موارد کسر خدمت ایثارگری است. در صورتی که فرزندان ایثارگر دارای غیبت باشند نمی توانند از کسری خدمت ایثارگری استفاده کنند. اما به مناسبت دهه فجر سردار کمالی خبر از تعلق کسری خدمت به مشمولان غایب خانواده های ایثارگران داد. امروز جزئیات کسری خدمت ایثارگری برای مشمولان غایب اعلام شد.

حتما بخوانید: اخذ کسری ایثارگری

اعلام جزئیات کسر خدمت ایثارگری برای مشمولان غایب

سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص کسری فرزندان ایثارگر گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دهه فجر، مشکل کسر خدمت ایثارگری مشمولان غایب حل گردید. بر این اساس فرزندان ایثارگران به ازای هر درصد جانبازی و هر یک ماه آزادگی و رزمندگی از 12 روز کسر خدمت سربازی بهره مند می شوند حتی اگر دارای غیبت باشند.

سردار کمالی گفت: در گذشته امکان استفاده از کسر خدمت های ایثارگری برای مشمولان غایب وجود نداشت. اما در حال حاضر این مسئله حل شده است و مشمولان فرزندان ایثارگران اعم از غایب و غیر غایب می توانند از کسر خدمت ایثارگری استفاده کنند.

مهلت استفاده از کسر خدمت ایثارگری برای مشمولان غایب

سردار کمالی با بیان اینکه این کسر خدمت فقط به سربازان در حین خدمت تعلق می گیرد، ادامه داد: تمامی فرزندان ایثارگر غایب تا تاریخ 12 فروردین ماه سال 98 فرصت دارند تا برای بهره مندی از کسر خدمت ایثارگری به دفاتر پلیس+10 مراجعه نموده و وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند. افرادی که تا این تاریخ برای تعیین تکلیف سربازی شان اقدام نکنند مجدداً غایب محسوب شده و از این تسهیلات محروم می شوند.

سردار کمالی در پایان گفت: آن دسته از مشمولانی که در حال حاضر دارای معافیت تحصیلی می باشند یا هنوز به سن مشمولیت نرسیده اند اگر وارد غیبت شوند در آینده نمی توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

برای اخذ مشاوره و اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره سربازی مرکز باران به شماره 70703025 021 کمک بگیرید.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. فرهادی :

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  برادر من 19 مرداد 98 اعزام شد اما ایشون به مدت 4 سال غیبت دارن به خاطر بیماری صفرایی که داشتن و همچنان هم مداوا نشدن. پدرم نیز به مدت 2 سال ایثارگری دارن. میخواستم بدونم چجوری میشه با توجه به اینکه تمام مدارک پزشکیشو قبول نکردن برای توجیه غیبتش اقدام کرد ؟ الان لجن صفرا داره ولی بازم ردش کردن

  1. باران مشاوره :

   سلام آقای فرهادی
   طبیعتا با توجیه غیبت برادر شما موافقت نمی شود چون مرتکب فرار از خدمت شده اند. از طرفی بیماری را باید مداوا می کردند. پس عملا با بخشش غیبت و فرار ایشان موافقت نمی شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: