جزئیات کسری خدمت ایثارگری جهادگران

سردار کمالی جزئیات کسری خدمت ایثارگری جهادگران را بیان کرد

0 771

کسری خدمت ایثارگری یکی از انواع کسری های خدمت سربازی است که دولت به منظور ارج نهادن به خدمات ایثارگران در دوران دفاع مقدس در نظر گرفته است.

در دوران دفاع مقدس تمامی مردم ایران اعم از زن و مرد، پیر و جوان دست به دست هم دادند تا از مرزهای کشور دفاع کنند. برخی به عنوان نیروی رسمی دولتی و نظامی و برخی تحت عنوان سرباز وظیفه و برخی به صورت داوطلبانه در مناطق جنگی و جبهه ها حضور یافتند. اکنون تمامی کسانی که در آن دوران در دفاع از کشور نقش داشتند این حق را دارند از تسهیلات دولت بهره مند شوند.

شرایط استفاده فرزندان ایثارگران از کسری خدمت ایثارگران در نهادهای مختلف اعلام گردیده است. ایثارگرانی که تحت عنوان جهادگر در جهاد سازندگی حضور داشتند نیز می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

جزئیات کسری خدمت ایثارگری جهادگران در سال ۹۷

سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص نحوه استفاده از کسری خدمت ایثارگری جهادگران جهاد سازندگی اینگونه بیان کرد:

تکلیف کسری خدمت سربازی جهادگران جهاد سازندگی روشن شده و ابلاغ گردیده است. جهادگران رسمی و پیمانی مستقیما از طرف جهاد کشاورزی جهت استفاده از معافیت سربازی و کسری خدمت سربازی معرفی می شوند.

جهادگران مردمی که پرونده ایشان به سپاه ارسال گردیده است از طرف بسیج معرفی می شوند. جهادگران مردمی که هنوز پرونده آن ها به سپاه ارسال نشده است نیز باید از طرف جهاد سازندگی کامل شود و به بسیج ارسال شود.کارمندان وزارت کشاورزی نیز با معرفی جهاد کشاورزی از بسیج گواهی ایثارگری و کسری خدمت می گیرند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: