سربازان چگونه گواهی بین المللی مهارت می گیرند؟

0 1,760

مهارت آموزی در دوران خدمت می تواند یک فرصت ویژه برای سربازان باشد تا بعد از خدمت سربازی بتوانند برای اشتغال خود اقدام کنند. سازمان فنی حرفه ای با ارائه مدرک به افرادی که تحت آموزش های ستاد نیروهای مسلح قرار گرفته اند، این فرصت ارزنده را در اختیار آن ها قرار می دهد.

طرح مهارت آموزی سربازان در دوره خدمت به مرور جدی تر می شود و در این زمینه پیگیری های بشتری انجام می شود. سربازان مهارت دیده در طرح سرباز ماهر می توانند علاوه بر دریافت گواهی بین المللی از مشوق های سربازی نیز بهره مند شوند.

طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی

به گزارش باران مشاوره به نقل از عصر ایران، شورای عالی اشتغال، دستورالعمل اجرایی طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی در راستای اجرای بند ۲ سیاست های کلی اشتغال و بند ۵ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را 5 بهمن 95 تصویب و به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان متولی اجرای طرح ابلاغ کرد.

مشاورعالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستادکل نیرو های مسلح گفت: امکان اخذ گواهی بین المللی مهارت در دوران سربازی با پیگیری های این قرارگاه فراهم شده است.

اهداف طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی

سردار موسی کمالی بیان داشت: اهداف طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی از این قرار است:

  • حفظ و پایداری مشاغل سنتی و بومی
  • آشنایی با محیط کسب و کار و ایجاد خود باوری در مهارت آموزی
  • کمک به بنگاه های اقتصادی به منظور شناسایی و جذب نیروی کار توانمند
  • استفاده از ظرفیت و توان آموزشی بنگاه های اقتصادی
  • کاهش هزینه های جذب و به کارگیری نیرو های فاقد مهارت

از آن جا که یکی از اهداف قرارگاه مهارت آموزی سربازان فراهم کردن شرایط آموزش و فعالیت در محیط واقعی کار است، قرارگاه سربازانی که دارای مهارتی خاص یا علاقه مند به فراگیری مهارتی خاص هستند را شناسایی می کند.

سربازان با توجه به میزان آشنایی با مهارت مورد نظرشان در طول مدت خدمت سربازی یا در محیط های کارواقعی به کار گرفته می شوند یا ابتدا آموزش های لازم را در محیط واقعی فرا می گیرند و سپس کار خود را آغاز می کنند.

صدور گواهینامه بین المللی برای سربازان

کمالی افزود: با توجه به این که سازمان فنی و حرفه ای در راستای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی آزمون برگزار می کند، تصمیم گرفتیم از این ظرفیت به نفع سربازان استفاده کنیم.

سازمان فنی و حرفه ای از افراد شاغل در کارگاه های مورد تایید، آزمون می گیرد و به افرادی که بتوانند امتیاز های لازم را کسب کنند، گواهی بین المللی مهارت در زمینه تخصصشان را اعطا می کند. این گواهی در سراسر جهان معتبر است و فرد دارنده آن می تواند به عنوان یک مدرک معتبر از تخصص و مهارت خود آن را ارائه دهد.

در این راستا رایزنی هایی با وزارتخانه و سازمان فنی و حرفه ای آغاز کرده ایم. تا کنون موفق شده ایم که تاییدیه حدود۲۵۰۰ کارگاه واقع در نیرو های مسلح را دریافت کنیم. با اقداماتی که انجام داده ایم، به زودی تعداد این کارگاه ها به ۱۰هزار مورد خواهد رسید.

ترتیب اثر داده ایم تا امکان صدور گواهینامه بین المللی مهارت برای سربازان شاغل در کارگاه های تایید شده فراهم باشد. بر این اساس کارشناسان و اساتید سازمان فنی و حرفه ای با حضور در این کارگاه ها از سربازان آزمون عملی می گیرند. در صورت کسب امتیاز، گواهینامه بین المللی برای سربازان صادر می شود.

صدور این گواهینامه بین المللی، هزینه ای برای سربازان نخواهد داشت.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: