مشمولان غایب برای اربعین پشت مرز می مانند

1 2,827

با توجه به نزدیک شدن به ایام اربعین سال 98، سولات زائرین کربلا که مشمول سربازی نیز هستند روز به روز بیشتر می شود. یکی از مهمترین سوالات زائرین کربلا 98 این است که چه کسانی می توانند بدون وثیقه در مراسم پیاده روی کربلا حضور پیدا کنند و تکلیف مشمولان غایب برای این مراسم چه می شود.

از خروج مشمولان غایب لب مرز جلوگیری می شود

به گزارش باران مشاوره و به نقل از ایسنا، کسانی که دارای سابقه غیبت سربازی هستند نمی توانند در مراسم اربعین کربلا شرکت کنند. به گفته سرهنگ علی اشرف نجفی معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه در لب مرز تمهیدات لازم در نظر گرفته شده و از خروج مشمولان غایب و کسانی که شرایط خروج ندارند ممانعت به عمل خواهد آمد.

مشمولان غایب باید بدانند نه تنها نمی توانند در مراسم اربعین کربلا حضور پیدا کنند بلکه جهت اجرای بهتر ماده ۵۸ مقرر قانون وظیفه عمومی در خصوص برخورد با مشمولان غایب، تشکیل «حضار و اعزام» در آینده ای نزدیک اجرایی می شود و برخورد با مشموللان غایب در طیف وسیع تری انجام خواهد گرفت.

چه کسانی می توانند در مراسم اربعین کربلا شرکت کنند

امسال مشمولان، دانشجویان، دانش آموزان، طلاب و حتی سربازان نیز می توانند در این مراسم شرکت کنند. محصلین اعم از دانشجویان، طلاب و … در صورت که برگ اعزام به خدمتشان مدت دار باشد می توانند از کشور خارج شوند. منظور از برگ مدت دار این است که تا اعزامشان چند ماه وقت داشته باشند. فارغ التحصیلان در مهلت معرفی یکساله هستند نیز می توانند در این مراسم حضور پیدا کنند.

کسانی که در حال حاضر معافیت پزشکی یا کفالت موقت دارند نیز می توانند در پیاده روی کربلا سال 98 حضور پیدا کنند. حضور مشمولانی که در طرح جریمه ریالی مشمولان غایب شرکت کرده اند و بیش از 50 درصد مبلغ جریمه را پرداخت کرده اند نیز بلامانع خواهد بود. سربازانی که در حین خدمت هستند نیز با موافقت فرمانده محل خدمت نیز می توانند از کشور خارج شوند.

اگر فرایند خروج از کشور برایتان مبهم است با خواندن سولات متداول خروج از کشور پاسخ پرسش های خود را بیابید.

وثیقه و نحوه ثبت نام برای مراسم پیاده روی اربعین

تمامی افراد واجد شرایط باید در سایت epolice.ir ثبت نام کنند. این افراد برای حضور در مراسم اربعین 98 نیاز به ارائه وثیقه یا ضمانت نامه نخواهند داشت. زائرین کربلا باید بین بازه تاریخی هفت مهر الی ده آبان خروج و ورودشان به کشور را انجام دهند.

خروج سربازان با سایر زائرین تفاوت دارد. سربازان پس از اخذ موافقت فرمانده مربوطه کارهای مربوط به خروجشان را باید از طریق معاونت نیروی انسانی انجام دهند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

1 نظر
  1. رضا :

    همینه دیگه اگه نزارن ما بریم مرزها عراق تظاهرات میشه و میرزا بسته. خب می خواستید با قیمت منصفانه بفروشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: