حداقل و حداکثر حقوق دریافتی سربازان در سال 98 چقدر است؟

نحوه تخصیص حقوق سربازان

14 4,331

تقریبا در اردیبهشت ماه بود که سربازان تغییراتی در فیش حقوقی خود مشاهده کردند و خبری مبنی بر افزایش حقوق سربازی در سال 98  منتشر شد. برای بسیاری از شما مشمولان نظام وظیفه میزان حقوق سربازی مسئله ای مهم است.

از این رو در خصوص این موضوع سوالات زیادی ذهن شما را درگیر کرده است. در ادامه سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح، درباره نحوه تخصیص و محاسبه حقوق سربازان توضیحاتی را ارائه می دهد. لازم به ذکر است که یشتر خبری مینی بر جزئیات حقوق سربازی در سال 98 را منتشر کرده بودیم.

برای پیگیری آخرین اخبار نظام وظیفه می توانید به صفحه اخبار سربازی مراجعه کنبد.

میزان حداقل و حداکثر حقوق دریافتی سربازان چقدر است؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیرو های مسلح درباره حقوق سربازان گفت: بر اساس قانون حقوق سربازان باید حداقل 60 و حداکثر 90 درصد حداقل حقوق نیروهای پایور رسمی باشد. حداقل حقوق پایوران نیز تقریبا 1 میلیون و 875 هزار تومان می باشد. اگر قرار باشد با توجه به قانون حقوق سربازان پرداخت شود، حقوق سربازان باید رقم بالایی باشد. اما در عمل اینگونه نیست و سربازان نیز به حقوق دریافتی خود اعتراض دارند.

مبنای تعیین حقوق سربازان

سردار کمالی در ادامه گفت: لازم است به این نکته توجه کرد که تعیین و پرداخت حقوق سربازان بر اساس اعتبارات سالانه صورت می گیرد و ما نمی توانیم بطور دلخواه به هر سرباز یک رقم به عنوان حقوق پرداخت کنیم. ستاد کل نیرو های مسلح با توجه به اعتباراتی که مشخص می شود حقوق سربازان را پرداخت می کند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ticker_background=”#fe8989″ ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

نحوه تخصیص حقوق سربازان

سردار کمالی در خصوص نحوه تخصیص حقوق سربازان گفت: در قانون بودجه هر ساله باید مشخص شود که محل تامین حقوق سربازان چیست و همچنین دولت نیز موظف است که آن محل بودجه را تامین کند. درصد حداقل حقوق دریافتی سربازان در سال 98 به شرح زیر است.

 • سربازانی که در مناطق عادی خدمت می کنند 20 درصد حداقل حقوق
 • سربازانی که در مناطق محروم و بد آب و هوا خدمت می کنند 35 درصد حداقل حقوق
 • سربازانی که در مناطق عملیاتی خدمت می کنند بین 42 تا 50 درصد حداقل حقوق
 • سربازان متاهل تحت پوشش کمیته امداد نیز 100 درصد از آن 60 الی 90 درصد حداقل حقوق

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 14 تا
 1. سعید :

  سلام حقوق سرباز امریه بنیاد مسکن با مدرک کارشناسی ارشد چقدره؟

  1. باران مشاوره :

   حقوق سربازان امریه مانند سایر سربازان است و تفاوتی ندارد.

 2. سید :

  سلام حقوق سرباز لیسانس و متاهل در مناطق عادی چقدره و اگه امریه وزارت نفت بگیره چقدره

  1. باران مشاوره :

   آقا میلاد میزان حقوق تقریبا 360 هزار تومان می باشد.

 3. علیرضا :

  سلام.حداقل حقوق سربازی برای دیپلم چقدر است؟

  1. باران مشاوره :

   حداقل حقوق 200 هزار تومان می باشد.

 4. جواد :

  سلام میخواستم بدونم سرباز امریه وزارت نفت حداقل حقوق امریه ایی که درمناطق بد آب و هوا باشد و مجرد باشد چقدر است؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   سلام آقا جواد
   اینکه امریه کجا باشید یا سرباز عادی باشید در میزان حقوق فرقی ندارد . متاسفانه به میزان تحصیلات خود اشاره نکردید تا بتوانیم پاسخ شما را بدهیم.

 5. محمد :

  سلآم حداقل حقوق سرباز مجرد تحت پوشش کميته امداد چقدره

  1. باران مشاوره :

   سلام محمد
   حداقل حقوق برای سرباز مجرد تحت پوشش کمیته امداد تقریبا 780 هزار تومان می باشد.

 6. سرتیپ :

  سلام
  حداقل حقوق سربازی با مدرک لیسانس و مجرد و بدون سهمیه شهدا و ایثارگر و … در سال 98
  چقدر است ؟

  1. باران مشاوره :

   سلام
   حداقل حقوق سرباز مجرد و لیسانسه برای خدمت در مناطق عادی 258 هزار تومان می باشد.

 7. ابوالفضل :

  با سلام
  ببخشید من به دلیل مشکلاتی که در دانشگاه بود وچون من ورودی مهر بودم منو ورودی بهمن زده بودن و از ان جا که من هروقت به دانشگاه برای برگه معافیت تحصیلی به ان جا مراجعه میکردم به من برگه نمیدادند تا شیشماه بعد که برگه دادند و …حال من چه کنم

  1. باران مشاوره :

   سلام
   سوالتون رو کامل تر بیان کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: