حقوق سربازان بسیار کم است

0 805

در بودجه پیشنهادی دولت برای سال 98 هیچ بخشی به عنوان افزایش حقوق سربازان در نظر گرفته نشده است. در حال حاضر مجلس وظیفه رسیدگی به لایحه بودجه 98 را دارد. چندی پیش سردار کمالی در پیامی از نمایندگان مجلس خواست تا نسبت به افزایش حقوق سربازان راه حلی را پیدا کنند.

حقوق سربازان بسیار کم است

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سلمان خدادی نماینده مجلس شورای اسلامی، در خصوص افزایش حقوق سربازان بیان کرد: در دوره های گذشته مجلس با توجه به مشکلاتی که برخی از سربازان در هزینه های خود داشتند، پرداخت حقوق جزئی به سربازان، با همکاری مجلس و دولت انجام شد. با توجه به هزینه هایی که سربازان برای رفت و آمد و فعالیت های دیگر خود دارند، در قانون یک ردیفی تعریف شد که بر اساس آن ارگان ها و سازمان های نظامی موظف به پرداخت حقوق سربازان گردیدند. اما وجود برخی از محدودیت های مالی و اعتباری طی 2 سال گذشته، باعث شد تا این مقدار حقوق هم افزایش پیدا نکند.

ضرورت افزایش حقوق سربازها

سلمان خدادی در خصوص ضرورت افزایش حقوق سربازها گفت: سربازی که در مرزها و خیابان ها برای ایجاد نظم و امنیت در حال انجام خدمت وظیفه است، در شان وی نیست که محتاج مادیات باشد. مساله نیازمندی سرباز بر روی روحیه، نظم و پاسداری او تاثیر خواهد گذاشت. در حال حاضر حقوقی که به سربازان تعلق می گیرد، بسیار کم است و نمی توان گفت که این اندازه حقوق نیازهای سربازان را برطرف می کند.

میزان حقوق سربازان

سلمان خدادی با بیان اینکه این میزان حقوق حتی به اندازه ایاب و ذهاب سربازان هم نیست، گفت: حل این موضوع لازم و ضروری است و باید اقدامات لازم در جهت افزایش حقوق سربازان انجام شود. 2 سال از بهترین دوران زندگی این جوانان در سربازی سپری می شود که برخی از آن ها نیز متخصص و تحصیل کرده هستند. اگر در راستای تخصص خودشان از آن ها استفاده نشود، به نحوی عمرشان تلف گردیده است.

بر اساس آخرین اطلاعات، امسال موضوع افزایش حقوق سربازان در لایحه دولت مطرح نشده است. امیدواریم که نمایندگان مجلس در کمیسیون امنیت ملی بتوانند برنامه ای را به منظور افزایش حقوق سربازان پیش بینی کنند. حداقل حقوق دریافتی یک سرباز باید 1.2 حقوق کارگران باشد. در حال حاضر حقوق افراد تحت حمایت کمیته امداد ۱.۴ حقوق کار است. بر همین اساس نیز حقوق یک سرباز که در رفت و آمد است و وضعیت مالی مناسبی هم ندارد، نباید کمتر از 1.2 یا 1.3 حقوق وزارت کار باشد.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: