دوران خدمت در سوابق بیمه ای صندوق روستاییان حساب می شود

0 3,125

تحت پوشش بیمه قرار گرفتن، بازنشستگی و نیز دریافت وام از مواردی هستند که تمام اقشار جامعه با آن سر و کار دارند. با توجه به بیمه بودن افراد حین خدمت سربازی، این سؤال مطرح است که آیا این دوران می تواند به سوابق بیمه ای افراد اضافه شود؟!

احتساب خدمت سربازی در سوابق بیمه ای صندوق روستاییان

به گزارش باران مشاوره به نقل از ایسنا، احتساب خدمت سربازی در سوابق بیمه ای بیمه شدگان صندوق کشاورزان، روستاییان و عشایر نیازمند قانون است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: در آیین نامه اجرایی جدید صندوق که در دست اصلاح است، قانون احتساب خدمت سربازی در سوابق بیمه ای بیمه شدگان صندوق کشاورزان، روستاییان و عشایر گنجانده شده است.

4 گروه مستمری بگیر

علی شیرکانی مستمری بگیران را چهار گروه دانست:

 • مستمری بگیر ناشی از فوت (خانواده مستمری را دریافت می کنند)
 • مستمری بگیر از کارافتادگی
 • مستمری بگیر بازنشستگی یا سالمندی
 • مستمری بگیر بازنشستگی پیش از موعد

سن 65 و سابقه 15 سال برای تقاضای بازنسشتگی

وی با بیان این که حدود ۶۰ هزار بازنشسته پیش از موعد داریم ادامه داد: در دوره های قبل، افراد ۷۰ ساله با ۱۰ سال سابقه حق بیمه می توانستند تقاضای بازنشستگی کنند.

اما در قانون برنامه ششم توسعه، سن و سابقه بازنشستگی پیش از موعد با تغییراتی همراه شد. بنابراین فرد ۶۵ سال با ۱۵ سال سابقه حق بیمه می تواند تقاضای بازنشستگی کند.

پرداخت 15 هزار وام به روستاییان

شیرکانی درباره بار مالی ناشی از اجرای بازنشستگی پیش از موعد گفت: در قانون دیده شده است که دولت کل بار مالی موضوع را در بودجه پیش بینی کند. در سال اخیر که با بهبود وضعیت مواجه بودیم، دولت منابعی را از محل هدفمندی یارانه ها برای این موضوع در نظر گرفت.

در ضمن پرداخت وام های سه میلیون تومانی را از بهمن ماه شروع کرده ایم و نیازی نیست که روستاییان به بانک مراجعه کنند. پرداخت ۱۵ هزار وام را برآورد کرده بودیم  که امسال یک سهمیه جداگانه هم داشتیم.

اولویت مستمری بگیران باسابقه بیشتر

وی خاطرنشان کرد: مستمری بگیران با سابقه بیشتر در اولویت هستند. نزدیک به ۱۱۴ هزار مستمری بگیر داریم و به تدریج پیش می رویم.

مقرر است که وام ها با پیگیری های معاونت کار وزارت کار و دستورالعمل بانک مرکزی دارای پیوست بیمه ای باشند. دولت برای یک و نیم میلیون بیمه شده روستایی که با احتساب خانوار پنج میلیون نفر می شوند، حداقل معیشتی عزتمند را فراهم کرده است.

فرد با حفظ کرامت انسانی دسترنج خودش را به عنوان مستمری دریافت می کند و آن را صدقه حساب نمی کند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

مدارک لازم برای احتساب خدمت سربازی در سابقه بیمه

 • اصل کارت پایان خدمت وظیفه
 • کپی کارت پایان خدمت وظیفه
 • اصل گواهی حضور داوطلبانه در جبهه

برای اطلاعات بیشتر در مورد فرمول محاسبه هزینه بیمه، نحوه پرداخت و قسطی کردن آن به مقاله چگونه بیمه سربازی را به سوابق بیمه اضافه کنیم مراجعه کنید.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: