جاعلان مدارک پزشکی نظام وظیفه در تبریز دستگیر شدند

0 1,168

برخی از مشمولان تمام تلاش خود را دارند تا به خدمت سربازی نروند. گروهی از مشمولین خدمت با اقدام نکردن برای اعزام به خدمت عملا غیبت خورده و از تسهیلات اجتماعی محروم می شوند. گروه دوم سعی می کنند از روش های قانونی از خدمت معاف شوند. این افراد وقتی متوجه می شوند که شرایط معافیت را ندارند گاها به راه کارهای غیر قانونی روی می آورند. دسته سوم پس از نا امید شدن از اخذ معافیت به سراغ راه های غیر قانونی می روند.

یکی از متداول ترین روش های غیر قانونی برای گرفتن کارت معافیت، پرونده سازی برای معافیت پزشکی است. با توجه به تغییر ساز و کار در روند معافیت های پزشکی و کفالت، معمولا متخلفان به سرعت شناسایی و علاوه بر ابطال کارت جعلی خود مشمول جرایمی نیز خواهند شد.

در همین راستا باندی که در تبریز اقدام به مدارک پزشکی جعلی کرده بود و توانسته بود با فریب مشمولان مدارک پزشکی صوری ایجاد کند دستگیر شدند. در ادامه به جزئیات این خبر می پردازیم.

جاعلان مدارک پزشکی نظام وظیفه دستگیر شدند.

به گزارش باران مشاوره به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان تبریز، 4 نفر از جاعلان مدارک پزشکی نظام وظیفه در تبریز دستگیری شدند. معاون وظیفه عمومی استان آذربایجان شرقی، سردار ابراهیم امرانی خبر دستگیری 4 نفر که باندی برای دریافت معافیت پزشکی تعدادی از مشمولان خدمت سربازی در استان آذربایجان شرقی را داد.

اگر شما هم به دلایلی امکان رفتن به سربازی را ندارید بهتر است با کمی تحقیق از راه های قانونی معافیت از سربازی مطلع شوید.

ایجاد کارت معافیت پزشکی از طریق نارسایی در سلامت مشمولان

سردار امانی در ادامه گفت: اعضای این باند با توجه به ناپختگی و احساسات برخی مشمولان با دریافت مبالغ هنگفت از مشمولان برای آنها مدارک پزشکی را جعل می کردند.

در بعضی موارد آنها با ایجاد نارسایی در صحت و سلامت مشمولان بر خلاف قانون و مقررات اقدام به گرفتن معافیت پزشکی برای این مشمولان می کردند. با انجام کارهای اطلاعاتی و تلاش مستر، اعضای این باند را دستگیر و به مراجع قضایی تحویل دادند.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: