برگزاری دوره مهارت آموزی سربازان در زمینه کشاورزی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند در خصوص تفاهم نامه مهارت آموزی سربازان میان وزارت جهاد کشاورزی و ستاد کل نیروهای مسلح گفت

0 796

یکی از تغییراتی که در دوره سربازی صورت گرفته است، آموزش مهارت های تخصصی به سربازان می باشد. اجرای طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح و سایر نهادهای آموزشی و اجرایی در حال اجرا می باشد.

برگزاری دوره مهارت آموزی سربازان در زمینه کشاورزی

به گزارش خبرگزاری مهر، منوچهر رحمانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند در خصوص تفاهم نامه مهارت آموزی سربازان میان وزارت جهاد کشاورزی و ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در نظام آموزشی ما چه در مقاطع دبیرستان و چه در مقاطع دانشگاهی در بخش کشاورزی آنگونه که باید و شاید فرصت و امکانات لازم برای کاربردی شدن آموزش ها و اجرای کارورزی و دوره های عملی فراهم نشده است. افرادی که از دانشگاه ها فارغ التحصیل می گردند مباحث را فقط در حد تئوری و کلاسی فرا می گیرند و در مرحله عمل با مشکل روبرو می شوند.

رحمانی در ادامه گفت: کشاورزی یک فن و حرفه است و یادگیری یک مهارت در کلاس در پایه تئوری و آموزش کلاسی شدنی نیست. جهاد کشاورزی نیز به منظور تکمیل این پروسه برای اینکه بتواند مهارت را بین فراگیران، علاقه مندان و فارغ التحصیلان ایجاد کند، اقدام به برگزاری این دوره ها نموده است. برخی از فراگیران در سربازی بعد از پایان دوره، به یک شغل و حرفه و مهارت خاص دست پیدا می کنند و دارای شغل و پیشه شده و کسب درآمد خواهند کرد.

هدف از طرح مهارت آموزی سربازان

منوچهر رحمانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند گفت: هدف از برگزاری دوره های مهارت آموزی، افزایش سطح دانش و اطلاعات فنی و مهارت سربازان و توانمند سازی آنان در حرفه ها و شغل های مربوطه و بالابردن بهره وری عوامل تولید و اقتصادی کردن تولید در شهرستان است. خوشبختانه طرح آموزش سربازان در پادگان ها با توجه به وجود امکانات در مراکز نظامی، نظم و انضباط در انجام طرح، ارائه گواهینامه به سربازان تا این لحظه طرح موفقی بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند گفت: با تفاهم نامه ای که بین ارتش و سازمان جهاد کشاورزی منعقد شده با آموزش نیروهای جوان و سربازان وظیفه، نیروهای توانمند در بخش تولید تربیت خواهند شد.

همچنین بخوانید: امریه سرباز سازندگی

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: