راهکار مناسب برای مشمولان غایبی که پول خرید ندارند

سردار کمالی: طرح جریمه ریالی غیبت سربازی (خرید غایبین) یک تبعیض بود

0 869

همانگونه که می دانید با پایان سال 97، طرح خرید خدمت سربازی به پایان خواهد رسید. بسیاری از مشمولان یا به دلیل عدم توانایی مالی و یا به دلیل عدم پر شدن سقف 8 سال غیبت نتوانستند برای خرید خدمت سربازی اقدام نمایند. در ادامه به پاسخ سردار کمالی به سوالی در خصوص عدم اجرای طرح خرید خدمت سربازی می پردازیم.

وضعیت مشمولان غایب بعد از اتمام طرح خرید سربازی

با توجه به اینکه دیگر طرح خرید خدمت سربازی اجرا نمی شود، سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به سوال “آن دسته از مشمولان که به هر دلیلی نتوانستند اقدام به خرید خدمت سربازی کنند، چه اقدامی باید انجام دهند؟” اینگونه بیان کرد:

طرح خرید خدمت سربازی یک طرح تبعیض آمیز بود. این طرح مشمولان را به انجام غیبت سربازی ترغیب می کرد. خوشبختانه طرح خرید خدمت سربازی در پایان سال 97 متوقف می شود . مشمولان متقاضی خرید خدمت سربازی تا پایان امسال می توانند نسبت به درخواست خرید خدمت اقدام کنند. این افراد می توانند تا پایان امسال مبلغ خرید خدمت سربازی را یا به صورت نقد پرداخت کنند و یا یک قسط آن را قبل از پایان سال پرداخت نمایند. الباقی مشمولان که افدام به خرید خدمت سربازی به هر دلیلی نکرده اند باید نسبت به اعزام به خدمت سربازی اقدام کنند.

تعجب سردار کمالی از نگرانی خانواده برای سربازی فرزندانشان

برای من بسیار عجیب است که خانواده های زیادی راضی هستند فرزندشان را برای تحصیل به دانشگاهی در فاصله چند ده هزار متری از محل سکونت بفرستند اما زمانی که لازم می شود به سربازی بروند، ابراز نگرانی می کنند. به نظر من بهترین راهکار برای غایبانی که توان مالی پرداخت جریمه سربازی را تا پایان امسال ندارند حضور در سربازی می باشد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ticker_background=”#fe8989″ ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: