طرح رایگان شدن مترو و اتوبوس برای سربازان پیشنهاد شد

0 1,145

این روزها شاهد ایجاد تسهیلات مختلفی برای سربازان هستیم. این تسهیلات به منظور حمایت از سربازان و تشویق آنها انجام می شود. پس از اعلام خبر کسری خدمت ایثارگری برای غایبان، این بار خبر خوش رایگان شدن مترو و اتوبوس برای سربازان پیشنهاد شد.

کم توجهی به سربازان

به گزارش ایسنا حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران گفت: شهرداری تهران برای دانشجویان، دانش آموزان، خبرنگاران، معلولان، افراد تحت پوشش کمیته امداد و تحت پوشش بهزیستی، سالمندان و … کارت بلیت های رایگان یا به همراه تخفیف را به منظور استفاده بیش تر و آسان تر از مترو و اتوبوس فراهم کرده است. این موضوع باعث می شود میزان بهره وری از حمل و نقل عمومی افزایش یابد.

در واقع شهرداری تهران تسهیلات خوب و تخفیف های ویژه ای را برای تمام اقشار در نظر گرفته است. لازم به ذکر است با تمام اینها متاسفانه سربازان که در جامعه از درامد کمتری نیز برخوردار هستند مورد غفلت قرار گرفته اند.

رایگان شدن مترو و اتوبوس برای سربازان 

حجت نظری در ادامه گفت: ماده 80 قانون نظام وظیفه، شهرداری ها را موظف می کند تا با همکاری دیگر وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی، تسهیلاتی را به منظور استفاده رایگان سربازان از قطار، اتوبوس، ورزشگاه ها، گردشگاه ها، موزه ها، سینماها و … در نظر بگیرند.

حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در پایان گفت: به همین منظور با توجه به بودجه در نظر گرفته شده برای شهرداری،از شهردار محترم تهران خواستاریم که تدبیری را در نظر بگیرند که امکان استفاده سربازان عزیز کشور از کارت های رایگان یا تخفیف دار مترو و اتوبوس در طول دوران خدمت سربازی فراهم شود.

جتما بخوانید: معافیت حافظان قران

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: