سامانه ماهرستان راه اندازی خواهد شد

سامانه ماهرستان + تحصیل حین خدمت + طرح هر سرباز یک مهارت

0 1,414

با اجرای شدن طرح سرباز ماهر و مشوق های تدارک دیده شده برای سربازان مهارت دیده شاهد استقبال ویژه مشمولان بودیم. تمرکز طرح سرباز ماهر بر روی کسانی بود که مشمول خدمت سربازی شده اند. سازمان نظام وظیفه طرح دیگری به نام “سامانه ماهرستان” را در دستور کار خود قرار داده است.

تمرکز طرح ماهرستان بر روی دوران پس از خدمت سربازی و اشتغال سربازان پس از پایان خدمت، پرداخت وام و … است. در ادامه به شرح بیشتر طرح ماهرستان از زبان سردار کمالی می پردازیم.

طرح راه اندازی سامانه ماهرستان

به گزارش باران مشاوره  به نقل از ایسنا، سخنگوی قرارگاه مهارت آموزی گفت: یکی از سیاست های قرارگاه مهارت آموزی حمایت از سربازان ماهر پس از انجام سربازی ایشان است. در همین راستان پس از اجرای سامانه سرباز ماهر، سامانه ماهرستان راه اندازی می شود.

سردار کمالی با اشاره به برنامه ریزی های قرارگاه مهارت آموزی سربازان گفت: سازمان نظام وظیفه قصد دارد حتی پس از پایان خدمت سربازی، همچنان این افراد را تحت حمایت قرار دهد. به زودی از سامانه «ماهرستان» رونمایی شده و جزئیات آن اعلام خواهد شد.

اهداف طرح ماهرستان

در طرح ماهرستان قرار است در راستای استفاده از مهارت سربازان ماهر و اشتغال آنها پس از پایان خدمت اقداماتی صورت گیرد. تسهیلات وام های خرید لوازم خانگی، ازدواج و کمک هزینه اشتغالزایی یکی دیگر از مزایای عضویت در سامانه ماهرستان است. بنا بر گفته های سردار کمالی سامانه ماهرستان با همکاری یکی از بانک های کشور راه اندازی شده است.

سامانه ماهرستان با جمع آوری اطلاعات تبدیل به پل ارتباطی بین کارفرما و کارجو می شود.

در این سامانه نیاز های شغلی هر استان جمع آوری می شود. این اطلاعات در اختیار کسانی که در این سامانه ثبت نام می کنند قرار گرفته می شود. علاوه بر این کارفرمایان نیز می توانند با مراجعه به این سامانه نیروی کار مورد نظرشان را بر اساس تخصص انتخاب کنند.

به منظور تکمیل اطلاعات شغلی، سامانه ماهرستان با سایر سامانه های  مربوط به اشتغال مانند سامانه وزارت کار مرتبط می شود و به نوعی یک بازار کار جامع برای مشاغل و نیاز به نیروی کامل را ایجاد می کند.

آمادگی دانشگاه فنی حرفه ای برای تحصیل حین سربازی

به گزارش باران مشاوره و به نقل از خبرگزاری دانشجو، رئیس دانشگاه فنی حرفه ای گفت در راستای طرح مهارت آموزی، دانشگاه فنی و حرفه ای با قرارگاه مهارت آموزی ستاد مشترک تفاهم نامه ای برای امکان تحصیل حین خدمت امضا کرده است.

در این توافق بنا شده تا در طول دو سال خدمت سربازی سربازان بتوانند از اوقات فراغتشان برای ادامه تحصیل استفاده کنند. دانشگاه فنی و حرفه ای نیز آمادگی 100 درصد خود را برای ارائه آموزش های مهارتی اعلام می کند.

هدف از تحصیل حین خدمت

هدف از این طرح این است که سربازان پس از اتمام سربازی بتوانند با توجه به تجربه ای که در خدمت کسب کرده اند و آموزش های مهارتی که دیده اند بتوانند در مشاغل مورد علاقه شان فعالیت کنند. بنا بر گفته های صالحی عمران دوره مهارت آموزی ارتباط تنگاتنگی با بازار کار و اشتغال دارد به طوری که می تواند این نیرو ها را وارد بازار کار کند و توسعه فردی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه را به بار آورد.

طرح هر سرباز یک مهارت در استان کرمانشاه اجرا شد

به گزارش باران مشاوره و به نقل از ایسنا، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه گفت یکی از مزایای اجرای طرح “هر سرباز، یک مهارت” این است که سربازان پس از پایان خدمت با دست پر وارد بازار کار می شوند.

در همین راستا طرح هر سرباز یک مهارت از سال گذشته در پادگان های استان کرمانشاه اجرا شده است. سهمیه طرح “هر سرباز، یک مهارت” برای امسال 2800 نفر تعیین شده است و پیش بینی می شود که تعداد سربازان بیشتری در این طرح آموزش دیده شوند.

در سال گذشته سهمیه 2100 نفری برای مهارت آموزی در نظرگرفته شده بود اما حدود 2509 سرباز تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

در طرح “هر سرباز، یک مهارت” سربازان با ورود به یگان خدمتی باید دوره های مهارت آموزی را سپری کنند. این طرح برای همه سربازان در آینده اجرا می شود چرا که گواهی نامه مهارت یکی از شروط اخذ کارات پایان خدمت در آینده خواهد بود.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: