سربازان دوره آی سی تی را فرا می گیرند

0 248

سال گذشته وزارت ارتباطات و ستاد کل نیروهای مسلح تفاهم نامه ای را در زمینه آموزش مهارتی به سربازهای وظیفه امضا کردند. بر اساس این تفاهم نامه مهارت آموزی سربازها و توسعه توانمند سازی آنان صورت خواهد گرفت که موجب می شود سربازهای وظیفه در زمینه آی سی تی آموزش هایی را فرا بگیرند.

همچنین مقرر شد مشمولانی که به خدمت سربازی اعزام می شوند در طی دوره خدمت سربازی مهارت های خاص را فرا بگیرند تا بتوانند پس از پایا خدمت سربازی و شرکت در آزمون تخصصی گواهینامه مهارتی کسب کنند و وارد باز کار شوند.

محمدجواد جهرمی وزیر ارتباطات نیز در خصوص این تفاهم نامه این گونه گفت :

در این تفاهم نامه فقط به دنبال اعطای مدرک نیستیم بلکه باید افراد راه های یجاد اشتغال را فرا بگیرند. روز گذشته نیز با همکاری دانشکده پست و مخابرات و ستاد کل نیروهای مسلح آزمون تعیین سطح مربیگری سربازهای وظیفه در دانشگاه امام حسین برگزار گردید. با توجه به این آزمون مربیان تعیین سطح می شوند و مبانی ارتباطات را به سربازان وظیفه آموزش می دهند. نمرات این آزمون به شکل کارنامه استخراج می شود و به اطلاع شرکت کنندگان خواهد رسید.

پس از انجام مصاحبه نیمی از شرکت کنندگان در آزمون به عنوان مربی و افردا صلاحیت دار جهت مربیگری انتخاب می شوند و نزدیک به ۳۰ درصد این افراد مدرک مربیگری را دریافت می کنند. اشخاص دارای صلاحیت آموزشی نیز اقدام به آموزش سربازهای وظیفه در زمینه مهارت ارتباطات و آی سی تی خواهند نمود.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: