سربازان دیگر کچل نمی شوند

اندازه موی سربازان پس از حذف کچل کردن سربازی باید چقدر باشد؟

36 33,559

کچل کردن سربازان قدمتی به اندازه قانون سربازی دارد. همیشه وقتی حرف از قانون سربازی و اعزام به خدمت سربازی می شد همه ناخداگاه به تراشیدن موهای سر فکر می کردند. سربازان زیادی به فکر گرفتن امریه و … بودند تا قانون تراشیدن موی سر برای خدمت شامل حالشان نشود. حتی خیلی از سربازان قانون کچل کردن برای خدمت را امری بیهوده می دانستند. تقریبا می توان گفت هیچ سربازی فکر نمی کرد روزی قانون کچل کردن از سربازی حذف شود.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

کچل کردن از سربازی حذف شد!!!

با توجه به گفته های سردار کمالی رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح، دلیل کچل کردن سربازان در گذشته برای حفظ سلامت سربازان در نظر گرفته شده بود. اما در حال حاضر با بررسی انجام شده و ایجاد امکانات مناسب بهداشتی در یگان های نیروهای مسلح دیگر تراشیدن موی سر با نمره ۴ لزومی ندارد. هدف از حذف طرح کچل کردن سربازان افزایش جذابیت و نشاط سربازی است. به این ترتیب سربازی برای مشمولان خوشایند تر می شود.

اندازه موی سربازان پس از حذف کچل کردن سربازی باید چقدر باشد

با توجه به حذف این طرح یکی از مهمترین سوالات سربازان اندازه موی سر آنها برای خدمت سربازی است. حذف قانون کچل کردن سربازی بدین معنی نیست که سربازان با هر مدل مویی که بخواهند در یگان ها خدمت کنند. سردار کمالی در ادامه صحبت های خود افزود: پس از حذف این قانون اندازه موی سر کارکنان وظیفه با توجه به مدرک تحصیلی و درجه سربازان تعیین می شود.

اندازه موی سر با توجه به درجه سربازی

 • اندازه موی سر برای کارکنان وظیفه با مدرک دیپلم و پایین تر در مراکز آموزشی ۱۰
 • اندازه موها برای سرباز و سرجوخه حین خدمت ۱۰ تا ۱۶
 • اندازه موی سر برای سربازان مدارک تحصیلی فوق دیپلم و بالاتر در مراکز آموزش ۱۶
 • اندازه موی سر برای افسر و درجه دار در حین خدمت ۱۶تا ۲۰
باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

سربازان نقش مهمی در  دفاع از حریم امنیت کشور دارند

سردار کمالی در راسای طرح خذف الزام تراشیدن موی سربازان گفت: یکی از ارکان اصلی توان رزم نیروهای مسلح سربازان هستند و باعث تقویت بنیه دفاعی و امنیتی کشور می شوند. این سربازان با در اختیار دادن آخرین یافته هاتی علمی، سبب جوانی ونشاط نیروهای مسلح می شوند. از همین رو سربازان نقش مهمی در دفاع از حریم امنیت کشور دارند.

آیا حذف کچل کردن از سربازی اجرایی شده است؟

به گزارش باران مشاوره و به نقل از خبرگزاری میزان، سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی ناچا در ارین رابطه گفت: میزان داشتن مو برای سربازان بر اساس آیین نامه ای است که ستاد کل نیرو های مسلح تعیین کرده است. اندازه موی سربازان یک مسئله انضباطی است که فرمانده های پادگان ها و مقر های نظامی و انتظامی برای آن تصمیم می گیرند.

بر اساس ابلاغی که از طرف ستاد کل نیرو های مسلح اعلام شد، میزان مو سر با تحصیلات مختلف دارای اصل و قاعده خاص خودش است.

قلبل از اینکه برای اعزام به خدمت سربازی اقدام کنید بهتر بررسی کنید معافیت های پزشکی، کسری خدمت، امریه و پذیرش در ارگان یا نهاد خاصی شامل حال شما می شود یا خیر. به همین منظور توصیه می کنیم از مشاوره نظام وظیفه باران مشاوره کمک بگیرید.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 36 تا
 1. عبدالله :

  سلام – ریش رو هم باید کوتاه کرد؟

  1. باران مشاوره :

   بستگی به نظر فرمانده پادگان داره

 2. جعفری :

  سلام وقت بخیر من لیسانس حقوقم کچل میکنم یا نمیکنم میشه راهنمایی کنید موهام باید چقد باشه

  1. باران مشاوره :

   این موارد دست فرمانده هست به طور معمول لیسانس با نمره ۱۰ می زنه.

 3. امیر :

  سلام بالای مو زیاد مهم نیست دور سر میشه سفید تر و کوتاه بالای سر کنیم ؟؟

  1. باران مشاوره :

   امیر جان قطعا نمی گذارند مدل دار بزنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: