سربازان مولفه قدرت ملی در حوزه علمی، فرهنگی و امنیتی هستند

0 179
۵/۵ - (۱ امتیاز)

سربازان مولفه قدرت ملی در حوزه علمی، فرهنگی و امنیتی هستند

به گزارش خبرگزاری ایلنا، سرلشکر سیدیحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در حاشیه جشنواره جوان سرباز گفت: حضرت آقا فرمودند برای تجلیل از مقام سربازی باید چنین برنامه هایی برگزار شود. جشنواره سرباز جوان به همت ستاد کل نیروهای مسلح و فرماندهان نیروهای مسلح برگزار می شود. سربازان به عنوان مولفه های قدرت ملی در حوزه علمی فرهنگی و امنیتی می باشند. اگر در نیروهای مسلح بتوانیم برای سربازان کار تعریف کنیم و آنهان را به خوبی مهارت بیاموزیم، می توانیم از این ظرفیت عظیم به درستی بهره مند شویم.

ظرفیت جوان کشور یک کشور است

سردار رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا بیان کرد: ۴۶ میلیون نفر از جمعیت کشور ما را افراد کمتر از ۴۰ سال هستند. این ظرفیت جوان یک فرصت برای کشور ما است. باید از این ظرفیت به منظور سازندگی و پیشرفت در مسائل کشاورزی، خدماتی، هنر، ورزش و تمام صحنه ها به درستی استفاده کنیم. در حال حاضر ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دانشجو داریم و سالانه بین نهصد تا یک میلیون نفر فارغ التحصیل می شوند. سالیانه ۴۰۰ هزار نفر به عنوان نیروی وظیفه وارد ستاد کل نیروهای مسلح می شوند. در صورتی که بتوانیم از این ظرفیت در بخش های هنری، قرآنی، مهندسی و تحقیقات و پژوهش به خوبی استفاده کنیم، یقینا پیشرفت بسیاری را خواهیم داشت.

سربازی یک فرصت طلایی است

سردار یحیی رحیم صفوی در ادامه بیان کرد: جمعیت ما یک جمعیت جوان شده است. نیروهای مسلح مخصوصا نیروی انتظامی لازم است در خصوص برخورد با جوانان به یک پختگی علمی برسد و با جوانان بسیار هوشمند، صبور و با عقلانیت برخورد شود. با توجه به اینکه میانگین سنی دزدان بین ۲۵ تا ۳۰ سال است نیروی انتظامی لازم است ابتدا ریشه یابی کرده و علل دزدی را بررسی کند و لازمه این یک کار تحقیقی می باشد.

سردار رحیم صفوی گفت: عده ای تصور می کنند سربازی هدر دادن عمر است. لازم است بگوییم سربازی یک فرصت طلایی به منظور رشد و تعالی است. جوانان ما در طول مدت خدمت سربازی نظم و کارگروهی را فرا خواهند گرفت. اگر در نیروهای مسلح برای سربازان کار تعریف کنیم و مهارت آموزی را افزایش دهیم، می توانیم از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم. در صورتی که مهارت آموزی سربازان به درستی انجام شود، قدرت ملی را افزایش داده ایم. در واقع سربازان ما به عنوان مولفه قدرت ملی ما در حوزه علمی، فرهنگی، امنیتی می باشند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: