به کارگیری سربازان پزشک در دانشگاه علوم پزشکی

0 578

یکی از وظایف سربازان ایجاد امنیت در کشور و حفاظت از تمامیت ارضی آن است. با شیوع کرونا سنگرها عوض شده و این بیماری به یک مساله امنیتی تبدیل شده است. در واقع حفظ سلامتی افراد جامعه به اندازه تمامیت ارضی کشور مورد توجه می باشد. در همین راستا سربازان پزشک باید آماده خدمت به مردم باشند.

انتقال سربازان پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی به مراکز درمانی

به گزارش باران مشاوره به نقل از علم و فناوری، سربازان وظیفه با مدرک پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی برای تقویت کادر بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی به کار گرفته می شوند.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران طی نامه ای به وزیر بهداشت و آموزش پزشکی، صدور مجوز انتقال سربازان وظیفه با مدارک پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی را به بیمارستان ها و مراکز بهداشتی خواستار شد. این انتقال برای جبران کمبود کادر این مراکز درخواست شده است.

متن نامه دکتر علی رضا زالی به این شرح است

به منظور تقویت و جبران بخشی از کمبودهای شدید کادر بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی استدعا دارد دستور فرمایید پیگیری و ترتیبی اتخاذ فرمایند تا نیروی محترم انتظامی، مشمولین وظیفه سربازی با دارا بودن مدارک تحصیلی در رشته های پزشکی، گروه پرستاری و پیراپزشکی را به صورت امریه در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار دهند.

ستاد محترم فرماندهی کل قوا نیز طی دستوری مجوز انتقال سربازان وظیفه که مشغول انجام وظیفه هستند و دارای مدرک تحصیلی ذکر شده هستند را به بیمارستان ها و مراکز بهداشتی، درمانی برای طی ادامه و یا بخشی از دوران سربازی صادر فرمایند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: