امکان استفاده مشمولان سربازی از طرح تاپ در استان اصفهان

0 1,202

یکی از مهمترین دغدغه های این روز های کشور ما مسئله اشتغال جوانان است. تقریبا می توان گفت همه دستگاه های دولتی و … تمام تلاش خود را در این زمینه به کار گرفته اند. طرح هایی نظیر سرباز ماهر و تاپ نیز در همین راستا ایجاد شدند.

امروز رییس سازمان، صنعت، معدن و تجارت اصفهان از اعلام آمادگی صد بنگاه اقتصادی برای طرح تاپ خبر داد.

طرح تاپ چیست؟

در واقع تاپ مخفف عبارت توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار است. طرح تاپ در سال گذشته با اهداف زیر کلید خورد و امسال وارد فاز اجرایی شد.

  1. ارتقای سطح مهارت دانش آموختگان مشمول خدمت سربازی
  2.  دانش بنیان شدن بنگاه ها و دانشجویان تحصیلات تکمیلی
  3. ظرفیت سازی اشتغال از طریق خلق ارزش افزوده جدید
  4. تامین اشتغالزایی و پایدار

استقبال از طرح تاپ در استان اصفهان

به گزارش باران مشاوره و به نقل از ایرنا، ایرج موفق رییس سازمان، صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: سهمیه استان برای اجراح طرح تاپ 39 بنگاه اقتصادی بود. این سهمیه بنا بر ابلاغ وزارت صنعت، معدن و تجارت اختصاص یافته بود. از این طرح تاپ استقال ویژه شد به طوری که صد بنگاه اقتصادی در بخش های مختلف استان برای طرح تاپ اعلام آمادگی کردند.

طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) با با محوریت معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت علوم و تحقیقات و ستاد نیروهای مسلح کشور با هدف توسعه دانش بنیان بنگاه های اقتصادی با استفاده از دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی و دانش آموختگان سرباز در سراسر کشور آغاز شد.

طرح تاپ در چه بخش هایی اجرا می شود؟

به گفته ایرج موفق طرح تاپ در سه بخش زیر اجرا می شود.

 1. دانش آموختگان مشمول خدمت سربازی که می خواهند خدمت سربازی را در یکی از بنگاه های اقتصادی سپری کنند.
 2. دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی که تمایل دارند پایان نامه های خود را به صورت مساله محور انجام دهند.
 3. اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی که مایلند در قالب طرح پسا دکترای صنعتی و فرصت مطالعاتی پروژه های مستقل یا مشترکی را در یکی از بنگاه های اقتصادی، معدنی و تجاری فعالیت کنند.

به شما توصیه می کنیم قبل از ارسال دفترچه خدمت سربازی بهتر است با مشاورین آگاه نظام وظیفه مشورت نمایید.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: