سنوات ارفاقی برای دانشجویان مشمول سربازی

2 917

همانگونه که می دانید تمامی دانشجویان مشمول نظام وظیفه دارای سنوات تحصیلی می باشند. بسیاری از دانشجویان به دلیل کوتاهی در اطلاع از سنوات تحصیلی خود موفق به ادامه تحصیل نمی شوند. به گزارشی در این زمینه توجه کنید.

سنوات ارفاقی برای دانشجویان مشمول سربازی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بسیاری از دانشجویان مشمول خدمت سربازی در خصوص نحوه بهره مندی از سنوات ارفاقی سوالات بسیاری دارند که در این گزارش به آن پرداخته می شود. با استناد به قوانین خدمت وظیفه عمومی، تمامی مشمولانی که دانشجوی مقاطع مختلف می باشند، در صورتی که نتوانند در سنوات اولیه تحصیلی موفق به اتمام تحصیل نشوند باید نسبت به اخذ مجوز ادامه تحصیل اقدام نمایند. در صورت موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه می توانند حداکثر به مدت یک سال از سنوات ارفاقی بهره مند شوند.

در صورتی که کمیسیون موارد خاص دانشگاهی که فرد در آن تحصیل می کند با ادامه تحصیل وی در سنوات ارفاقی موافقت نماید، فرد دانشجو باید ظرف حداکثر ۳ ماه پس از پایان سنوات اولیه به دفاتر پلیس+ ۱۰ مراجعه کند و نسب به ثبت درخواست خود اقدام نماید.

لازم به ذکر است دانشجویان باید ۳ ماه قبل از پایان سنوات اولیه تحصیلی، درخواست خود را از طریق دانشگاه محل تحصیل پیگیری کنند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. شهریار :

  سلام من دانشجوی کاردانی عمران هستم…من این ترم فارغ تحصیل شدم.۳.مندت تحصیل کاردانی که ۴ ترم هستش ..من در ۷ ترم کاردانیمو گرفتم ..یک ترم هم مرخصی داشتکم….از کمسیون موارد خاص دانشپگاه هم استفادئع کردم این ترم ..خواستم بدونم میتونم واسه کارشناسی ثبت نام کنم یا نه

  1. باران مشاوره :

   آقا شهریار می توانید برای ادامه تحصیل اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: