سن ابطال معافیت پزشکی چقدر است؟

4 2,391

استفاده از برخی معافیت های پزشکی ممکن است باعث شود افراد نتوانند در بعضی ادارات یا ارگان ها به کار مشغول شوند. علاوه بر این برخی از این معافیت ها محدودیت هایی در استفاده از برخی تسهیلات اجتماعی به همراه دارند. حساسیت برخی از خانواده ها برای ازدواج دخترانشان با دارندگان برخی از انواع معافیت های اعصاب روان پزشکی از دیگر مشکلات دارندگان این نوع معافیت است.

این عوامل باعث شده تا عده ای از مشمولین به فکر این بیوفتند که کارت معافیت پزشکی خود را ابطال نموده و به خدمت سربازی اعزام شوند و کارت پایان خدمت بگیرند.

شرایط ابطال کارت معافیت پزشکی

بر اساس قوانین سربازی و خدمت وظیفه عمومی، دارندگان کارت معافیت پزشکی در صورتی می توانند ابطال کارت معافیت خود را تقاضا نمایند که بیماری کاملا بهبود یافته باشد و شورای ویژه ابطال کارت، بهبودی از بیماری را تایید کرده باشد.

شرایط سنی ابطال کارت معافیت پزشکی

کسانی که از این نوع معافیت استفاده کرده اند نمی توانند در هر سنی کارت خود را ابطال کنند و باید حداقل شرایط سنی زیر را داشته باشند.

 • سن متقاضی ابطال کارت برای مشمولین فوق دیپلم و پایین تر  = حداکثر 30 سال
 • سن متقاضی ابطال کارت برای مشمولین لیسانس = حداکثر 33 سال
 • سن متقاضی ابطال کارت برای مشمولین فوق لیسانس = حداکثر 36 سال
 • سن متقاضی ابطال کارت برای مشمولین دارای مدرک دکتری = حداکثر 40 سال

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 4 تا
 1. اکبر :

  با سلام .
  قند خون ناشتایم بالای ۲۰۰ هستش ایا شامل معافیت پزشکی میشود لطفا راهنماییم کنید….ممنون

  1. باران مشاوره :

   لطفا سوالتون رو در صفحه مرتبط مطرح کنید.

 2. تاج :

  سلام وقت بخیر
  بنده برای معتفیت کفالت ماده ۶ بهزیستی از جهت مشکل شنوایی پدرم اقدام کردم و الان مرحله‌ی معاینه پزشک متخصص در بیمارستان ناجا رو پشت سر گذاشتیم و تقریبا مطمئنم که تایید میکنه دکتر مربوطه و مشکلی نیس چون بیماری پدرم شدیده..
  سوال اول اینکه بعد اینجا چند مرحله دیگه کار داریم؟
  و چقدر زمان بره؟
  و البته ایا امکان رد شدن وجود داره؟
  مرسی

  1. باران مشاوره :

   سوالتان را در صفحه اشتباهی مطرح کرده اید.
   شما قبلا هم در این زمینه از باران مشاوره پرسشی دادشته اید و مشاوران باران به شما پاسخ داده اند. چنانچه بازهم سوالی دارید بهتر است از خطوط مشاوره استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: