فاز اول امریه وزارت علوم در سال ۹۸ به دانشگاه ها و … اختصاص می یابد

وزارت علوم سهمیه پذیرش امریه ۲۵۰ نفری دارد

0 1,001

با توحه به اینکه این خبر برای سال ۹۸ می باشد، به شما توصیه می کنیم “امریه وزارت علوم” را مطالعه نمایید.

خبر خوب برای دانشجویان این است که امسال وزارت علوم دارای سهمیه امریه شده است. وزارت علوم سعی دارد امریه خود را به دانشگاه ها و پژوهشگاه های علمی بزرگ کشور اختصاص دهد. در ادامه به تکمیل این گزارش خواهیم پرداخت.

جزئیات امریه در وزارت علوم در سال ۹۸

به گزارش باران مشاوره و به نقل از ایسنا، مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سهمیه امریه ۲۵۰ نفری به وزارت علوم اختصاص داده شده است. به گفته آقای سیف پس از امضای تفاهم نامه با ستاد کل، قرار شده تا از نیرو های فارغ التحصیل متخصص تحت عنوان امریه استفاده شود.

بر این اساس دانشجویان فارغ التحصیل برای اجرای پروژه های تحقیقاتی به صورت امریه پذیرفته می شوند. این تفاهم نامه در راستای اعطای مشوق های خدمتی به فارغ التحصیلان دارای مهارتی به امضاء رسیده است.

سربازان امریه وزارت علوم در سال ۹۸در چه اموری فعالیت می کند؟

آقای سیف در این زمینه گفت: در فاز اول سهمیه اختصاص داده شده از سوی ستاد کل به دانشگاه ها و پژوهشگاه های بزرگ کشور اختصاص داده می شود تا این فارغ التحصیلان در اجرای پروژه های بزرگ تحقیقاتی مشغول فعالیت شوند. افراد پذیرش شده در انجام اموری اداری به کار گرفته نخواهند شد.

تعداد پژوهش ها و دانشگاه های پذیرنده و امریه ۳۰ تا ۴۰ مورد ذکر شده است. با توجه به صحبت های آقای سیف دانشگاه های بزرگ مراکز استان های کشور و دانشگاه های برتر و همچنین یکسری از پژوهشگاه های بزرگ این سربازان امریه را جذب خواهند کرد.

امریه وزارت علوم ۹۸ در چه مقاطعی جذب می شود؟

به گفته مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری متقاضییان برای پذیرش امریه باید فارغ التحصیل مقاطع ارشد یا دکترا باشند. این افراد در طول مدت امریه وظایف زیر را انجام می دهند.

 • همکاری در اجرای طرح های پژوهشی
 • مستندسازی نتایج
 • دستاوردهای تحقیقاتی
 • مشارکت در فعالیت های پژوهشی
 •  انجام امور آزمایشگاهی
 • اگر قصد گرفتن امریه را دارید توجه شما را به جدول زیر جلب می نماییم.
ردیفنام سازمان یا وزارتخانهردیفنام سازمان یا وزارتخانه
۱امریه آستان قدس رضوی۲طرح سرباز سازندگی
۳امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات۴امریه وزارت دفاع
۵امریه ستاد اجرایی فرمان امام(ره)۶امریه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
۷امریه سازمان ملی استاندارد۸امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)
۹امریه سازمان انرژی اتمی۱۰امریه صدا و سیما
۱۱امریه وزارت فرهنگ و ارشاد۱۲امریه سپاه
۱۳امریه وزارت راه و شهرسازی۱۴امریه سرباز معلم
۱۵امریه وزارت اقتصاد و دارایی۱۶امریه وزارت نفت
۱۷امریه وزارت کار۱۸امریه وزارت نیرو
۱۹امریه وزارت آموزش و پرورش۲۰امریه وزارت بهداشت
۲۱امریه وزارت صنعت، معدن و تجارت۲۲ امریه وزارت ورزش و جوانان
۲۳امریه وزارت جهاد کشاورزی۲۴امریه صاایران
۲۵امریه موسسه بیت الاحزان۲۵امریه ریاست جمهوری
۲۶امریه دانش بنیان۲۷امریه وزارت علوم

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: