فاز اول امریه وزارت علوم در سال 98 به دانشگاه ها و … اختصاص می یابد

وزارت علوم سهمیه پذیرش امریه ۲۵۰ نفری دارد

0 1,147

با توحه به اینکه این خبر برای سال 98 می باشد، به شما توصیه می کنیم “امریه وزارت علوم” را مطالعه نمایید.

خبر خوب برای دانشجویان این است که امسال وزارت علوم دارای سهمیه امریه شده است. وزارت علوم سعی دارد امریه خود را به دانشگاه ها و پژوهشگاه های علمی بزرگ کشور اختصاص دهد. در ادامه به تکمیل این گزارش خواهیم پرداخت.

جزئیات امریه در وزارت علوم در سال 98

به گزارش باران مشاوره و به نقل از ایسنا، مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سهمیه امریه ۲۵۰ نفری به وزارت علوم اختصاص داده شده است. به گفته آقای سیف پس از امضای تفاهم نامه با ستاد کل، قرار شده تا از نیرو های فارغ التحصیل متخصص تحت عنوان امریه استفاده شود.

بر این اساس دانشجویان فارغ التحصیل برای اجرای پروژه های تحقیقاتی به صورت امریه پذیرفته می شوند. این تفاهم نامه در راستای اعطای مشوق های خدمتی به فارغ التحصیلان دارای مهارتی به امضاء رسیده است.

سربازان امریه وزارت علوم در سال 98در چه اموری فعالیت می کند؟

آقای سیف در این زمینه گفت: در فاز اول سهمیه اختصاص داده شده از سوی ستاد کل به دانشگاه ها و پژوهشگاه های بزرگ کشور اختصاص داده می شود تا این فارغ التحصیلان در اجرای پروژه های بزرگ تحقیقاتی مشغول فعالیت شوند. افراد پذیرش شده در انجام اموری اداری به کار گرفته نخواهند شد.

تعداد پژوهش ها و دانشگاه های پذیرنده و امریه ۳۰ تا ۴۰ مورد ذکر شده است. با توجه به صحبت های آقای سیف دانشگاه های بزرگ مراکز استان های کشور و دانشگاه های برتر و همچنین یکسری از پژوهشگاه های بزرگ این سربازان امریه را جذب خواهند کرد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

امریه وزارت علوم 98 در چه مقاطعی جذب می شود؟

به گفته مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری متقاضییان برای پذیرش امریه باید فارغ التحصیل مقاطع ارشد یا دکترا باشند. این افراد در طول مدت امریه وظایف زیر را انجام می دهند.

 • همکاری در اجرای طرح های پژوهشی
 • مستندسازی نتایج
 • دستاوردهای تحقیقاتی
 • مشارکت در فعالیت های پژوهشی
 •  انجام امور آزمایشگاهی
 • اگر قصد گرفتن امریه را دارید توجه شما را به جدول زیر جلب می نماییم.
ردیفنام سازمان یا وزارتخانهردیفنام سازمان یا وزارتخانه
1امریه آستان قدس رضوی2طرح سرباز سازندگی
3امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات4امریه وزارت دفاع
5امریه ستاد اجرایی فرمان امام(ره)6امریه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
7امریه سازمان ملی استاندارد8امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)
9امریه سازمان انرژی اتمی10امریه صدا و سیما
11امریه وزارت فرهنگ و ارشاد12امریه سپاه
13امریه وزارت راه و شهرسازی14امریه سرباز معلم
15امریه وزارت اقتصاد و دارایی16امریه وزارت نفت
17امریه وزارت کار18امریه وزارت نیرو
19امریه وزارت آموزش و پرورش20امریه وزارت بهداشت
21امریه وزارت صنعت، معدن و تجارت22 امریه وزارت ورزش و جوانان
23امریه وزارت جهاد کشاورزی24امریه صاایران
25امریه موسسه بیت الاحزان25امریه ریاست جمهوری
26امریه دانش بنیان27امریه وزارت علوم

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: