بخشودگی غیبت و اضافه خدمت

شرایط بخشودگی غیبت و اضافه خدمت سربازی چیست؟

823 186,986

بسیاری از مشمولان نظام وظیفه به دنبال راهی برای بخشودگی غیبت سربازی هستند. زیرا مشمول دارای غیبت سربازی علاوه بر اینکه نمی تواند از تسهیلات سربازی مانند انواع معافیت ها و انواع کسری های سربازی استفاده کند بلکه در صورت اعزام به خدمت نیز دارای اضافه خدمت سربازی خواهد شد. در این مقاله قصد داریم در خصوص شرایط بخشودگی غیبت سربازی و اضافه خدمت سربازی کمی توضیح دهیم.

انواع غیبت سربازی

غیبت سربازی دارای دو نوع می باشد. غیبت اولیه سربازی و غیبت در حین انجام خدمت سربازی. در صورتی که فرد مشمول دارای غیبت اولیه سربازی باشد، در زمان اعزام به خدمت سربازی، به وی بر حسب مدت غیبتش اضافه خدمت سربازی تعلق می گیرد. اگر فرد مشمول در حین انجام خدمت سربازی مرتکب غیبت شود نیز به صلاحدید فرمانده یگان مربوطه، به وی اضافه خدمت و یا جریمه هایی مانند بازداشت در پادگان به فرد سرباز تعلق می گیرد.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط بخشودگی غیبت و اضافه خدمت و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۵ عصر
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

میزان اضافه خدمت غیبت سربازی

با توجه به قوانین نظام وظیفه عمومی، میزان جریمه اضافه خدمت غیبت سربازی دارای ضوابط خاصی است. با توجه به نوع غیبت سربازی و مدت غیبت، اضافه خدمت سربازی مشخص می شود. این اضافه خدمت به شرح زیر است:

اضافه خدمت سنواتی (غیبت اولیه)

در غیبت اولیه در صورتی که فرد مشمول سه ماه غیبت داشته باشد، سه ماه اضافه خدمت خواهد خورد. اگر مدت غیبت بین سه ماه تا یک سال باشد شش ماه اضافه خدمت سربازی برای مشمول صادر می شود. اگر مدت غیبت مشمول بیش از یک سال باشد، علاوه بر اضافه خدمت تعیین شده، مجازات هایی نیز برای مشمول در نظر گرفته خواهد شد. این اضافه خدمت مستقیما از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی برای فرد مشمول لحاظ می شود.

اضافه خدمت غیبت در حین خدمت سربازی

در صورتی که فرد مشمول در حین انجام خدمت سربازی مرتکب غیبت شود به ازای هر روز غیبت، مدت سه روز اضافه خدمت را متحمل می شود. ناگفته نماند رسیدگی به غیبت در حین انجام خدمت سربازی و بخشودگی غیبت و اضافه خدمت آن به عهده فرمانده پادگان و یگان مربوطه می باشد.

اگر غیبت در حین انجام خدمت سربازی از حد مجاز بگذرد فرد به عنوان سرباز فراری محسوب می شود و مرجع رسدگی به آن سازمان نظام وظیفه و مراجع قضایی می باشند

بخشودگی غیبت سربازی و اضافه خدمت

در خصوص غیبت سربازی و اضافه خدمت سربازی اطلاعاتی را به دست آوردید. اکنون لازم است با راه های بخشودگی غیبت سربازی و اضافه خدمت سربازی نیز آشنا شوید. همانگونه که گفته شد دو نوع غیبت سربازی وجود دارد.

 1. غیبت اولیه سربازی (غیبت سنواتی)
 2. غیبت در حین انجام خدمت سربازی

سابقا مرجع رسیدگی و بخشش غیبت اولیه، سازمان نظام وظیفه بود و تحت فرمان عفو رهبری نیز این غیبت بخشیده می شد و رسیدگی به غیبت سربازان در حین خدمت بر عهده فرمانده محل خدمت بود. بر اساس جدیدترین قانون بخشش اضافه خدمت ناشی از غیبت اولیه و غیبت در حین سربازی بر عهده فرمانده مربوطه در پادگان و یا محل خدمت سرباز می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله توجیه غیبت سربازی را مطالعه نمایید یا با شماره ۷۰۷۰۳۰۰۲۵ ۰۲۱ تماس بگیرید.

بر اساس اختیاراتی که در سال ۹۶ به فرمانده ها و مسئولان داده شده، فرمانده ها می توانند تحت ضوابط زیر مدتی از اضافه خدمت یا تمام اضافه خدمت غیبت را ببخشند.

 • فرماندهان و مسئولان محل سرتیپی می توانند نصف اضافه خدمت
 • فرماندهان و مسئولان سرلشکری و بالاتر دو سوم اضافه خدمت
 • فرماندهان و مسئولان سرلشکری در مناطق امنیتی کل اضافه خدمت

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

شرایط بخشودگی غیبت و اضافه خدمت سربازی

چنانچه مشمول دارای غیبت سربازی بتواند دلایل موجه به همراه مدارک معتبر برای مدت غیبت سربازی خود ارائه دهد، شامل بخشودگی غیبت و توجیه غیبت سربازی می شود. در صورت بخشوگی غیبت سربازی می تواند از تسهیلاتی همچون کسری خدمت نظام وظیفه و یا انواع معافیت های سربازی بهره مند گردد.

در صورتی که نتواند غیبت سربازی را موجه کند می تواند با استفاده از شروط اعلام شده در طرح میثاق ۶ به خدمت سربازی اعزام شود، چنانچه در طول مدت خدمت سربازی دارای هر یک از شرایط زیر باشد، با تشخیص فرمانده و اطلاع ایشان شامل فخشش اضافه خدمت بشود.

 • حداقل مدت ۹ ماه خدمت سربازی در مناطق بد آب و هوا و یا مناطق محروم که موجب بخشودگی بین ۱ الی ۲ ماه اضافه خدمت سربازی خواهد بود.
 • دارا بودن حداقل سابقه ۶ ماه خدمت سربازی در مناطق عملیاتی و جنگی باعث بخشودگی اضافه خدمت سربازی به بین ۱ الی ۳ ماه می شود.
برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله کسری خدمت مناطق جنگی و عملیاتی را بخوانید.
 • شجاعت و فداکاری در ماموریت های محوله که در صورت تایید فرماندهان نیروهای مسلح موجب بخشودگی مدت ۱ ماه از اضافه خدمت سربازی می شود.
 • خدمت سربازی در مشاغل سخت و زیان آور که از سوی ستاد کل نیروهای مسلح تعیین شده است موجب بخشودگی ۱ ماه اضافه خدمت سربازی می شود.
 • سرباز نمونه که بر اساس دستور العمل نیروهای مسلح انتخاب می شود می تواند از ۱ ماه بخشودگی اضافه خدمت سربازی بهره مند شود.

طرح بخشش اضافه خدمت میثاق ۶ چیست؟

در طرح میثاق ۶ فرمانده پادگان با جایگاه سرتیپ و بالاتر مجوز بخشش اضافه خدمت سربازان را دارد. سربازان ۶ ماه مانده به پایان خدمت می توانند برای بخشش طرح میثاق ۶ دست به کار شوند. هر یک از بندهای زیر را که داشتید یادداشت کرده و به اطلاع فرمانده یگان خدمتی و یگان نیروی انسانی برسانید.

فرمانده یگان اگر با بخشش اصافه خدمت شما موافقت کند این موضوع را در سامانه مریوطه ثبت می کند. بعد از ثبت بخشش، تاریخ پایان خدمت شما مجددا محاسبه می شود. پس یادتان باشد که بی دلیل به مراکز پلیس + ۱۰ و یا وظیفه عمومی مراجعه نکنید.

شروط بخشش اضافه خدمت در طرح میثاق ۶

بخشش اضافه سنواتی به دلیل کسب مقام در مسابقات، پژوهش و …

 • جز نفرات اول تا سوم مسابقات ورزشی، فرهنگی، علمی، علوم قرآنی و .. در سطح یگانی، استانی، نیرویی باشید.
 • جز نفرات اول تا دهم مسابقات مسابقات ورزشی، فرهنگی، علمی، علوم قرآنی و … که در سطح سازمان های نیروهای مسلح برگزار می شود قرار گرفته باشید.
 • در حین خدمت نظم و انضباط را رعایت کرده باشید. قبل از خدمت سربازی یا حین خدمت موفق به ثبت محصول، مقاله علمی مهم و معتبر و … شده باشید.

بخشش اضافه خدمت به دلیل داشتن مهارت، کسب نمره و …

 • در صورتی که جز نفرات اول تا سوم منتخب دوره های آموزشی مهارت آموزی شاغل در مناطق کم برخوردار باشید و در یگان خدمتی تان نیز در همان مهارت کسب شده فعالیت انجام دهید شامل طرح میثاق ۶ خواهید شد.
 • اگر توانایی و مهارتی دارید که یگان تان به آن احتیاج دارد و در مشاغلی که مرتبط با تخصص تان است خدمت کنید و تاثیرگذار باشید شامل طرح می شوید.
 • کسب نمرات ۹۰ از ۱۰۰ به بالاتر در دوره آموزش رزم مقدماتی و تخصصی.
 • جز نفرات اول تا سوم گروهان، گردان و تیپ در دوره های آموزش رزم مقدماتی و تخصصی قرار گرفته باشید.
 • بر اساس ضوابط محل خدمتتان به عنوان سرباز نمونه انتخاب شده باشید و به جشنواره های سازمانی و نیرویی مانند جشنواره حضرت علی اکبر(ع)، مراسم گرامیداشت روز سربازی برتر معرفی شده باشید.

بخشش اضافه خدمت حافظان قرآن بودن و …

 • حداقل یک جز از قران را حفظ باشید.
 • حافظ حداقل یک پنجم نهج البلاغه، صحیفه سجادیه یا اصول کافی باشید.

اگر جز حافظان قرآن هستید حتما از تسهیلات سربازی برای حافظان قرآن مطلع شوید.

بخشش اضافه خدمت فعالان امور فرهنگی

 • در امور فرهنگی مثل مراسمات هفتگی دعای کمیل، زیارت عاشورا، دعای توسل، دعای ندبه و … در طول حین خدمت کوشا باشید. البته در بدو ورود این بند شامل مشمولان آموزشی نمی شود.
 • در اموری که در راستای ترویج فرهنگ علوم قرآنی، برگزاری نماز جماعت و ترویج تفکر بسیجی، انجام وظایف محوله در بین سایرین الگو و تاثیرگذار باشید.
 • با تلاش وافر برای تقویت اعتقادات دینی و اسلامی و انجام وظایف سازمانی در طول خدمت خدمت پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته باشید.

بخشش اضافه خدمت برای مشمولان با شرایط خاص

 • فرزند ایثارگر باشید.
 • پدرتان به دلایل غیر امنیتی در حبس باشد.
 • متاهل باشید.
 • در حین خدمت یکی از اعضای درجه یک خانواده شما فوت کرده باشد.
 • جز ایتام باشید.
 • تحت پوشش بهزیستی باشید.
 • تحت پوشش کمیته امداد باشید.

بخشش اضافه خدمت مربوط به شرایط خدمتی خاص یا حسن رفتار

 • حسن نگهداری اموال که در اختیار دارید (مثل رانندگان و سربازان ساعی …) را به تایید فرمانده یگان و نیروی انسانی محل خدمت برسد.
 • اگر در انجام ماموریتی دچار حادثه شوید (منظور از حادثه یعنی به معلولیت یا جانبازی یا از کار افتادگی) و معاف نشدید شامل این بند خواهید شد.
 • اگر در طول خدمت، بیشتر وظایفی به شما محول شده که خارج از ساختمان انجام می شود و شما را در معرض شرایط جوی در سرما و گرما قرار داده است.
 • اگر به مدت حداقل ۱۲ ماه کاری که در خدمت انجام می دهید جز مشاغل سخت و زیان آور باشد (مثل مانند امور حفاظت فیزیکی، دژبانی، رانندگی در مناطق کم برخوردار، خدمات پشتیبانی در مناطق محروم و بد آب و هوا، عملیاتی و امنیتی)

شرایط بخشودگی غیبت و واضافه خدمت سربازی | باران مشاوره 70703025 021

بخشش اضافه خدمت مناطق عملیاتی و امنیتی

منطقه امنیتی درگیر:

اگر بلافاصله بعد از پایان دوره آموزش رزم مقدماتی به مناطق امنیتی درگیر اعزام شده باشید و حداقل شش ماه در این مناطق خدمت کرده باشید. یا به طور پشت سر هم هشت ما در این مناطق خدمت کرده باشید. فرقی نمی کند که بومی یا غیر بومی باشید.

مناطق عملیاتی و امنیتی غیر درگیر:

حداقل ۱۰ ماه در مناطق عملیاتی و امنیتی غیر درگیر خدمت کنید به شرطی که بومی آنجا نباشید.

مناطق بد آب و هوا:

حداقل ۱۲ ماه در مناطق بد آب و هوا خدمت کرده باشید به شرطی که بومی آنجا نباشید.

فاصله ۳۰۰ کیلومتری:

از جایی که خدمت می کنید تا محل زندگیتان بیش از ۳۰۰ کیلومتر فاصله وجود داشته باشد. البته باید حداقل ۱۲ ماه خدمت کرده باشید.

مناطق عادی:

خدمت در یگان پاسداری برای کسانی که در مناطق عادی خدمت می کنند نیز شامل طرح میثاق ۶ می شود. به شرطی که حداقل یک سال در یگان پاسداری خدمت کرده باشید.

خدمت در مناطق خارج از محل سکونت:

فرزندان کارکنان نیروهای مسلح اگر خارج از محل سکونت شان خدمت کنند و بومی آن منطقه نباشند نیز شامل طرح میثاق ۶ می شوند.

مشاوره بخشودگی غیبت و اضافه خدمت سربازی

در صورتی که مشمول نظام وظیفه هستید و قصد اعزام به خدمت سربازی را دارید بهتر است از میزان غیبت سربازی مطلع شوید. گاهی مشمولان به دلیل نا آگاهی از دارا بودن غیبت سربازی نمی توانند از تسهیلات سربازی بهره مند شوند. به همین منظور مشاورین ما در زمینه سربازی و نظام وظیفه در مرکز مشاوره باران به شماره تلفن ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهند بود.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 823 تا
 1. محمدرضا :

  سلام،معافیت تحصیلی من ۲۷ مهر ۹۹ تموم شد،امروز بعد از حدود ۱۱ ماه غیبت پست کردم و مطمئنا ۶ ماه اضافه سنوات میخورم،۲ تا سعوال داشتم ممنون میشم جواب بدید:
  ۱-تاریخ اعزام ۱ آبان هست ینی میشه چند روز بیشتر از یک سال مشمولیت با توجه به تاریخ اتمام معافیت تحصیلی،حالا میخواستم ببینم تاریخ اعزام ملاک هست و میشم بیشتر از یک سال و به جز اضافه خدمت جریمه هم میشم یا نه تاریخ معرفی به پلیس+۱۰ ملاکه و فقط همون شیش ماه اضافو میخورم؟
  ۲-یه آشنا دارم قرار شده برگه اعزامو ببرم بندازتم سپاه،چون غیبت داشتم مشکلی واسه پذیرش تو سپاه که ندارم؟

  1. باران مشاوره :

   محمدرضا با توجه به نوع سوالاتتون بهتره با تلفن همراه از خطوط مشاوره استفاده کنید.

  2. علی :

   سلام. اگر تاریخی فارغ و التحصیلی یا اخراج یا انصراف به هر حال اون تاریخی که توی برگه ابطال معافیت تحصیلی ات خورده مهر ۹۹ بوده یکسال بعدش هم وقت داری یعنی شما هنوز غیبت نخوردی و تا ۲۷ مهر ۱۴۰۰ وقت داری .. اما اگه تاریخ ابطال معافیت تحصیلی ات مهر ۹۸ بوده و با یکسال فرجه ای که داره شما گفتی ۹۹ یعنی الان کمتر از یکسال غیبت داری تقریبا
   در مورد سوالات من خودم هم غیبت خوردم هنوز پست نکردم ولی تا جایی که پرس و جو کردم تاریخ معرفی ملاک هست . یعنی شما شامل جریمه نمیشی
   سوال دومت سوال خودم هم هست ولی بهترین راه اینه که شما تلاشتو بکنی از طریق همون اشنات اگه شدنی باشه برات اکی میکنه

 2. مصطفی :

  ممنون از مطالب مفیدتون. اگه حافظ یک جزء قرآن باشیم غیبت سنواتی (۶ ماه) رو میبخشن؟

  1. باران مشاوره :

   جز شروط طرح میثاق هست ولی فرمانده هیچ اجباری برای بخشش نداره.

  2. محمد طاها مختاری :

   بله میبخشن ولی نه تمامش رو ممکنه ۳ ماهش رو ببخشن

 3. مرتضی :

  سلام من به عنوان سرباز نمونه انتخاب شدم آیا در بخشش سنوات تاثیر دارد یا خیر؟؟

  1. باران مشاوره :

   جز شروط میثاق ۶ هست ولی بازم فرمانده می تونه نبخشت.

  2. محمد طاها مختاری :

   بله من خودم تو یک ساعت مطالعه کردم ولی خودم سربازی نرفتم و تو اون سایت گفته بود میبخشن

 4. سعید :

  سلام. می خواستم بدونم طرح میثاق ۶ هنوز اجرا میشه؟

  1. باران مشاوره :

   بله سعید جان این طرح هنوز اجرا میشه.

 5. جلال :

  من بومی هستم ولی در یگان پاسدار ۱۲ ماه خدمت کردم گفتن ۶ ماه سنتواتی ۴ ماه هشو میبخشن نامه دادم نیرو انسانی چند گفتن هنوز جواب شو نیومده چند روز طول میکشه

  1. باران مشاوره :

   روند اداری مشخص نیست.

 6. مهدی :

  سلام‌ من دانشجوی کارشناسی هستم و تیر ۹۹ فارغ‌التحصیل شدم و امروز برای خدمت اقدام کردم. ایا غیبت میخورم؟ پدرم ایثارگر میباشد و ۲۴ ماه جبه بود

  1. باران مشاوره :

   سلام مهدی جان
   از زمان فراغت از تحصیل یکسال وقت داشتی که اعزام شی. اگه اعزام نشدی غایب محسوب می ش

 7. محمد :

  سلام
  اگه کسی شرایط میثاق ۶ رو نداشته باشه و رفتار خوبی داشته باشه فرمانده میتونه کامل ببخشه اضافشو؟

  1. باران مشاوره :

   عمولا یک جلسه ای برگزار میشه که فرمانده پادگان و فرمانده مستقیمت و چند نفره دیگه راجع به بخشش اضافه خدمت نظر میدن و فرمانده پادگان بر طبق اون جلسه اضافه خدمتتون میبخشه ولی اگر فرمانده پادگان بخواد می تونه تمام اضافه خدمت رو ببخشه. حسن رفتار هم دقیقا یکی از موارد بخشش هست.

   1. ناشناس :

    سلام . خسته نباشید من سرباز ارتش هستم و شرایط بخشش طرح میثاق ۶ رو هم دارم و فرزند ایثارگر هستم. پادگان ما، از ۶ ماه فقط ۲ ماهشو میبخشه و فرمانده پادگان ما درجه ش امیر هست و میگه مقدار بخشش دست من نیست و من فقط میتونم نامه بخشش رو بزنم. چرا همشو نمیبخشه؟

    1. باران مشاوره :

     چون سرباز کمه معمولا همش رو نمی بخشن و بهونه میارن.

    2. حسین :

     سلام.من۲۰سالمه و تا الان برای خدمت سربازی اقدام نکردم.تمام مدارک کفالت پدرم رو دارم ولی وقتی رفتم کفالت بگیرم گفتن اضافه خدمت داری و نمیتونی…من میتونم اضافه خدمتم رو پیگیر باشم ببخشم و دوباره برای کفالت اقدام کنم؟

     1. باران مشاوره :

      باید غیبت شما توجیه بشه.

     2. مصطفی :

      فکر کنم اگه تمام مدارک برای قبل از غیبت خوردنت باشه میتونی تو یگان اقدام کنی.

 8. محمد :

  سلام من ۳۱ خرداد فارغ‌التحصیل شودم و من ۲۰ شهریور ۱۸ سال م میشه مدرسه میگه ما معافیت تحصیلی دست ما نیست چون تو فارغ‌التحصیل شدی وپلیس +۱۰ میگه تا ۶ ماه باید خودتو معرفی کنی خوب من کنکور دارم چی کار کنم

  1. باران مشاوره :

   اگه قبل از ۱۸ دیپلم گرفتی این مشکل برات پیش میاد مدرسه باید حواسش باشه و با توجه با روز تولدت بگه واحد نگه داری یا نه. باید اعزام به خدمت بشی و حین خدمت کنکور بدی و ایست بزنی

  2. Siyavash :

   سلام من ۴۰ روز کسری پادگانی یا همون کسری منطقه دارم میخواستم بدونم از مقدار اضاف سنواتی کم میشه با نه

   1. باران مشاوره :

    اگه کسری مناطق بد آب و هوا داری بهت نعلق می گیره.

  3. محمد طاها مختاری :

   شما اگه ۲۱ خرداد فارغ تحصیل شدی و اگه اولین کنکورتو قرار است بدی میتونی از مدرسه تون بعد کنکور گواهی اشتغال به تحصیل گرفته و برده به پلیس به علاوه ده و معافیت تحصیلی یکسال تا روز کنکور سال بعد بگیری و فردای کنکور آن سال باید بروی وبه به نظام وظیفه خودت را معرفی کرده و دفترچه بگیری

 9. behrooz :

  با سلام دانشجوی کاردانی تولیدات گیاهی هستم ورودی ۹۸ معافیت قبلیم سال ۹۸ به پایان رسیده و من ازش بی خبر بودم در حال حاضر نزدیک امتحانات پایان ترم هستم و دانشگاه اعلام کرد کسری مدارک دارم برای معافیت تحصیلی که رفتم پلیس +۱۰ گفتن یکسال غیبت داری و با تحصیلم موافقت نکردن الان باید چکار کنم درضمن ۶ ماه اضافه خدمت هم زدن

  1. باران مشاوره :

   برو حضوری وظیفه عمومی از اونجا پیگیری کن. کلا وظیفه ای عمومی این دلیل رو که دانشگاه کم کاری کرده و … رو قبول نمی کنه.

 10. مهیار :

  سلام خسته نباشید من پدرم ۳۰ ماه جنگ بوده هم اموزشیش هم یگانش منطقه جنگی بوده من باید سال ۹۹ میرفتم سربازی ولی چون پشت کنکور موندم امسال دفترچه پست کردم بخاطر کنکور و جواب کنکور ۵ ماه دیر پست کردم و قرار بود چون پدرم ۳۰ ماه جنگ داره من فقط ۱۲ ماه خدمت کنم تازگیا فهمیدم ۳۰ ماه جنگ پدرم باعث معافیت من میشه ولی گفتن ۵ ماه بهم اضافه میخوره و نظام وظیفه رفتم دلیلمو گفتم قبول نکردن میشه لطفا بگید باید چیکار کنم؟

  1. باران مشاوره :

   مهیار جان اگه با امتیاز ۳۰ ایثارگری معاف میشی و غیبت تاثیری نداره در غیر این صورت با توجیه کنی که راه های توجیه غیبت رو تو این مقاله نوشتیم. در کل ۹۰ درصد درخواست توجیه رد میشه.

 11. مهدی :

  سلام خسته نباشید…
  من دانشجو رشته مکانیک خودرو هستم و فارغ‌ التحصیلم سال ۹۸/۱۲ بوده فکر کنم حدودا ۵ الی ۶ ماه غیبت دارم.
  الان میخواستم ازدواج کنم میخواستم ببینیم جرایم بخشیده میشه یا نه؟؟؟
  و درباره ازدواج برای بخشیدگی جرایم توضیح دهید.
  تشکر.

  1. باران مشاوره :

   شما فقط یک سال اضافه خدمت داری. تو قانون اومده که شما دادگاه هم بری ولی این بخش از قانون اجرا نمیشه نگران نباش. حین خدمت هم متاهل ها دارای اولویت هستن برای بخشش اضافه خدمت.

  2. محمد طاها مختاری :

   اگه درست رو تموم کردی از دانشگاه و مدت مرخصی تحصیلی ای که به تو پلیس به علاوه ده داده تموم شده و بعدش خودت رو به نظام وظیفه معرفی نکرده ای و به این طریق ۶ ماه به نظر خودت وارد غیبت شده ای بهت ۶ ماه اضافه خدمت میخوره و خب بخشش غیبت شرایطی دارد که یکی حافظ یک جزء قرآن بودنه و دیگری را از گوگل سرچ کن تا بدانی چه شرایطی هست

 12. میلاد :

  سلام من سرباز ۲۱ ماه خدمتم ۶ ماه سنوات دارم .که فرمانده یگان خیلی با من لج ایا با حفظ یک جز از قران باز فرمانده یگان باید نامه ی کسر سنوات بفرست یا عقیدتی پادگان.ایا فرمانده میتونه جلوی کسر اضافه سنوات بگیر

  1. باران مشاوره :

   هیچ بایدی در کار نیست. فرمانده یگان خدمتی تصمیم گیرنده بخشش شما هست. البته سازکارش ممکنه تو هر پادگانی فرق کنه و مثلا نیرو اسنانی با … همه گی در مورد شما جلسه بزارن یا خود فرمانده یگان خدمتی تصمیم بگیره. در کل ممکنه کل شرایط طرح میثاق ۶ رو داشته باشی و بازم فرمانده نبخشتت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: