بخشودگی غیبت و اضافه خدمت

شرایط بخشودگی غیبت و اضافه خدمت سربازی چیست؟

777 182,080

بسیاری از مشمولان نظام وظیفه به دنبال راهی برای بخشودگی غیبت سربازی هستند. زیرا مشمول دارای غیبت سربازی علاوه بر اینکه نمی تواند از تسهیلات سربازی مانند انواع معافیت ها و انواع کسری های سربازی استفاده کند بلکه در صورت اعزام به خدمت نیز دارای اضافه خدمت سربازی خواهد شد. در این مقاله قصد داریم در خصوص شرایط بخشودگی غیبت سربازی و اضافه خدمت سربازی کمی توضیح دهیم.

انواع غیبت سربازی

غیبت سربازی دارای دو نوع می باشد. غیبت اولیه سربازی و غیبت در حین انجام خدمت سربازی. در صورتی که فرد مشمول دارای غیبت اولیه سربازی باشد، در زمان اعزام به خدمت سربازی، به وی بر حسب مدت غیبتش اضافه خدمت سربازی تعلق می گیرد. اگر فرد مشمول در حین انجام خدمت سربازی مرتکب غیبت شود نیز به صلاحدید فرمانده یگان مربوطه، به وی اضافه خدمت و یا جریمه هایی مانند بازداشت در پادگان به فرد سرباز تعلق می گیرد.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط بخشودگی غیبت و اضافه خدمت و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۵ عصر
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

میزان اضافه خدمت غیبت سربازی

با توجه به قوانین نظام وظیفه عمومی، میزان جریمه اضافه خدمت غیبت سربازی دارای ضوابط خاصی است. با توجه به نوع غیبت سربازی و مدت غیبت، اضافه خدمت سربازی مشخص می شود. این اضافه خدمت به شرح زیر است:

اضافه خدمت سنواتی (غیبت اولیه)

در غیبت اولیه در صورتی که فرد مشمول سه ماه غیبت داشته باشد، سه ماه اضافه خدمت خواهد خورد. اگر مدت غیبت بین سه ماه تا یک سال باشد شش ماه اضافه خدمت سربازی برای مشمول صادر می شود. اگر مدت غیبت مشمول بیش از یک سال باشد، علاوه بر اضافه خدمت تعیین شده، مجازات هایی نیز برای مشمول در نظر گرفته خواهد شد. این اضافه خدمت مستقیما از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی برای فرد مشمول لحاظ می شود.

اضافه خدمت غیبت در حین خدمت سربازی

در صورتی که فرد مشمول در حین انجام خدمت سربازی مرتکب غیبت شود به ازای هر روز غیبت، مدت سه روز اضافه خدمت را متحمل می شود. ناگفته نماند رسیدگی به غیبت در حین انجام خدمت سربازی و بخشودگی غیبت و اضافه خدمت آن به عهده فرمانده پادگان و یگان مربوطه می باشد.

اگر غیبت در حین انجام خدمت سربازی از حد مجاز بگذرد فرد به عنوان سرباز فراری محسوب می شود و مرجع رسدگی به آن سازمان نظام وظیفه و مراجع قضایی می باشند

بخشودگی غیبت سربازی و اضافه خدمت

در خصوص غیبت سربازی و اضافه خدمت سربازی اطلاعاتی را به دست آوردید. اکنون لازم است با راه های بخشودگی غیبت سربازی و اضافه خدمت سربازی نیز آشنا شوید. همانگونه که گفته شد دو نوع غیبت سربازی وجود دارد.

 1. غیبت اولیه سربازی (غیبت سنواتی)
 2. غیبت در حین انجام خدمت سربازی

سابقا مرجع رسیدگی و بخشش غیبت اولیه، سازمان نظام وظیفه بود و تحت فرمان عفو رهبری نیز این غیبت بخشیده می شد و رسیدگی به غیبت سربازان در حین خدمت بر عهده فرمانده محل خدمت بود. بر اساس جدیدترین قانون بخشش اضافه خدمت ناشی از غیبت اولیه و غیبت در حین سربازی بر عهده فرمانده مربوطه در پادگان و یا محل خدمت سرباز می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله توجیه غیبت سربازی را مطالعه نمایید یا با شماره ۷۰۷۰۳۰۰۲۵ ۰۲۱ تماس بگیرید.

بر اساس اختیاراتی که در سال ۹۶ به فرمانده ها و مسئولان داده شده، فرمانده ها می توانند تحت ضوابط زیر مدتی از اضافه خدمت یا تمام اضافه خدمت غیبت را ببخشند.

 • فرماندهان و مسئولان محل سرتیپی می توانند نصف اضافه خدمت
 • فرماندهان و مسئولان سرلشکری و بالاتر دو سوم اضافه خدمت
 • فرماندهان و مسئولان سرلشکری در مناطق امنیتی کل اضافه خدمت

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

شرایط بخشودگی غیبت و اضافه خدمت سربازی

چنانچه مشمول دارای غیبت سربازی بتواند دلایل موجه به همراه مدارک معتبر برای مدت غیبت سربازی خود ارائه دهد، شامل بخشودگی غیبت و توجیه غیبت سربازی می شود. در صورت بخشوگی غیبت سربازی می تواند از تسهیلاتی همچون کسری خدمت نظام وظیفه و یا انواع معافیت های سربازی بهره مند گردد.

در صورتی که نتواند غیبت سربازی را موجه کند می تواند با استفاده از شروط اعلام شده در طرح میثاق ۶ به خدمت سربازی اعزام شود، چنانچه در طول مدت خدمت سربازی دارای هر یک از شرایط زیر باشد، با تشخیص فرمانده و اطلاع ایشان شامل فخشش اضافه خدمت بشود.

 • حداقل مدت ۹ ماه خدمت سربازی در مناطق بد آب و هوا و یا مناطق محروم که موجب بخشودگی بین ۱ الی ۲ ماه اضافه خدمت سربازی خواهد بود.
 • دارا بودن حداقل سابقه ۶ ماه خدمت سربازی در مناطق عملیاتی و جنگی باعث بخشودگی اضافه خدمت سربازی به بین ۱ الی ۳ ماه می شود.
برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله کسری خدمت مناطق جنگی و عملیاتی را بخوانید.
 • شجاعت و فداکاری در ماموریت های محوله که در صورت تایید فرماندهان نیروهای مسلح موجب بخشودگی مدت ۱ ماه از اضافه خدمت سربازی می شود.
 • خدمت سربازی در مشاغل سخت و زیان آور که از سوی ستاد کل نیروهای مسلح تعیین شده است موجب بخشودگی ۱ ماه اضافه خدمت سربازی می شود.
 • سرباز نمونه که بر اساس دستور العمل نیروهای مسلح انتخاب می شود می تواند از ۱ ماه بخشودگی اضافه خدمت سربازی بهره مند شود.

طرح بخشش اضافه خدمت میثاق ۶ چیست؟

در طرح میثاق ۶ فرمانده پادگان با جایگاه سرتیپ و بالاتر مجوز بخشش اضافه خدمت سربازان را دارد. سربازان ۶ ماه مانده به پایان خدمت می توانند برای بخشش طرح میثاق ۶ دست به کار شوند. هر یک از بندهای زیر را که داشتید یادداشت کرده و به اطلاع فرمانده یگان خدمتی و یگان نیروی انسانی برسانید.

فرمانده یگان اگر با بخشش اصافه خدمت شما موافقت کند این موضوع را در سامانه مریوطه ثبت می کند. بعد از ثبت بخشش، تاریخ پایان خدمت شما مجددا محاسبه می شود. پس یادتان باشد که بی دلیل به مراکز پلیس + ۱۰ و یا وظیفه عمومی مراجعه نکنید.

شروط بخشش اضافه خدمت در طرح میثاق ۶

بخشش اضافه سنواتی به دلیل کسب مقام در مسابقات، پژوهش و …

 • جز نفرات اول تا سوم مسابقات ورزشی، فرهنگی، علمی، علوم قرآنی و .. در سطح یگانی، استانی، نیرویی باشید.
 • جز نفرات اول تا دهم مسابقات مسابقات ورزشی، فرهنگی، علمی، علوم قرآنی و … که در سطح سازمان های نیروهای مسلح برگزار می شود قرار گرفته باشید.
 • در حین خدمت نظم و انضباط را رعایت کرده باشید. قبل از خدمت سربازی یا حین خدمت موفق به ثبت محصول، مقاله علمی مهم و معتبر و … شده باشید.

بخشش اضافه خدمت به دلیل داشتن مهارت، کسب نمره و …

 • در صورتی که جز نفرات اول تا سوم منتخب دوره های آموزشی مهارت آموزی شاغل در مناطق کم برخوردار باشید و در یگان خدمتی تان نیز در همان مهارت کسب شده فعالیت انجام دهید شامل طرح میثاق ۶ خواهید شد.
 • اگر توانایی و مهارتی دارید که یگان تان به آن احتیاج دارد و در مشاغلی که مرتبط با تخصص تان است خدمت کنید و تاثیرگذار باشید شامل طرح می شوید.
 • کسب نمرات ۹۰ از ۱۰۰ به بالاتر در دوره آموزش رزم مقدماتی و تخصصی.
 • جز نفرات اول تا سوم گروهان، گردان و تیپ در دوره های آموزش رزم مقدماتی و تخصصی قرار گرفته باشید.
 • بر اساس ضوابط محل خدمتتان به عنوان سرباز نمونه انتخاب شده باشید و به جشنواره های سازمانی و نیرویی مانند جشنواره حضرت علی اکبر(ع)، مراسم گرامیداشت روز سربازی برتر معرفی شده باشید.

بخشش اضافه خدمت حافظان قرآن بودن و …

 • حداقل یک جز از قران را حفظ باشید.
 • حافظ حداقل یک پنجم نهج البلاغه، صحیفه سجادیه یا اصول کافی باشید.

اگر جز حافظان قرآن هستید حتما از تسهیلات سربازی برای حافظان قرآن مطلع شوید.

بخشش اضافه خدمت فعالان امور فرهنگی

 • در امور فرهنگی مثل مراسمات هفتگی دعای کمیل، زیارت عاشورا، دعای توسل، دعای ندبه و … در طول حین خدمت کوشا باشید. البته در بدو ورود این بند شامل مشمولان آموزشی نمی شود.
 • در اموری که در راستای ترویج فرهنگ علوم قرآنی، برگزاری نماز جماعت و ترویج تفکر بسیجی، انجام وظایف محوله در بین سایرین الگو و تاثیرگذار باشید.
 • با تلاش وافر برای تقویت اعتقادات دینی و اسلامی و انجام وظایف سازمانی در طول خدمت خدمت پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته باشید.

بخشش اضافه خدمت برای مشمولان با شرایط خاص

 • فرزند ایثارگر باشید.
 • پدرتان به دلایل غیر امنیتی در حبس باشد.
 • متاهل باشید.
 • در حین خدمت یکی از اعضای درجه یک خانواده شما فوت کرده باشد.
 • جز ایتام باشید.
 • تحت پوشش بهزیستی باشید.
 • تحت پوشش کمیته امداد باشید.

بخشش اضافه خدمت مربوط به شرایط خدمتی خاص یا حسن رفتار

 • حسن نگهداری اموال که در اختیار دارید (مثل رانندگان و سربازان ساعی …) را به تایید فرمانده یگان و نیروی انسانی محل خدمت برسد.
 • اگر در انجام ماموریتی دچار حادثه شوید (منظور از حادثه یعنی به معلولیت یا جانبازی یا از کار افتادگی) و معاف نشدید شامل این بند خواهید شد.
 • اگر در طول خدمت، بیشتر وظایفی به شما محول شده که خارج از ساختمان انجام می شود و شما را در معرض شرایط جوی در سرما و گرما قرار داده است.
 • اگر به مدت حداقل ۱۲ ماه کاری که در خدمت انجام می دهید جز مشاغل سخت و زیان آور باشد (مثل مانند امور حفاظت فیزیکی، دژبانی، رانندگی در مناطق کم برخوردار، خدمات پشتیبانی در مناطق محروم و بد آب و هوا، عملیاتی و امنیتی)

شرایط بخشودگی غیبت و واضافه خدمت سربازی | باران مشاوره 70703025 021

بخشش اضافه خدمت مناطق عملیاتی و امنیتی

منطقه امنیتی درگیر:

اگر بلافاصله بعد از پایان دوره آموزش رزم مقدماتی به مناطق امنیتی درگیر اعزام شده باشید و حداقل شش ماه در این مناطق خدمت کرده باشید. یا به طور پشت سر هم هشت ما در این مناطق خدمت کرده باشید. فرقی نمی کند که بومی یا غیر بومی باشید.

مناطق عملیاتی و امنیتی غیر درگیر:

حداقل ۱۰ ماه در مناطق عملیاتی و امنیتی غیر درگیر خدمت کنید به شرطی که بومی آنجا نباشید.

مناطق بد آب و هوا:

حداقل ۱۲ ماه در مناطق بد آب و هوا خدمت کرده باشید به شرطی که بومی آنجا نباشید.

فاصله ۳۰۰ کیلومتری:

از جایی که خدمت می کنید تا محل زندگیتان بیش از ۳۰۰ کیلومتر فاصله وجود داشته باشد. البته باید حداقل ۱۲ ماه خدمت کرده باشید.

مناطق عادی:

خدمت در یگان پاسداری برای کسانی که در مناطق عادی خدمت می کنند نیز شامل طرح میثاق ۶ می شود. به شرطی که حداقل یک سال در یگان پاسداری خدمت کرده باشید.

خدمت در مناطق خارج از محل سکونت:

فرزندان کارکنان نیروهای مسلح اگر خارج از محل سکونت شان خدمت کنند و بومی آن منطقه نباشند نیز شامل طرح میثاق ۶ می شوند.

مشاوره بخشودگی غیبت و اضافه خدمت سربازی

در صورتی که مشمول نظام وظیفه هستید و قصد اعزام به خدمت سربازی را دارید بهتر است از میزان غیبت سربازی مطلع شوید. گاهی مشمولان به دلیل نا آگاهی از دارا بودن غیبت سربازی نمی توانند از تسهیلات سربازی بهره مند شوند. به همین منظور مشاورین ما در زمینه سربازی و نظام وظیفه در مرکز مشاوره باران به شماره تلفن ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهند بود.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 777 تا
 1. مرتضی استادزاده :

  باسلام ببخشید جواب سوالمو چجوری اینجا پیدا کنم روی ایمیلم فرستاده بودید که به سوالتون پاسخ داده اییم ولی چیزی پیدا نمیکنم

  1. باران مشاوره :

   یک لینک برای شکا می فرستیم. روی آن باید کلیک کنید.

 2. عطا :

  من متاهل هستمو ۶ ماه اضافه خدمت دارم برج ۱۲ ۹۸ رفتم خدمت
  برای متاهل ها اضافه پشت دفترچه بخشیده میشه؟

  1. باران مشاوره :

   بخشش فقط دست فرمانده هاست. یکی از شرایط اولیه بخشودگی متاهل بودن است.

 3. فردین افروشه :

  سلام من شش ماه غیبت دارم وهمچنین دوسال هم جبهه پدر و زیر پوشش کمیته امداد هم هستیم برای بخشش و استفاده از کسری خدمت چه باید کرد؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. باران مشاوره :

   بخشودگی دست فرمانده است. برای استفاده از کسری باید غیبت توجیه شود که درخواست را باید از طریق پیس + ۱۰ بدهید.

 4. ستار :

  سلام‌ خسته نباشید من متاهلم ۶ماه اضافه سنواتی دارم ایا بخشیده میشه؟؟

  1. باران مشاوره :

   ستار جان لطفا سوالتان رو مجدد تکرار نکنید ممکن است سایت شما را مسدود کند.

 5. مهدی :

  سلام،من سه روز دیرتر از زمانی که داشتم خودم رو معرفی کردم ولی از کجا بفهمم غیبت خوردم یا نه؟از پلیس +۱۰ سوال کردم گفت فعلا چیزی ثبت نشده.
  کد سخا عوض میشه یا همونیه که موقع معافیت تحصیلی دادن؟

  1. باران مشاوره :

   کد سخا تغییر نمی کند و از طریق کد سخا می توانید وضعیت تان را تشخیص دهید.

 6. مهدی :

  سلام،من سه روز دیرتر از زمانی که داشتم بعد فراغت تحصیل از مقطع کارشناسی پیام نور خودم رو معرفی کردم،آیا اضافه خدمت میخورم؟قابل توجیه است؟

  1. باران مشاوره :

   آقا مهدی اضافه خواهید خورد. چون سه روز است شانس توجیه دارید. به دنبال توجیه کردن باشید.

 7. احمد :

  سلام من دفترچه رو پست کردم منتها ۸ روز دیرتر از زمانی که باید معرفی میکردم اینکارو انجام دادم و یه برگه هم بهم داده شده که روش نوشته ۹۰ روز اضافه خدمت خوردم میخواستم ببینم ایا امکانش هست چون فقط ۸ روز دیرتر بوده بخشیده بشه؟

  1. باران مشاوره :

   احمد جان درخواست توجیه بدهید شاید موافقت کنند.

 8. سعید :

  سلام
  من در روز اعزامم خودمو معرفی نکردم یعنی در محل اعزامم حضور پیدا نکردم
  و الان دو هفته از تاریخ اعزامم میگذره میخواستم بپرسم تاریخ اعزامم به طور خودکار تمدید میشه یا من باید مجددا به پلیس بعلاوه ده مراجعه و دفترچه پست کنم؟؟؟
  چون الان که در سایت نظام وظیفه وضعیت اعزاممو نگاه کردم زده اعزام به خدمت و تاریخ هم همون تاریخ اعزام قبلیه یعنی نه تمدید شده نه زده غیبت

  لطفا جواب بدید

  1. باران مشاوره :

   باید به پلیس + ۱۰ بروید.

 9. علیرضا عزیزی بیله درق :

  سلام علیرضا عزیزی هستم . خسته نباشید من تولدم ۲۵مرداد ۸۱ هستم فردا تولد میتونم برم سربازی .
  اگه بزارم بعد فروردین برم(یعنی بعد ۸ ماه) چون پول لازمم میخوام کار کنم چه قدر اضافه خدمت بهم میخوره؟؟

  1. باران مشاوره :

   علیرضا اول به پلیس + ۱۰ بروید و ببینید فرجه معرفی شما تا چه زمانی است.
   بعد از فرجه معرفی یک تا سه ماه تاخیر کنید سه ماه اضافه می خورید و بیشتر از آن شش ماه اضافه می دهند.

 10. حسین رحیمی :

  سلام وقت بخیر برادر من سالها پیش از یگان خدمتی خودش فرار کرده که الان نزدیک ۱۱ سال شده که دیگه الان نمیتونه برگرده یگان و خدمت خودشو ادامه باید چیکار کنیم میتونیم خدمتشو بخریم یا اگه راه حل مناسبی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. باران مشاوره :

   آریالای رحیمی چیزی به عنوان خرید خدمت دیگر نداریم. تنها راه حل ایشان هم معرفی خود به دادسرای نظامی و اظهار ندامت است.

 11. بهزاد :

  سلام من تو ارتش استخدام شدم بعد به علت عدم علاقه اومدم بیرون سال ۹۵ بعد بهم گفتن هروقت تسویه کنی تا ۶ ماه وقت داری یا استخدام شی یا بری دانشگاه یا بری خدمت وگرنه بعدش اضاف میخوری الان سال ۹۹ رفتم واسه استخدام ناجا میگن غیبت خوردی و تسویه هم تازه کردم و سال ۹۵ هم رها شدم از خدمت حالا نمیدونم چیکار کنم به خدا یه جوون سه روز دپرسم خاهشا راهنماییم کنی

  1. باران مشاوره :

   بهزاد جان شما قانونا غیبت خورده اید و باران مشاوره هیچ راهکاری برای شما ندارد.

 12. مهدی :

  درود
  اگر غیبت توجیه شود با مدرک پزشکی چقد طول میکشه که از سیستم پاک بشه؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   مهدی جان روند اداری امور مشخص نیست.

 13. میلاد :

  سلام من ۶ ماه اضاف دفترچه دارم این طرح‌میثاقی که میگین .
  فرزند کارکنان نیروهای مسلح و باشید و غی بومی باشید شامل ماهم میشه
  من‌ساکن کرمانشاهم والان ۲۰ ماهه داحل ایلام خدمت میکنم . و۶ ماه اضاف دفترچه دارم . بخشیده میشه یانه

  1. باران مشاوره :

   میلاد جان همه چیز بستگی به نظر فرمانده یگان خدمتی دارد. برای بخشش سربازی شما دارای اولویت هستید اما نظر نهایی را فرمانده می دهد.

 14. محمدرضا :

  سلام من از فرماندهی کل خواهش میکنم که اضافه دفترچه هارا ببخشن
  سنم بالا اگه بخوام اضافه دفترچه ای هم خدمت کنم دیگه هیچ کارخانه ای نیرو سن بالا نمیگیرند زندگی خرج داره بیکاری وبی پولی هم خیلی بیداد میکنه وخواهشم میکنم که ببخشن خجالت زنمون را نداشته باشیم

 15. رضا مفاخری :

  سلام
  ۱ – کسی که غیبت سنواتی داشته باشه میتونه توی سپاه پذیرش بشه یا کسایی که غیبت سنواتی دارن توی ارتش و نیروانتظامی پذیرش میشن ؟
  ۲ – شاغل بودن و پیگیری برای قبول شدن در طرح تاپ میتونه دلیلی برای اثبات غیبت باشه و بخشش بخوره؟
  ۳ – به عنوان کسی که سابقه بیمه داره و مهارت های نرم افزاری تسلط کامل ، میشه با وجود این غیبت توی طرح تاپ سرباز شد؟

  1. باران مشاوره :

   آقا مفاخری جدید بعضی از شهر ها سپاه با دو سال غیبت پذیرش می کند.
   خیر شاغل بودن نمی تواند غیبت را توجیه کند. و غیبت مانع از استفاده از تسهیلات سربازی می شود.

 16. بهنام :

  سلام من شش ماه اضافه سنواتی دارم فرزند ایثارگر هستم و بیست روز مونده به ۱۲ فروردین ۹۸ دفترچه فرستادم و برج ۲ اعزام شدم الان سنواتی من بخشیده میشه؟ اگه بخشیده میشه از کجا میتونم جوابشو بگیرم و بعدش میتونم از کسر خدمت ایثارگری و بسیج استفاده کنم؟ فقط تو رو خدا زود جوابمو بدین خیلی ممنون.

  1. باران مشاوره :

   به فرمانده یگان خدمتی و نیرو انسانی مراجعه کنید.

   1. بهنام :

    سلام میشه بیشتر توضیح بدین اونا جواب نمیدن در ضمن خیلی تماس گرفتم مشاوره بگیرم ولی فقط در انتظار میزنه جواب نمیدین دو دقیقه وقت بزارین همین جا جوابمو بدین خیلی ممنون.

    1. باران مشاوره :

     بهنام جان تیم مشاوره باران برای پاسخ دهی به سوالات شما عزیزان به اندازه کافی وقت اختصاص می دهد.
     پاسخ شما را هم هر آنچه بوده نوشته ایم.

 17. کاوه :

  سلام خسته نباشید من متاهل و دارای یک فرزند و همچنین همسرم حامله است سال ۹۷ قبل اینکه اضافه خدمت بخورم دفترچه پست کردم ولی بخاطر به دنیا آمدن بچه اولم نتونستم برم بعد برج ۱۰ سال ۹۸ اعزام شدم پدرمم سال ۶۳ تا ۶۵ جبهه بوده ولی ۶ ماه سنوات دارم آیا این شرایطی که من دارم میشه دلیلی بر توجیه غیبت و استفاده کردن از کسری جبهه باشه واسم؟

  1. باران مشاوره :

   کاوه جان قبلا هم این سوال را از باران مشاوره پرسیده بودید.
   غیبت شما توجیه نمی شود زیرا بیشتر از ۱۰ ماه غیبت کرده اید پس نمی توانید از کسری استفاده کنید.
   با ذکر موارد ف.ق به نیروی انسانی یگان ممکن است فقط اضافه شما بخشیده شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس

تلفن تماس تهران: 70703025
تلفن تماس کشوری: 70703025 021
close-link
اطلاعات تماس
error: