بخشودگی غیبت و اضافه خدمت

شرایط بخشودگی غیبت و اضافه خدمت سربازی چیست؟

740 141,572

بسیاری از مشمولان نظام وظیفه به دنبال راهی برای بخشودگی غیبت سربازی هستند. زیرا مشمول دارای غیبت سربازی علاوه بر اینکه نمی تواند از تسهیلات سربازی مانند انواع معافیت ها و انواع کسری های سربازی استفاده کند بلکه در صورت اعزام به خدمت نیز دارای اضافه خدمت سربازی خواهد شد. در این مقاله قصد داریم در خصوص شرایط بخشودگی غیبت سربازی و اضافه خدمت سربازی کمی توضیح دهیم.

انواع غیبت سربازی

غیبت سربازی دارای دو نوع می باشد. غیبت اولیه سربازی و غیبت در حین انجام خدمت سربازی. در صورتی که فرد مشمول دارای غیبت اولیه سربازی باشد، در زمان اعزام به خدمت سربازی، به وی بر حسب مدت غیبتش اضافه خدمت سربازی تعلق می گیرد. اگر فرد مشمول در حین انجام خدمت سربازی مرتکب غیبت شود نیز به صلاحدید فرمانده یگان مربوطه، به وی اضافه خدمت و یا جریمه هایی مانند بازداشت در پادگان به فرد سرباز تعلق می گیرد.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
مرکز مشاوره تلفنی باران امروز تعطیل است. شما می توانید با مطالعه مقالات و دیدگاه های سایت، پاسخ بسیاری از سوالات خود را بیابید.

میزان اضافه خدمت غیبت سربازی

با توجه به قوانین نظام وظیفه عمومی، میزان جریمه اضافه خدمت غیبت سربازی دارای ضوابط خاصی است. با توجه به نوع غیبت سربازی و مدت غیبت، اضافه خدمت سربازی مشخص می شود. این اضافه خدمت به شرح زیر است:

اضافه خدمت سنواتی (غیبت اولیه)

در غیبت اولیه در صورتی که فرد مشمول سه ماه غیبت داشته باشد، سه ماه اضافه خدمت خواهد خورد. اگر مدت غیبت بین سه ماه تا یک سال باشد شش ماه اضافه خدمت سربازی برای مشمول صادر می شود. اگر مدت غیبت مشمول بیش از یک سال باشد، علاوه بر اضافه خدمت تعیین شده، مجازات هایی نیز برای مشمول در نظر گرفته خواهد شد. این اضافه خدمت مستقیما از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی برای فرد مشمول لحاظ می شود.

اضافه خدمت غیبت در حین خدمت سربازی

در صورتی که فرد مشمول در حین انجام خدمت سربازی مرتکب غیبت شود به ازای هر روز غیبت، مدت سه روز اضافه خدمت را متحمل می شود. ناگفته نماند رسیدگی به غیبت در حین انجام خدمت سربازی و بخشودگی غیبت و اضافه خدمت آن به عهده فرمانده پادگان و یگان مربوطه می باشد.

اگر غیبت در حین انجام خدمت سربازی از حد مجاز بگذرد فرد به عنوان سرباز فراری محسوب می شود و مرجع رسدگی به آن سازمان نظام وظیفه و مراجع قضایی می باشند

بخشودگی غیبت سربازی و اضافه خدمت

در خصوص غیبت سربازی و اضافه خدمت سربازی اطلاعاتی را به دست آوردید. اکنون لازم است با راه های بخشودگی غیبت سربازی و اضافه خدمت سربازی نیز آشنا شوید. همانگونه که گفته شد دو نوع غیبت سربازی وجود دارد.

 1. غیبت اولیه سربازی (غیبت سنواتی)
 2. غیبت در حین انجام خدمت سربازی

سابقا مرجع رسیدگی و بخشش غیبت اولیه، سازمان نظام وظیفه بود و تحت فرمان عفو رهبری نیز این غیبت بخشیده می شد و رسیدگی به غیبت سربازان در حین خدمت بر عهده فرمانده محل خدمت بود. بر اساس جدیدترین قانون بخشش اضافه خدمت ناشی از غیبت اولیه و غیبت در حین سربازی بر عهده فرمانده مربوطه در پادگان و یا محل خدمت سرباز می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله توجیه غیبت سربازی را مطالعه نمایید یا با شماره ۷۰۷۰۳۰۰۲۵ ۰۲۱ تماس بگیرید.

بر اساس اختیاراتی که در سال ۹۶ به فرمانده ها و مسئولان داده شده، فرمانده ها می توانند تحت ضوابط زیر مدتی از اضافه خدمت یا تمام اضافه خدمت غیبت را ببخشند.

 • فرماندهان و مسئولان محل سرتیپی می توانند نصف اضافه خدمت
 • فرماندهان و مسئولان سرلشکری و بالاتر دو سوم اضافه خدمت
 • فرماندهان و مسئولان سرلشکری در مناطق امنیتی کل اضافه خدمت

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

شرایط بخشودگی غیبت و اضافه خدمت سربازی

چنانچه مشمول دارای غیبت سربازی بتواند دلایل موجه به همراه مدارک معتبر برای مدت غیبت سربازی خود ارائه دهد، شامل بخشودگی غیبت و توجیه غیبت سربازی می شود. در صورت بخشوگی غیبت سربازی می تواند از تسهیلاتی همچون کسری خدمت نظام وظیفه و یا انواع معافیت های سربازی بهره مند گردد.

در صورتی که نتواند غیبت سربازی را موجه کند می تواند با استفاده از شروط اعلام شده در طرح میثاق ۶ به خدمت سربازی اعزام شود، چنانچه در طول مدت خدمت سربازی دارای هر یک از شرایط زیر باشد، با تشخیص فرمانده و اطلاع ایشان شامل فخشش اضافه خدمت بشود.

 • حداقل مدت ۹ ماه خدمت سربازی در مناطق بد آب و هوا و یا مناطق محروم که موجب بخشودگی بین ۱ الی ۲ ماه اضافه خدمت سربازی خواهد بود.
 • دارا بودن حداقل سابقه ۶ ماه خدمت سربازی در مناطق عملیاتی و جنگی باعث بخشودگی اضافه خدمت سربازی به بین ۱ الی ۳ ماه می شود.
برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله کسری خدمت مناطق جنگی و عملیاتی را بخوانید.
 • شجاعت و فداکاری در ماموریت های محوله که در صورت تایید فرماندهان نیروهای مسلح موجب بخشودگی مدت ۱ ماه از اضافه خدمت سربازی می شود.
 • خدمت سربازی در مشاغل سخت و زیان آور که از سوی ستاد کل نیروهای مسلح تعیین شده است موجب بخشودگی ۱ ماه اضافه خدمت سربازی می شود.
 • سرباز نمونه که بر اساس دستور العمل نیروهای مسلح انتخاب می شود می تواند از ۱ ماه بخشودگی اضافه خدمت سربازی بهره مند شود.

طرح بخشش اضافه خدمت میثاق ۶ چیست؟

در طرح میثاق ۶ فرمانده پادگان با جایگاه سرتیپ و بالاتر مجوز بخشش اضافه خدمت سربازان را دارد. سربازان ۶ ماه مانده به پایان خدمت می توانند برای بخشش طرح میثاق ۶ دست به کار شوند. هر یک از بندهای زیر را که داشتید یادداشت کرده و به اطلاع فرمانده یگان خدمتی و یگان نیروی انسانی برسانید.

فرمانده یگان اگر با بخشش اصافه خدمت شما موافقت کند این موضوع را در سامانه مریوطه ثبت می کند. بعد از ثبت بخشش، تاریخ پایان خدمت شما مجددا محاسبه می شود. پس یادتان باشد که بی دلیل به مراکز پلیس + ۱۰ و یا وظیفه عمومی مراجعه نکنید.

شروط بخشش اضافه خدمت در طرح میثاق ۶

بخشش اضافه سنواتی به دلیل کسب مقام در مسابقات، پژوهش و …

 • جز نفرات اول تا سوم مسابقات ورزشی، فرهنگی، علمی، علوم قرآنی و .. در سطح یگانی، استانی، نیرویی باشید.
 • جز نفرات اول تا دهم مسابقات مسابقات ورزشی، فرهنگی، علمی، علوم قرآنی و … که در سطح سازمان های نیروهای مسلح برگزار می شود قرار گرفته باشید.
 • در حین خدمت نظم و انضباط را رعایت کرده باشید. قبل از خدمت سربازی یا حین خدمت موفق به ثبت محصول، مقاله علمی مهم و معتبر و … شده باشید.

بخشش اضافه خدمت به دلیل داشتن مهارت، کسب نمره و …

 • در صورتی که جز نفرات اول تا سوم منتخب دوره های آموزشی مهارت آموزی شاغل در مناطق کم برخوردار باشید و در یگان خدمتی تان نیز در همان مهارت کسب شده فعالیت انجام دهید شامل طرح میثاق ۶ خواهید شد.
 • اگر توانایی و مهارتی دارید که یگان تان به آن احتیاج دارد و در مشاغلی که مرتبط با تخصص تان است خدمت کنید و تاثیرگذار باشید شامل طرح می شوید.
 • کسب نمرات ۹۰ از ۱۰۰ به بالاتر در دوره آموزش رزم مقدماتی و تخصصی.
 • جز نفرات اول تا سوم گروهان، گردان و تیپ در دوره های آموزش رزم مقدماتی و تخصصی قرار گرفته باشید.
 • بر اساس ضوابط محل خدمتتان به عنوان سرباز نمونه انتخاب شده باشید و به جشنواره های سازمانی و نیرویی مانند جشنواره حضرت علی اکبر(ع)، مراسم گرامیداشت روز سربازی برتر معرفی شده باشید.

بخشش اضافه خدمت حافظان قرآن بودن و …

 • حداقل یک جز از قران را حفظ باشید.
 • حافظ حداقل یک پنجم نهج البلاغه، صحیفه سجادیه یا اصول کافی باشید.

اگر جز حافظان قرآن هستید حتما از تسهیلات سربازی برای حافظان قرآن مطلع شوید.

بخشش اضافه خدمت فعالان امور فرهنگی

 • در امور فرهنگی مثل مراسمات هفتگی دعای کمیل، زیارت عاشورا، دعای توسل، دعای ندبه و … در طول حین خدمت کوشا باشید. البته در بدو ورود این بند شامل مشمولان آموزشی نمی شود.
 • در اموری که در راستای ترویج فرهنگ علوم قرآنی، برگزاری نماز جماعت و ترویج تفکر بسیجی، انجام وظایف محوله در بین سایرین الگو و تاثیرگذار باشید.
 • با تلاش وافر برای تقویت اعتقادات دینی و اسلامی و انجام وظایف سازمانی در طول خدمت خدمت پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته باشید.

بخشش اضافه خدمت برای مشمولان با شرایط خاص

 • فرزند ایثارگر باشید.
 • پدرتان به دلایل غیر امنیتی در حبس باشد.
 • متاهل باشید.
 • در حین خدمت یکی از اعضای درجه یک خانواده شما فوت کرده باشد.
 • جز ایتام باشید.
 • تحت پوشش بهزیستی باشید.
 • تحت پوشش کمیته امداد باشید.

بخشش اضافه خدمت مربوط به شرایط خدمتی خاص یا حسن رفتار

 • حسن نگهداری اموال که در اختیار دارید (مثل رانندگان و سربازان ساعی …) را به تایید فرمانده یگان و نیروی انسانی محل خدمت برسد.
 • اگر در انجام ماموریتی دچار حادثه شوید (منظور از حادثه یعنی به معلولیت یا جانبازی یا از کار افتادگی) و معاف نشدید شامل این بند خواهید شد.
 • اگر در طول خدمت، بیشتر وظایفی به شما محول شده که خارج از ساختمان انجام می شود و شما را در معرض شرایط جوی در سرما و گرما قرار داده است.
 • اگر به مدت حداقل ۱۲ ماه کاری که در خدمت انجام می دهید جز مشاغل سخت و زیان آور باشد (مثل مانند امور حفاظت فیزیکی، دژبانی، رانندگی در مناطق کم برخوردار، خدمات پشتیبانی در مناطق محروم و بد آب و هوا، عملیاتی و امنیتی)

شرایط بخشودگی غیبت و واضافه خدمت سربازی | باران مشاوره 70703025 021

بخشش اضافه خدمت مناطق عملیاتی و امنیتی

منطقه امنیتی درگیر:

اگر بلافاصله بعد از پایان دوره آموزش رزم مقدماتی به مناطق امنیتی درگیر اعزام شده باشید و حداقل شش ماه در این مناطق خدمت کرده باشید. یا به طور پشت سر هم هشت ما در این مناطق خدمت کرده باشید. فرقی نمی کند که بومی یا غیر بومی باشید.

مناطق عملیاتی و امنیتی غیر درگیر:

حداقل ۱۰ ماه در مناطق عملیاتی و امنیتی غیر درگیر خدمت کنید به شرطی که بومی آنجا نباشید.

مناطق بد آب و هوا:

حداقل ۱۲ ماه در مناطق بد آب و هوا خدمت کرده باشید به شرطی که بومی آنجا نباشید.

فاصله ۳۰۰ کیلومتری:

از جایی که خدمت می کنید تا محل زندگیتان بیش از ۳۰۰ کیلومتر فاصله وجود داشته باشد. البته باید حداقل ۱۲ ماه خدمت کرده باشید.

مناطق عادی:

خدمت در یگان پاسداری برای کسانی که در مناطق عادی خدمت می کنند نیز شامل طرح میثاق ۶ می شود. به شرطی که حداقل یک سال در یگان پاسداری خدمت کرده باشید.

خدمت در مناطق خارج از محل سکونت:

فرزندان کارکنان نیروهای مسلح اگر خارج از محل سکونت شان خدمت کنند و بومی آن منطقه نباشند نیز شامل طرح میثاق ۶ می شوند.

مشاوره بخشودگی غیبت و اضافه خدمت سربازی

در صورتی که مشمول نظام وظیفه هستید و قصد اعزام به خدمت سربازی را دارید بهتر است از میزان غیبت سربازی مطلع شوید. گاهی مشمولان به دلیل نا آگاهی از دارا بودن غیبت سربازی نمی توانند از تسهیلات سربازی بهره مند شوند. به همین منظور مشاورین ما در زمینه سربازی و نظام وظیفه در مرکز مشاوره باران به شماره تلفن ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهند بود.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 740 تا
 1. سجاد :

  سلام خسته نباشین
  اقا یه سوال ؟!!
  چرا اضاف پشته دفترچه ای اعزامی های۹۷ کامل بخشیده نشده تا اعزامی های آذر ماه۹۷ بخشسده شده دیگ ب بعد بخشیده نشده
  این چه سیقه ایه؟؟
  تورو خدا پیگیر بکنین

  1. باران مشاوره :

   سجاد بخشش حقی است که به فرمانده سرتیپ داده شده است.

 2. محمد :

  من ۶ماه سنواتی دارم و پدرمم ایثارگره و تمامی کسری ها بم تعلق گرفته الان تقریبا یع ماه به خدمتم مونده و هنوزم از پلیس +۱۰استعلام میگیرم میگه ۱۸۰روز سنوات داری و اون برهه از زمان که پست نکردم پدرم عمل قلب داشته که مدارکشم موجود هس و اینطوریم که شما میگید بخششی در کار نیس باید توجیه کنم ایا با این من میتونم توجیه کنم یا نه؟اگه میتونم به کجا باید اقدام کنم؟ممنون

  1. باران مشاوره :

   محمد جان مدت غیبت شما بسیار زیاد است. اکثر درخواست های توجیه غیبت پذیرفته نمی شود. شما به پلیس +۱۰ بروید و درخواست توجیه دهید انشاالله موافقت کنند.

 3. عابدان :

  سلام من یه خبر شنیدم که قرار هست عفو رهبری بیاد برای اضاف سنوات و انظاباتی در سال ۹۹ ، این خبر راست هست

  1. باران مشاوره :

   قرار است خبر های خوشی برای غایبین منتشر شود اما مشخص نیست این خبر چه چیزی است.

 4. Soldier :

  سلام آقا تورو خدا منو راهنمایی کنید من ۱۳ ماه کسری دارم بخاطر ۶ ماه اضافه سنواتی نمیتونم بگیرم. چیکار کنم صفر بشه چکار کنم بتونم بگیرم کسریمو الان ۹ماه خدمتم مرزبانی استان آذربایجان غربی ام شهرستان سردشت. اگر با سردار فرمانده کل مرزبانی ملاقات بگیرم میتونه صفرش کنه برام؟ میتونم بزنم کسریمو رو پرونده م؟

  1. باران مشاوره :

   دوست من حتی اگر اضافه خدمت شما بخشیده شود باز هم نمی توانید از برخی کسری ها استفاده کنید زیرا تبعات غیبت پا برجاست.

 5. محمد محمدی :

  سلام.بعد بخشیده شدن اضافه خدمت.میتونم‌از کسری منطقه پدرم استفاده کنمم؟؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   آقای محمدی برای استفاده از کسری غیبت شما باید توجیه شود نه بخشش.

 6. Mehdi :

  سلام خسته نباشید من محل خدمتم در منطقه بد اب و هوا و عملیاتی هست اما شش ماه اضاف دفترچه دارم با توجه به محل خدمت چقدر از آن بخشیده میشود ؟

  1. باران مشاوره :

   بسته به نظر فرمانده یگان خدمتی دارد.

 7. محمدی :

  سلام، خداقوت
  بنده تیرماه ۹۸ اعزام شدم(ناجا)،متاهل هستم و فرزندم انشااله اواسط آبان ماه به دنیا میاد، شش ماه غیبت پشت دفترچه ای دارم در حال حاضر هم در محلی خدمت میکنم که به مهارتم احتیاج دارند و بر همین اساس قبولم کردند، آیا امیدی به بخشش غیبت میشه داشت؟

  1. باران مشاوره :

   آقای محمدی این موضوع بستگی به نظر فرمانده شما دارد. این موارد را ب اطلاع فرمانده برسانید.

   1. محمدی :

    منظورتون فرمانده یگانمه؟

    1. باران مشاوره :

     بله

  2. محمدی :

   بیزحمت جواب سوال مارو بدید

   1. باران مشاوره :

    برای دریافت پاسخ سوال خود صبور باشید.

 8. مهران :

  سلام ببخشید من یکسال دانشگاه تموم کردم ولی هنوز خودم معرفی کردم میخواستم بدونم آیا اضافه میخورم

  1. باران مشاوره :

   مهران جان به احتمال زیاد اضافه خورده اید. هر چهخ سریع تر از طریق پلیس +۱۰ پیگیری کنید.

  2. مهدی :

   ۶ ماه اضاف سنوات دارم احتمال عفو رهبری خوردن هست یا نه جان مادرتون امیدوارم کنید

   1. باران مشاوره :

    آقا مهدی آخرین عفو رهبی عمومی در سال ۹۶ صادر شد. بخشش در اختیار فرمانده است.

 9. کامران :

  باسلام من شش ماه اضافه خدمت سنواتی دارم متاهل هستم ویه بچه هم دارم آیاامیدی هست اضافم بخشیده بشه ویه سوال دیگه اینکه اگه دردوران غیبت بهت بسیج فعال رد شده باشه آیا بهمون کسری تعلق میگیره؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   بخشش اضافه خدمت شما در اختیار رضایت فرمانده است. برای سابقه بسیج در دوران غیبت کسری نمی دهند اما قبل از آن لحاظ می شود.

 10. حسین :

  سلام بنده ۶ ماه اضاف خدمت دارم به دلیل تشکیل نشدن کلاس دانشگاه غیبت خوردم موندم سال دیگ کنکور بدم که دیدم اضاف خوردم ۱۰ ماه کسری دارم و شرایط خاص خانوادگی دارم نامه از دانشگاهم دارم که دلیل غیبتمه پلیس +۱۰بردم گفتن چون مقصر دانشگاه هست بخشیده نمیشه چیکار باید بکنم؟

  1. باران مشاوره :

   حسین آقا اشتباه دانشگاه معمولا توجیه نمی شود و به شما پاسخ صحیح داده اند.

 11. محمد :

  سلام من ۳ماه اضاف سنواتی دارم ۱۷ماه خدمت کردم گفتن ۲۲بهمن ۹۸بخشش شامل شما نشده من الان باید چکار کنم؟

  1. باران مشاوره :

   محمد جان بخشش فقط و فقط دست فرمانده پادگان است.

 12. علی :

  سلام من ۶ماه اضاف پشت دفترچه دارم، کسری ایثارم ۶ماه دارم. اگه ایثار و ارائه بدم اضاف پشت دفترچه بخشیده میشه ؟

  1. باران مشاوره :

   علی آقا بستگی به تاریخ اعزامتان دارد.

 13. ابوالفضل :

  سلام خسته نباشید
  آیا راهی واسه بخشش خلاء خدمتی وجود داره؟
  اگه هست لطفا راهنمایی کنید

  1. باران مشاوره :

   خلا خدمتی یعنی شما خدمت نکرده اید پس بخششی درکار نیست.

 14. سجاد :

  سلام ببخشید من ۶ ماه اضافه سنواتی دارم.آیا فرمانده میتواند تمام اضافه من را ببخشد

  1. باران مشاوره :

   سجاد خان بخشش اضافه خدمت فقط در اختیار فرمانده پادگان است.

 15. مجتبی :

  سلام برادر من الان نزدیک به ۷ سال خدمت نرفت یعنی سال ۹۱ باید میرفت الان سال ۹۹ شد همون هفت سال هست بعد چقدر اضافه خدمت میخور بهش ثبت نام نکرد بود لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. باران مشاوره :

   ۶ ماه اضافه خدمت خواهند داشت.

 16. محسن :

  سلام ببخشید من الان خدمت قانونی من ۱۹ ماه بود تمام شده دوماه کسری منطقه عملیاتی کهنوجم بچه فاریاب هستم الان۳ماه اضاف دفترچه دارم میکشم بخشیده شدن یا نه

  1. باران مشاوره :

   محسن جان فرمانده شما اختیار تام برای بخشش دارد.

  2. سعید :

   سلام چه راه هایی وجود داره که بشه ۶ ماه اضافه خدمت سنواتی رو ببخشن واسه کسی ک متاهله؟!

   1. باران مشاوره :

    سعید جان یخشش فقط تحت رضایت فرمانده صادر می شود. متن مقاله را با دقت بخوانید و مطابق با دستورالعمل طرح میثاق ۶ عمل کنید.

 17. ناصر :

  سلام
  من از سال ٩۴ غایبم
  متاهل هم هستم
  اگه اقدام کنم برای سربازی فقط ۶ ماه اضافه میخورم؟
  ٣ ماه هم بابت متاهلیم بخشیده میسه؟

  1. باران مشاوره :

   ناصر عزیز بخشش اضافه خدمت دست فرمانده هست و شما ۶ ماه اضافه خواهید داشت.

 18. ميثم :

  سلام من ٣ماه أضافه دفترچه داشتم و بخشیده شدن أیا از برگه سبز حذف میشن یا نه؟

  1. باران مشاوره :

   میثم سوال شما برای باران مشاوره واضح نیست.

 19. سعید :

  طبق بخشنامه جدید سال ۹۹ آیا میشه بدون مشارکت در مسابقات حفظ با حفظ جزء ۳۰ و قبولی در آزمون از عقیدتی از بخشودگی اضاف بهره ببریم؟
  موضوع دوم اینه که به نیرو انسانی شهر محل خدمتم مراجعت کردم گفتن که حقوق برای سربازی که داره تو اضاف خدمت میکنه پرداخت نمیشه! با اینکه شما میگین باید پرداخته بشه ، آیا باید کاری کرد که حقوقمونو درست کنن؟
  لطفا راهنمایی کنین

  1. باران مشاوره :

   بخشش دست فرمانده است.
   تا موقعی که سرباز هستید باید حقوق دریافت کنید قانون است و نمی دانم چرا نیروی انسانی یگان اینگونه پاسخ داده است.

 20. محمد :

  سلام پسرمن ۱۱ماه خدمت هست از تهران افتاده سیستان بلوچستان با آب و هوا و شرایط جوی نامناسب هر ۵،۶ ماه یکدف بهشون مرخصی میدن و بخاطر حساسیت و اگزمایی که داره کارش چندبار به بیماریتان کشیده شده آب بهداشتی تو پادگان ندارند. جز خدا پارتیی ندارم بیارمس تهران بخاطر دانشگاه هم ۶ماه اضاف بهش خورده. چجوری میشه اضافه خدمتشو ببخشن دیگه تحمل اونجا موندنو نداره بدنش ضعیف شده

  1. باران مشاوره :

   محمد خان باید رضایت سعی کند رضایت فرمانده را بگیرد.

  2. سعید :

   شرایط بخشودگی برای مرزبانی.نیروی انتظامی هم با این بخشنامه یکیه؟

   اعزامی مرداد ۹۷ هستم و ۲۱ ماه خدمتم، کل خدمتم تو منطقه محروم و بد آب و هوا بوده، طبق بخشنامه سال ۹۸ شرایط بخشودگی این بوده که باید رضایت خدمتی از فرمانده یگانت رو ببری نیرو انسانی ۲/۳ اضاف رو ببخشن الان برای سال ۹۹ بخشنامه ای اومده که میگن اصلا بخشیده نمیشه و باید همه رو کشید!
   حقوق مارو هم قطع کردن چون از خدمت قانونیمون که اونجا ۱۹ ماهه گذشته و ۶ ماه اضاف رو باید بکشم
   خیلی سخته واقعا ، اگه بگم خیلی ظلمه بد نگفتم!
   لااقل شما یه زحمتی بکشین مارو راهنمایی کنین

   1. باران مشاوره :

    آقا سعید بخشنامه ای مبنی بر اینکه اصلا نبخشند صادر نشده است و بخشش در اختیار صلاحدید فرمانده هست. برای مدت اضافه خدمت شما هم باید مانند قبل همان حقوق را یه شما بدهند.

 21. جواد آقانوری :

  سلام من ۶ماه اضافه سنواتی دارم واعزامی۹۸/۳هستم و کسری ایثارگری و بسیج دارم و پدرم مریضی سربلعلاج دارد به خاطر همین چند ماه غیبت کردم و تحت پوشش کمیته و بهزیستی هم هستش چیکار کنم تورو خدا کمکم کنید؟

  1. باران مشاوره :

   با این مدارک درخواست توجیه غیبت دهید اگر توجیه نشد با ارائه این مدارک از فرمانده بخواهید شما را ببخشد.

 22. محراب :

  سلام خسته نباشید
  بنده سه ماه اضاف سنواتی دارم و اعزامی برج ۲ ۹۸ هستم و جایی که خدمت میکنم تقریبا ۱۳۰۰ کیلومتر دور از خونه هستم بنظرتون بخشیدع میشه یا نه ؟

  1. باران مشاوره :

   محراب جان بستگی به وضعیت پادگان شما و نظر فرمانده دارد.

 23. میلاد :

  سلام ببخشید یه سوال داشتم جدیدا قانونی اومده که هر کس به ازای هر یک ماه کسری بسیج یا دیگر کسری ها باید ۵ روز اضافه خدمت کنه?یعنی یکی که ۵ ماه کسری آورده باید ۲۵ روز اضافه خدمت کنه؟
  مثلا اگه یکی تسویش۹۹_۱۰_۱بوده و با ۵ ماه کسری شده ۹۹_۵_۱الان به خاطر اون قانون تسویش میشه ۹۹_۵_۲۶؟
  این قانون وجود داره؟

  1. باران مشاوره :

   میلاد چنین قانونی منتشر نشده است.

   1. میلاد :

    الان تو جایی که ما خدمت میکنیم،الکی میگن ۴ روزه این قانون اومده و تاریخ تسویه سربازارو به ازای هر یک ماه کسری ۵ روز عقب میندازن،ولی معلومه به خاطر کمبود سرباز و کروناست.میخواستم بدونم فرمانده منطقه یا ستاد خودش اختیار این کار رو داره؟و ما برای پیگیری چیکار کنیم؟
    در ضمن ما تو منطقه عملیاتی خدمت میکنیم.

    1. باران مشاوره :

     این موضوع را باران مشاوره تا به حال در هیچ سایت خبری ندیده است.

 24. Sohrab :

  سلام جان‌ عزیزتون کمکم کنید شش ماه اضافه پشت دفترچه دارم ولی کسری ایثارگری و بسیجی هم دارم ولی میگن نمیتونی بگیریشون این طرح میثاق که میگید‌ دقیقا کی اومده ماله چه تاریخی هست شامل من هم میشه یا نه؟ اعزام نوزده آذر ۹۸ هستم تو رو خدا کمکم کنید روزی هزاربار آرزوی مرگ میکنم جان مادرتون کمک کنید راهی جلوی پام بذارید خستم از زندگی

  1. باران مشاوره :

   در طرح میثاق اضافه خدمت شمادر صورت رضایت فرمانده بخشیده می شود.حتی در صورت بخشش باز هم نمی توانید از کسری ایثارگری بهره مند شوید.

  2. مهرشاد :

   سلام خسته نباشید بعد بخشیده شدن اضافه خدمت سنواتی چگونه از کسری ایثارگری استفاده بکنیم؟ سرغ چه کسی بریم که مشکلمونو حل کنه؟ میگن کسایی که تا ۱۲ فروردین ۹۸ فرستاده بودن بخاطر فرزند ایثارگری اضافشون بخشوده و قابل استفاده از کسری میباشند ولی من ۲۹فروردین فرستادم دفترچه رو چیکارکنم الان؟ متاهل هم هستم

   1. باران مشاوره :

    مهرشاد جان فقط اضافه شما بخشیده شده و تبعات غیبت شما پابرجاست. شما باید تا قبل از ۱۲ فروردین ۹۸ سرباز می شدید تا از آن عفو بهره مند می شدید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: