شرایط بومی گزینی سربازان

نحوه پذیرش خدمت سربازی از زبان سردار کریمی

0 5,994

بومی گزینی سربازان

سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در گفت و گو با خبرنگار انتظامی ایرنا با شرح شرایط بومی گزینی مشمولان نظام وظیفه، بیان کرد: دوره خدمت سربازی با استخدام متفاوت است، در استخدام، فرد سازمان مورد علاقه خود را انتخاب می کند. سازمان مربوطه نیز نیروی مورد نیاز خود را با در نظر گرفتن شرایطی، انتخاب می کند ولی در سربازی این گونه نیست.

بر اساس قانون همه افراد مذکر باید برای انجام خدمت سربازی اقدام کنند. در این خصوص همه جوانان ذکور از تمام نقاط ایران زمین، اعم از لر، ترک، کرد و فارس برای سپری کردن این دوره خود را معرفی می کنند. از طرف دیگر نیازمندی های نیروهای مسلح در جغرافیای مختلف، متفاوت است به نحوی که ممکن است در یک استان، یک نیازمندی و در استانی دیگر نیازمندی دیگری وجود داشته باشد.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

نحوه جذب خدمت سربازی

سردار کریمی بیان کرد: سربازان را سازمان نظام وظیفه انتخاب نمی کند، بلکه پادگان ها بر اساس مقررات پیش بینی شده، نسبت به جذب سرباز اقدام می کنند. از آن جایی که در همه استان ها پادگان نداریم، نیروهای مسلح افراد را به یکی از پادگان ها معرفی می کند که البته با لحاظ کردن شرایط خاصی انجام می شود. به عنوان مثال برای افراد متاهل تسهیلاتی در نظر گرفته شده است. این افراد به نیروهای مسلح معرفی می شوند، نیروهایی که در همه استان ها ساختار دارند. به عنوان مثال نیروی انتظامی در همه استانها اعم از شهرستان ها و روستاها حضور دارد، به همین دلیل مشمولان متاهل بیشتر در نیروی انتظامی، سپاه و برخی هم در ارتش سازماندهی می شوند.

فاصله محل خدمت سربازی تا محل سکونت

سردار کریمی افزود: برای اینکه سایر افراد نیز از برخی تسهیلات برخوردار شوند، مقرر شده است افراد حتی الامکان در ۳۰۰ کیلومتری شهرستان یا استان خود خدمت سربازی را سپری کنند. به گونه ای که محل خدمت فرد با محل سکونت او بیش از ۳۰۰ کیلومتر فاصله نداشته باشد. البته این موضوع برای همه سربازان امکانپذیر نیست چون بخشی از مرزهای کشور به این سربازان نیاز دارند بر این اساس غیر از نیروهای کادری که در مرزها به کار گرفته شده اند از نیروهای سرباز در مرزها نیز استفاده می شود. از آن جایی که یگان های دوردست برای دفاع از کشور و ایجاد امنیت داریم که باید آنها نیز تکمیل شود، پس برخی مشمولان به این بخش ها معرفی می شوند.

همچنین بخوانید: دوره آموزشی خدمت سربازی

سردار کریمی در پاسخ به این سوال که محل خدمت سربازی پسران برای خانواده ها به دغدغه تبدیل شده است، چه توصیه ای به خانواده ها دارید؟ بیان کرد: خانواده ها هیچ دغدغه ای نداشته باشند حتی اگر خدمت سربازی فرزندان آنها در مناطق دور دست افتاده باشد، تمام تلاش نیروهای مسلح این است تا آنها در آسایش و امنیت باشند.

طول مدت خدمت سربازی

سردار کریمی جانشین سازمان نظام وظیفه نیروی انتظامی تاکید کرد: از طرف دیگر شرایطی فراهم شده است تا سربازان مناطق درگیر و عملیاتی از ۲۱ ماه خدمت سربازی، مدت کمتری خدمت کنند چرا که خدمت سربازی از ۱۸ تا ۲۱ ماه تعریف شده است. بر این اساس محل خدمت سرباز هر چه عملیاتی تر و سخت تر باشد، دوره خدمت سربازی  او کمتر خواهد بود.

همچنین بخوانید: کسری خدمت مناطق

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.
باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس

تلفن تماس تهران: 70703025
تلفن تماس کشوری: 70703025 021
close-link
اطلاعات تماس
error: