شرایط تحصیل همزمان با سربازی فراهم شود

0 3,477

سال هاست که بحث ادامه تحصیل همزمان با انجام سربازی مطرح شده است. تقریبا می توان گفت اکثریت محصلین کشور آرزو دارند بتوانند همزمان با خدمت به ادامه تحصیل بپردازند. یکی از بزرگترین مزایای تحصیل همزمان با خدمت این است دانشجویان بلافاصله پس از اتمام دانشگاه می توانند وارد بازار کار شوند.

این طرح به دلیل معایبی ممکن است به همراه داشته باشد تا این لحظه تصویب نشده است. تنها راه ادامه تحصیل سربازان در حال حاضر استفاده از ایست خدمت است.

شرایط ادامه تحصیل همزمان با خدمت سربازی برای جوانان فراهم شود

به گزارش باران مشاوره و به نقل از خانه ملت، یحیی کمالی پور نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: باید تلاش کنیم تا فضای سربازی توام با آرامش و امید بیشتری شود. بدین ترتیب به آینده سازی و جوان سازی کشور کمک کرده ایم.

دوران خدمت سربازی در شکل گیری شخصیت جوانان بسیار تاثیرگذار است. اگر امکان تحصیل همزان با خدمت فراهم شود جوانان انگیزه بیشتری برای رفتن به خدمت پیدا می کنند. همچنین نگاه فرصت سوزی که ممکن است نسبت به سربازی در ذهن بعضی از جوانان وجود داشته باشد نیز کمتر می شود.

درس خوانده همزمان با سربازی باعث افزایش نشاط در رزمنده ها می شد

یحیی کمالی پور نماینده مجلس دهم افزود: در زمان جنگ نیز بسیاری از رزمنده ها درس خود را همزمان با جبهه ادامه می دادند و درس و کتاب هایشان را در سنگر و بعد از عملیات می خواندند. این امر سبب افزایش نشاط و انگیزه در میان رزمندگان بود.

در حال حاضر با فراهم کردن دوره های مهارت آموزی جوانان در سربازی و تحصیل همزمان آینده آنها هموارتر می شود.

اضافه شدن 5 محور جدید آموزشی

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس یکی از چالش های اساسی جامعه را نبود مهارت شغلی جوانان ذکر کرد. با افزوده شدن 5 محور جدید آموزشی به سربازان فرصت بسیار خوبی در اختیار مشمولین قرار گرفته است. با افزایش این دوره های مهارت آموزی علاوه بر اینکه از نگاه فرصت سوزی نسبت به سربازی کاسته می شود این دیدگاه تبدیل به فرصت سازی می شود.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: