شرایط خروج از کشور طلاب مشمول برای پیاده روی اربعین ۹۸

0 696

پیشتر نحوه خروج از کشور دانش آموزان، دانشجویان، مشمولان دارای فرجه یک ساله و سربازان حین برای حضور در مراسم اربعین ۹۸ را بررسی کردیم. در این گزارش سعی داریم تا جزئیات کاملی را برای طلاب مشمولانی که می خواهند در پیاده روی اربعین ۹۸ حضور پیدا کنند بازگو کنیم.

بوروکراسی خروج از کشور برای اربعین حذف شد

به گزارش باران مشاوره و به نقل از شبستان، معاون امور طلاب حوزه علمیه تهران، حجت الاسلام نقی مهدویخواه از حذف بوروکراسی های اداری برای خروج طلاب برای مراسم اربعین ۹۸ خبر داد. به گفته ایشان در سال های گذشته حضور طلاب در مدبریت حوزه استان منجر به اختلال در خدمات رسانی می شد.

دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست

با طراحی نرم افزار ویژه طلاب در سامانه پلیس دیگر نیاز به حضور فیزیکی طلاب مدبریت حوزه استان نیست. با تلاش همکاران، مساعدت مدیریت حوزه علمیه تهران و همکاری نظام وظیفه طلاب می توانند می توانند درخواست خود را از طریق سامانه مزکور به راحتی درج کنند.

مدیریت حوزه علمیه تهران درخواست ثبت شده در سامانه پلیس را بررسی کرده و در صورت تایید صلاحیت طلاب مشمول متقاضی خروج از کشور برای اربعین، این درخواست را جهت گذراندن مراحل نهایی به نظام وظیفه ارسال می کند. در انتها اگر طلبه مشمول شرایط خروج را داشته باشد نهایتاً بعد از ۴۸ ساعت می تواند جهت اخذ پاسپورت و خروج از کشور اقدام کند.

تکلیف طلابی که معافیت تحصیلی ندارند یا کدطلبگی ندارند چیست؟

معاون امور طلاب حوزه علمیه تهران گفت با مساعدت مدیریت حوزه علمیه تهران، با درخواست طلابی که معافیت تحصیلی ندارند نیز موافت می شود. طلابی که مشمول خدمت سربازی هستند در اسرع وقت باید برای پیاده روی اربعین کربلا ۹۸ اقدام کنند. به گفته حجت الاسلام نقی مهدویخواه قرار شده تا برای آن دسته از طلابی که به لحاظ پذیرش در حوزه مانعی ندارند نیز معافیت تحصیلی صادر شود.

اخذ مجوز خروج از کشور برای طلاب ضروری است

معاون امور طلاب حوزه علمیه تهران از طلاب خواست تا قوانین نظام وظیفه را رعایت کنند و قبل از این که در مرزهای خروجی حضور یابند نسبت به اخذ مجوز خروج از کشور از طریق معاونت امور طلاب حوزه علمیه تهران اقدام کنند تا از حضور در راهپیمائی اربعین بازنمانند.

در سال گذشته حدود بیش از چهار سال نفر نفر از طلاب حزوه تهران در مراسم پیاده روی اربعین شرکت کردند. با تمهیداتی که امسال اندیشیده شده است پیش بینی می شود تعداد طلاب حوزه تهران تهران که برای اربعین شرکت می کنند حدود پنج هزار نفر باشد.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: