کدام دسته از مددجویان از سربازی معاف می شوند

0 1,113

مددجویان کمیته امداد از جمله اقشاری هستند که همواره نیازمند حمایت دولت بوده و دولت نیز سعی نموده با اعطای اعتبارات و امتیازات خاصی  از این قشر آسیب پذیر حمایت نماید. یکی از راه های حمایت از مددجوان در نظر گرفتن معافیت های خدمت سربازی برای این عزیزان می باشد.

معافیت مددجویان کمیته امداد از خدمت سربازی

به گزارش باران مشاوره به نقل از کرد پرس، فرهاد کاظمی معاون حمایت و سلامت کمیته امداد کردستان گفت: برای حمایت از خانواده های تحت پوشش کمیته امداد طرح ها و امتیازات مختلفی در نظر گرفته ایم که یکی از این حمایت ها معافیت فرزندان مشمول خانواده های تحت پوشش کمیته امداد است. بر اساس هماهنگی های انجام شده بین کمیته امداد و سازمان وظیفه عمومی ناجا برای افرادی که بر اساس بخشنامه ها و مصوبات شرایط لازم را دارا باشند کارت معافیت صادر خواهد شد.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

کدام دسته از مشمولان تحت پوشش کمیته امداد از سربازی معاف می شوند؟

فرهاد کاظمی درباره شرایط لازم برای معافیت مشمولان تحت پوشش کمیته امداد گفت: مشمولان تحت پوشش کمیته امداد در صورت دارا بودن یکی از شرایط زیر می توانند از خدمت سربازی معاف شوند.

  • مددجویانی که پدرشان فوت کرده و با مادر خود زندگی می کنند می توانند کارت معافیت سربازی بگیرند. این مددجویان برای استفاده از این معافیت نباید در زمان فوت پدر غیبت سربازی داشته باشند. (توصیه می کنیم نحوه استعلام غیبت سربازی را بخوانید)
  • یکی از فرزندان پسر خانواده هایی که به دلیل طلاق تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفته اند نیز می تواند از خدمت سربازی معاف شود. شرط استفاده از این معافیت این است که مشمول غیبت نداشته و از تاریخ طلاق سه سال گذشته باشد و خانواده حداقل دو سال تحت پوشش کمیته امداد باشد.
  • تک فرزند پسر خانواده های تحت پوشش که دارای سه فرزند دختر هستند هم از معافیت خدمت سربازی بهره مند می گردد. (معافیت سه خواهری)
باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

آیا همه مددجویان می توانند از معافیت های مذکور بهره مند شوند؟

فرهاد کاظمی در پاسخ به این سوال که آیا همه مددجویان می توانند از این معافیت ها استفاده کنند یا اینکه محدودیت هایی برای مشمولین تحت پوشش وجود دارد گفت: در ۶ ماهه اول سال ۹۸ تعداد ۶۲ نفر از فرزندان تحت حمایت کمیته در استان کردستان از این معافیت ها استفاده کرده اند. این تعداد در تمام طول سال گذشته در این استان ۱۰۰ نفر بوده است. اما مددجویانی که از طریق تبصره بند ۱۴ و به صورت موقت تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند نخواهند توانست از این معافیت استفاده نمایند.

اگر تحت پوشش کمیته امداد یا سازمان بهزیستی هستید حتما معافیت مددجویان را بخوانید.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: