شرایط معافیت پزشکی بیماری سل

0 1,300

معاف شدن از خدمت سربازی موضوعی است که ذهن هر جوان ایرانی را به خود مشغول می کند. آگاهی از قوانین نظام وظیفه و معافیت می تواند شانس شما برای اخذ معافیت بیشتر کند. یکی از موارد معاف کننده خدمت سربازی مبتلا بودن به بیماری سل است.

بیماری سل و معافیت سربازی

مشمولانی که مبتلا به برخی بیماریهای پوستی هستند می توانند از خدمت سربازی معاف شوند. یکی از بیماری های پوستی که منجر به معافیت از خدمت وظیفه عمومی می شود بیماری سل پوستی است. مبتلایان به بیماری سل پوستی می توانند درخواست معافیت دایم پزشکی بدهند.

برای اخذ معافیت پزشکی بیماری سل پوستی انجام چه کارهایی لازم است؟

  • اخذ دفترچه راهنما از دفاتر پلیس +10 و پر کردن برگه های مربوط به معافیت پزشکی
  • مراجعه به پزشکان معاین اولیه
  • انجام واکسیناسیون
  • تحویل مدارک مربوطه و واکسیناسیون به دفاتر پلیس +10
  • انتظار برای رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی در شورای پزشکی

آیا می توان از درخواست معافیت پزشکی سل انصراف داد؟

مشمولی که درخواست معافیت پزشکی سل را ارائه داده است باید تا پایان رسیدگی در شورا صبر نماید و نمی تواند در هنگام رسیدگی از درخواست معافیت سل خود انصراف دهد. تنها زمانی انصراف پذیرفته می شود که مشمول قبل از طرح پرونده در شورا شرایط معافیت های دیگری را داشته باشد.

آیا مشمولین می توانند به رای شورای پزشکی بیماری سل اعتراض کنند؟

مشمولی که در شورای پزشکی معاف نشده مطابق ماده 42 مکرر قانون می تواند به رای شورای پزشکی اعتراض نماید. مشمولین برای اعتراض کردن به رای شورای پزشکی پس از گذشت یک هفته از ثبت رای به مدت 10 روز فرصت دارند تا اعتراض خود را در دفاتر پلیس +10 ثبت نمایند.

پرونده مشمولان معترض در شورای عالی پزشکی بررسی شده و شورای عالی پزشکی نظر نهایی را اعلام خواهد کرد. رای شورای عالی پزشکی قطعی و لازم الاجراست و مشمولان نمی توانند به آن اعتراضی داشته باشند.

به طور کلی سازمان نظام وظیفه بیماری های معاف کننده خدمت سربازی را در هفده بخش دسته بندی کرده است. هر یک از این بخش ها شامل تعدادی بیماری می شود. جدول زیر لیست این دسته بندی ها به همراه لینک جزئیات کامل را به شما نشان می دهد.

ردیفنوع بیماریردیفنوع بیماری
1شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی2بیماریهای استخوان (اسکلت)
3بیماری های عفونی4ریه و قفسه صدری
5روماتولوژی و بافت همبند6جراحي مغز و اعصاب
7قلب و عروق8اعصاب و روان
9گوش، حلق و بینی10داخلي مغز و اعصاب (نورولوژي)
11چشم و عوارض بینایی12بیماری های عمومی
13دستگاه تناسلی و ادراری14فك و دهان ودندان
15خون و انكولوژی16پوست و بافتهاي زير پوست
17بیماریهای غدد مترشحه و داخلی

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: