شروع جلب سربازان غایب در سال ۹۹

2 5,399

پسران بعد از رسیدن به سن در نظر گرفته شده باید خود را برای خدمت سربازی معرفی کنند و اقدامات لازم را برای اعزام به خدمت انجام دهند. درصورتی که مشمول نتواند از معافیت استفاده کند و در موعد مقرر به سربازی اعزام نشود غایب محسوب می شود. قرار است امسال با سربازان غایب برخورد جدی تری صورت بگیرد و این سربازان به زودی جلب خواهند شد.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

سربازان غایب جلب و دستگیر می شوند

به گزارش باران مشاوره به نقل از فارس، جلب و دستگیری سربازان غایب امسال به صورت جدی تری پیگیری می شود. در حال حاضر نیز جلب سربازان غایب در تمام استان ها با سخت گیری بیشتری در حال اجراست.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح گفت: مشمولان غایب را پس از جلب و دستگیری به دادگاه اعزام می کنیم تا وضعیتشان بررسی شود. آن ها بعد از طی مراحل لازم در دادگاه به خدمت اعزام می‌شوند.

امیر دریادار دوم رحیمی ‌پور تصریح کرد: طبق ماده ۵۸ قانون، مشمولی که بیش از یک‌ سال غیبت داشته باشد سرباز فراری محسوب می شود. افراد دستگیر شده برای تعیین تکلیف به دادگاه فرستاده می شوند.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
مرکز مشاوره تلفنی باران امروز تعطیل است. شما می توانید با مطالعه مقالات و دیدگاه های سایت، پاسخ بسیاری از سوالات خود را بیابید.

اضافه خدمت سه ماهه و شش ماهه در انتظار سربازان غایب است

امیر رحیمی پور تأکید کرد: جلب و دستگیری مشمولان غایب به صورت خیلی جدی در حال اجراست. لازم است مشمولان غایب هر چه سریع ‌تر وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند. مشمولان منتظر طرح خرید خدمت در آینده نباشند، چون طرح جریمه مشمولان غایب کاملاً منتفی شده است و ستاد کل برای جریمه مشمولان غایب برنامه ای ندارد.

وی خاطرنشان کرد: سه ماه اضافه خدمت سنواتی شامل حال مشمولانی می شود که تا یک سال غیبت کرده باشند. مشمولانی که غیبتشان از یک‌ سال بیشتر باشد، به دادگاه اعزام می شوند و شش ماه اضافه خدمت سنواتی برایشان در نظر گرفته می شود.

میزان غیبتی که باعث ثبت افراد در سامانه و جلب آن ها می شود، یک روز است. فعلاً جلب و دستگیری مشمولان غایبی که بیش از یک‌سال غیبت کرده‌اند، در اولویت قرار گرفته است.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۹۸)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. محمدرضا :

  ببخشید اطلاعی از این دارید که این جلب و دستگیری غایبین درحال حاضر واقعا انجام میگیرد یا نه؟دیده شده؟
  خواهش میکنم جواب بدید

  1. باران مشاوره :

   مشمولان بعضی از شهرها گفته اند که احضار شده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: