شرکت در آزمون وکالت قبل از سربازی

2 1,783

سابقا مشمولانی که قصد داشتند در آزمون وکلا شرکت کنند باید کارت پایان خدمت ارائه می کردند. این موضوع یکی از دغدغه های مهم برای این گروه از مشمولان خدمت سربازی بود. در راستای توانمندسازی کارشناسان قرار بر این شد که این گروه از مشمولین عزیز هم از تسهیلات سازمان نظام وظیفه بهرمند شوند. در ادامه به جزئیات این خبر می پردازیم.

خبر خوش: امکان شرکت در آزمون وکالت قبل از سربازی فراهم شد

یه گزارش باران مشاوره و به نقل از فارس، سردار کمالی مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی نیرو های مسلح گفت: ستاد کل نیروهای مسلح برای کارشناسان حقوقی تسهیلاتی در نظر گرفته است.در راستای مهارت آموزی و توانمندسازی کارشناسان حقوقی، رسمی و مشاوران خانوده قرار بر این شد تا این دسته مشمولان بتوانند قبل از اینکه اعزام به خدمت شوند در آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه شرکت کنند.

به کارگیری افراد واجد شرایط در امور حقوقی، کارشناسی و مشاوره در نیروهای مسلح

سردار کمالی در ادامه صحبت های خود فرمود: در این جلسه مقرر شدتا افراد واجد شرایط بتوانند در حد امکان در امور حقوقی، کارشناسی و مشاوره در نیروهای مسلح به کار گرفته شوند.

در جلسه ای با حضور رئیس حقوقی و امور مجلس ستادکل و رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه و فرمانده و مسوولان قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح قرار شد تا جوانب مختلف شرکت در آزمون وکالت قبل از ورود به خدمت مورد بررسی قرار گیرد و تفاهم نامه مشترکی تدوین و به امضای قرارگاه مرکز مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه برسد.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. Amin :

  سلام
  با ای شرایط اگر در آزمون وکالت پذیرفته شدیم تکلیف دوره کارورزی چی میشه

  1. باران مشاوره :

   سلام
   ازمون دادن کانون وکلا کارت پایان خدمت نمیخواد ولی اگه قبول شدی باید بری خدمت و بیای تا بتونی کارورزی کنه یا اینکه مقطع بالاتری قبول بشی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: