صدور مجوز خروج از کشور مشمولین سربازی

معاون وظیفه عمومی مازندران از صدور مجوز خرج از کشور مشمولان سربازی خبر داد.

0 428

خروج از کشور برای مشمولان نظام وظیفه عمومی مستلزم تعییت وضعیت نظام وظیفه می باشد. از این جهت برخی مشمولان نظام وظیفه که به دلیل تحصیل و یا تعهد خدمت دارای معافیت تحصیلی هستند نیز می توانند با رعایت شرایطی از کشور خارج شوند.

صدور مجوز خروج از کشور مشمولین سربازی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان سرهنگ وحید بریمانی معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان مازندران گفت: تمامی دانشجویان موسسات آموزش عالی، طلاب حوزه های علمیه و مشمولان دارای برگ اعزام به خدمت سربازی بدون غیبت می توانند با دریافت کد سخا از مراکز خدمات الکترونیک انتظامی و مراجعه به سامانه اینترنتی سازمان وظیفه عمومی ناجا درخواست خروج از کشور را ثبت نمایند. ثبت درخواست خروج از کشور دانشجویی با سپردن ودیعه به مدت حداکثر یک ماه برای این مشمولین امکانپذیر است.

سرهنگ وحید بریمانی بیان کرد: همه مشمولان متعهد خدمت در سازمان های دولتی نیز می توانند با همراه داشتن موافقت نامه سازمان خود، به معاونت وظیفه عمومی استان مراجعه نمایند. پس از سپردن ودیعه متناسب با نوع سفر خود از مجوز یک بار خروج از کشور بهره مند خواهند شد. همچنین دانش آموزان در حال تحصیل دارای معافیت تحصیلی می توانند با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل از تسهیلات خروج از کشور بهره مند شوند.

همچنین در صورت فراغت از تحصیل با دریافت برگ آماده خدمت تا یک ماه قبل از تاریخ اعزام به خدمت سربازی مجوز یک بار خروج از کشور را می توانند دریافت کنند.

لازم به ذکر است مبلغ ودیعه مشمولان نظام وظیفه برای عزیمت به سفر زیارتی عتبات عالیات ۳۰ میلیون ریال برابر سه میلیون تومان و برای سایر کشور ها مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال برابر ۱۵ میلیون تومان می باشد.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: