ضوابط ادامه تحصیل مشمولان نظام وظیفه در خارج از کشور

0 1,040

ضوابط ادامه تحصیل مشمولان نظام وظیفه در خارج از کشور همواره یکی از مهمترین دغدغه های مشمولان دانشگاهی بوده است. در قانون خدمت سربازی شرایط معافیت تحصیلی برای دانشجوبان خارج از کشور در نظر گرفته شده است. در این راستا سرهنگ نجف حمیدزاده توضیحاتی ارائه کرد.

ضوابط ادامه تحصیل مشمولان نظام وظیفه در خارج از کشور

سرهنگ نجف حمیدزاده معاون مشمولان و معافیت سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا:

بر اساس ماده ۳۶ قانون سربازی فقط مشمولان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر و یا معدل آن در حوزه های علمیه می توانند جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور از معافیت تحصیلی بهره ببرند.

به منظور ادامه تحصیل در خارج از کشور، فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی می توانند برای اخذ پذیرش از دانشگاه مقصد جواز خروج از کشور را دریافت کنند. غیبت نداشتن شرط لازم برای اخذ جواز خروج از کشور مشمولان است. همچنین اخذ این جواز با تایید دانشگاه و رشته تحصیلی مورد نظر توسط وزارت علوم و یا وزارت بهداشت انجام می شود.

معاون امور مشمولان و معافیت سازمان نظام وظیفه بیان کرد:

کسانی که تمایل به ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند می توانند مدارک مربوطه را به سازمان نظام وظیفه ارسال کنند. این افراد با سپردن ضمانت نامه بانکی و پذیرفتن ضبط آن توسط دولت، در صورت عدم بازگشت به موقع مجوز خروج از کشور را دریافت نمایند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: