طرح تحصیل همزمان با سربازی لغو شد

0 791

د

مشمولین خدمت وظیفه بعد از گذراندن سربازی خود به هر حال باید وارد بازار کار شوند. خیلی از آن ها مشغول به تحصیل بودند و فرصت آموختن حرفه و صنعت را نداشتند. این افراد اگر قصد ادامه تحصیل نداشته باشند، ممکن است شرایط ایده آل پیدا نکنند و سر در گم بمانند. اگر خدمت سربازی برای آن ها بستری برای آموختن حرفه فراهم کند، مشکل حل خواهد شد.

دلایل بالا باعث شد تا وظیفه عمومی تصمیم به هدفمند تر کردن خدمت سربازی کند و طرح مهارت آموزی سربازان با عنوان “سرباز ماهر” ایجاد شد. سربازانی که در طرح مهارت آموزی ثبت نام کنند از مشوق هایی بهره مند می شوند. شما می توانید مشوق های طرح سرباز ماهر را بخوانید.

یکی از طرح های زیر مجموعه “سرباز ماهر” طرح تحصیل همزمان حین خدمت سربازی بود. در این طرح مشمولان می توانستند در زمان آزاد خود به تحصیل در رشته های پودمانی بپردازند.

شیوع کرونا باعث تغییرات زیادی در سازمان ها و مراکز مختلف شده است. سازمان نظام وظیفه و طرح های مرتبط با سربازان هم از این موضوع مستثنی نیست. این بار بیماری کرونا بر طرح تحصیل همزمان با سربازی سربازان ماهر تاثیر منفی گذاشت.

کرونا و پول دو عامل لغو سرباز ماهر

به گزارش باران مشاوره به نقل از مهر، کرونا و کمبود منابع مالی باعث شدند طرح پذیرش سرباز ماهر در دانشگاه علمی کاربردی معلق شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: طرح پذیرش سرباز ماهر هنوز به جایی نرسیده است و دلیلش محدودیت منابع است که برای طرفین قرارداد پیش آمده است.

دانشگاه جامع علمی کاربردی آمادگی خود را برای پذیرش ظرفیت سربازان کل کشور اعلام کرد. رشته هایی از جانب این دانشگاه اعلام شد که سربازان بتوانند بعد از خدمت آن را تجمیع و مدرک دریافت کنند.

کرونا سرباز ماهر را شکست داد

برنامه ریزی های لازم انجام شده و کار تا حدی پیش رفته است. ولی شرایطی که کرونا به وجود آورده است، باعث شد تا در کار به طور کامل موفق نباشیم. البته منابع مالی هم بی تاثیر نبود اما اصل ماجرا نبود.

طرح سرباز ماهر تفاهم نامه سه جانبه ای بین دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاه فنی و حرفه ای و ستاد کل نیروهای مسلح بود تا به موجب آن از ظرفیت عظیم ملی سربازان استفاده شود.

همه ساله ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار سرباز به خدمت اعزام می شوند و در فرایند نظام وظیفه در کنار انجام خدمت مقدس سربازی به کسب مهارت می پرداختند تا در پایان دوره سربازی حین دریافت کارت پایان خدمت یک مهارت هم آموخته باشند.

این طرح قرار بود از بهمن ماه سال ۹۸ در دو مرحله ابتدا به صورت آزمایشی و سپس به صورت سراسری در تمام کشور و تمام استان ها اجرایی شود.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: