طول دوره آموزشی سربازان در تیر ۹۹ چقدر است؟

دوره آموزش سربازی تا چه زمانی یک ماهه است؟

57 9,670

در سال ۹۹ تغییراتی در خدمت سربازی رخ داد. عدم اعزام سربازان غیر پزشکی در فرودین ماه، اعزام مشمولان لیسانس به بالای در هر ماه و فشرده سازی مدت آموزشی از مهمترین این تغییرات بودند. تا این لحظه دوره آموزش ماه های ادریبهشت و خرداد ۹۹ به طور فشرده برگزار شده است.

هرچه به تیرماه نزدیک تر می شویم سوالات مشمولان در مورد مدت آموزشی تیر ۹۹ بیشتر می شود. ناخدا یکم غلامرضا رحیمی در مورد احتمال فشردگی مدت آموزشی سربازان در تیرماه ۹۹ صحبت هایی ارائه کردند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مدت دوره آموزشی

به گزارش باران مشاوره و به نقل از خبرگزاری فارس، طول دوره آموزشی سربازان که ۴۵ روزه است، در چند ماه اخیر به دلیل شیوع کرونا و  فاصله گذاری اجتماعی و پذیرش فقط نیمی از ظرفیت مراکز آموزشی به یک ماه تقلیل یافته است.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: تصمیم بر این است که آموزش ۱۵ روزه (باقی مدت آموزشی)، در یگان ها یا رده های خدمتی ضمن خدمت ادامه یافته و تکمیل شود.

دوره آموزشی تا چه زمانی فشرده برگزار می شود؟

ناخدا یکم غلامرضا رحیمی پور با اشاره  به این که دوره آموزشی کارکنان وظیفه به خاطر سخت بودن آن، کوتاه تر است، گفت: آخرین ابلاغ این است که دوره آموزشی تا تیر ماه یک ماهه خواهد بود. ادامه یافتن این رویه به وضعیت بیماری کرونا و تصمیمات جدید بستگی دارد.

وی با تأکید بر این موضوع که با توجه به شرایطی فعلی، نظر ستاد کل بر آموزش یک ماهه است، افزود: باید در این خصوص مبادی و مراکز آموزشی نظر خود را بیان کنند.

چه زمانی تکلیف مدت آموزشی تیر ماه ۹۹ مشخص می شود؟

جلسه نهایی یک هفته تا ده روز قبل از تیر برگزار می شود تا طول دوره آموزش سربازی به  طور قطع مشخص شود. ناخدا یکم رحیمی پور با تأکید بر این که سربازان نگران این مسئله نباشند، خطاب به آنان گفت: بر اساس شرایط موجود، احتمالا دوره آموزش سربازی تا شهریور یک ماهه خواهد بود.

البته در این خصوص تصمیم نهایی اتخاذ نشده است و در حال حاضر آموزش سربازی برای اعزامی های تیر قطعا یک ماهه است.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 57 تا
 1. بهنام :

  سلام
  من اعزام اول مرداد پادگان ۰۱ نزاجا هستم
  با توجه به اینکه دوره ها یک ماه شده مرخصی اول دوره برای سایز کردن لباس و اصلاح سر هست یا از روز اول نگه میدارن؟

  1. باران مشاوره :

   بهنام جان این موارد به ضوابط پادگان ها بر می گردد ولی چون اموزشی فشرده است احتمالا نگه دارند.

 2. اميررضا :

  با سلام و خسته نباشید.ببخشید خواستم سوال کنم من که معاف رزم هستم چه مدت در اموزشی میمانم.با تشکر

  1. باران مشاوره :

   امیررضای عزیز ستاد کل مجوز دو هفته بودن اموزشی برای معاف از رزم ها را صادر کرده است اما نیرو ها می توانند این موضوع را رعایت نکنند.

 3. Fatemeh :

  سلام من زندگیم ۴/۳اعزام شده میخاسم ببینم آموزشی همون یکماهه؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   بستگی به این دارد که کجا می افتیدو مثلا مرزبانی ۴۵ روزه است.

 4. فرامرز :

  سلام من ۱۲ روز از آموزشیم میگذره امروز پنجشنبه بم گفتن شده ۲ ماه الان واقعا چند روزه

  1. باران مشاوره :

   فرامرز جان اطلاعیه ۲ ماه شدن اموزشی مربوط به سایت ناجا بود که از سایت ناجا نیز برداشته شد. احتمالا آموزشی سربازان ناجا ۲ ماهه و بیقه مثل روال قبل باشد.

   پاسخ سوال شما به روز شد. اموزشی دو ماهه ناجا لغو شد و مانند سایر سربازان شد.

 5. حمید :

  سلام من اول مرداد اعزامم چند روز پیش گفتن اموزشی یک ماه بعد ی خبر منتشر شده که به روال عادی برمیگردع الان افرادی مثل من مدت اموزشیشون چقدرع؟

  1. باران مشاوره :

   حمید جان اخبار تکذیب شد. تا مهر فشرده خواهد بود.

 6. امین محمدی :

  سلام سردار خسته نباشی من اعزامم مرداد هستش
  اموزشیم یه ماه یا ۲ماه

  1. باران مشاوره :

   آقای محمدی بستگی دارد کجا بیفتید.

   پاسخ سوال شما به روز شد. اموزشی دو ماهه ناجا لغو شد و مانند سایر سربازان شد.

 7. مادر یک سر باز :

  مگر نگفتند پزشکان اموزشی ندارند وحالا که اول تیر ماه بردند در پادگان جهرم بدون پروتکل وباولباس پزشکی در در خاک وبدون ماسک یک ماه مانده به تخصص چرا ۳ماه قبل بعنوان کمک به کرونایی بردید لطفا جواب بدهید

  1. باران مشاوره :

   این موضوع تا اردیبهشت ماه بود. برای اطلاعات بیشتر خبر بازگشت مهلت یک سال برای شمولان پزشکی را بخوانید.

 8. علی :

  سلام خسته نباشید من تاریخ اعزام سربازیم ۳ مرداده در واقع این ساله که میشه ساله ۹۹ می خواستم بدونم مدت دوره آموزشی با دوره خدمت آیا تقییر کرده یا نه؟

  1. باران مشاوره :

   تا مهر یک ماه است.

 9. Maryam :

  سلام خسته نباشید.امروز ابلاغیه جدید اومد که سربازی از امروز دو ماهه شده.میخواستم بدونم شامل اعزامی های تیر ماه میشه یا برای تیر ماه همون یک ماه محاسبه میشه؟

  1. باران مشاوره :

   مریم خانم دوباره قرار شد یک ماهه باشد.

 10. پژمان :

  سلام وخسته نباشید ببخشید من اعزامی یک تیر هستم سرباز معلمم حالا با دو ماهه شدن دوره آموزشی شامل ما هم میشه یا نه

  1. باران مشاوره :

   ظاهرا دو ماه شدن مخصوص ناجا است و باقی مراکز به روال قبل هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: