آیا آموزشی سربازی مهر 99 فشرده برگذار می شود؟

0 3,330

با شیوع کرونا و شرایط سختی که در کل کشور حاکم شد، به منظور رعایت حال سربازان و برای جلوگیری از ابتلا بیشتر به بیماری، تغییراتی در دوره آموزشی سربازی ایجاد شد. پیشتر اعلام شده بود که تا مهرماه آموزشی به صورت فشرده برگزار می شود.

بیماری کرونا همچنان در کشور شایع است و مردم با این معضل دست و پنجه نرم می کنند. با توجه به این شرایط مشمولان خدمت سربازی منتظرند تا پی در پی اخبار جدید در ارتباط با این موضوع دریافت کنند. یکی از موضوعات مهم طول دوره آموزشی اعزامی های مهر است.

دوره یک ماهه آموزشی سربازی تا مهر

به گزارش باران مشاوره به نقل از آنا، دوره آموزشی خدمت سربازی که با شیوع کرونا به یک ماه تقلیل یافته بود، در کل شش ماه نخست سال جاری همچنان یک ماهه خواهد بود. تصمیمی برای ماه های بعد گرفته نشده است. در صورت اخذ تصمیمات جدید، اطلاع رسانی صورت می گیرد.

رییس اداره سرمایه انسانی سربازی ستادکل نیروهای مسلح در ادامه افزود: مدت دوره آموزش نظامی برای مشمولان اعزامی شهریور و مهرماه نیز یک ماه خواهد بود اما برای پس از این دوره هنوز تصمیمی اتخاذ نشده، اما پس از اتخاذ تصمیم های لازم جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد.

جالب است بدانید مشمولانی که از آذر سال 99 به خدمت سربازی اعزام شوند شامل قانون افزایش مدت خدمت سربازی خواهند شد.

کم بودن میزان ابتلا به کرونا در بین سربازان

دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور ادامه داد: امکان این که مدت آموزشی بیشتر از یک ماه شود هم وجود دارد. در برخی یگان ها روز های تعطیل را جز دوره یک ماهه حساب نمی کنند برای همین ممکن است آموزشی در برخی مراکز بیشتر از یک ماه به طول بیانجامد.

در هنگام اعزام مشمولان به دوره آموزشی و حتی پس از آن در دوره خدمت، تمامی پروتکل های بهداشتی رعایت می شود. ستادکل نیروهای مسلح بر اجرای پرتکل های بهداشتی نظارت دقیق دارد.

گزارش هایی که از میزان ابتلا به کرونا داشته ایم در بسیاری از مراکز صفر است. میزان ابتلا در برخی از مراکز نیز از سطح جامعه کمتر بوده است.

نحوه سربازی پزشک و پیراپزشکی ها در دوره کرونا

رحیمی پور افزود: پیشنهاد به کارگیری سربازان حوزه پزشکی و پیراپزشکی در مراکز درمانی مقابله با کرونا، موضوع جدیدی نیست. مشمولان سربازی رشته های پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری و… چند سالی است که در رشته های مرتبط خودشان در بیمارستان ها فعالیت می کنند.

در دوره شیوع کرونا نیز از فعالیت سربازان حوزه پزشکی و پیراپزشکی در کنار کادر درمان بهره مند شدیم.

باران مشاوره به مشمولان گروه های پزشکی و پیراپزشکی یادآوری می کند که دوره احتیاط این گروه از سربازان به پایان رسیده و مشمولان این گروه مانند سایرین فرجه یک ساله معرفی دارند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: