طول مدت آموزشی اعزام خرداد 99

34 10,089

بیماری کرونا سبب شد تا تغییراتی در برنامه سربازی رخ دهد. با تشدید این ویروس برخی از سربازان مرخصی گرفتند. همچنین علاوه بر اعزام 19 اسفند سال 98، کلیه اعزام های ماه فروردین 99 لغو شد.

در سال جدید وظیفه عمومی تصمیم گرفت تا در برنامه اعزام مشمولان دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر را نیز تغییر دهد و در شش ماه نخست سال 99، هر ماه اعزام سرباز (چه مدرک بالای لیسانس چه پایین لیسانس) صورت گیرد.

با توجه به طرح فاصله گذاری اجتماعی و اعزام سربازان ماه های (اسفند 98، فروردین 99، اردیبشهت 99 و خرداد 99) در ماه های اردیبهشت و خرداد سال جاری، تغییراتی در طول مدت آموزشی این اعزام ها گرفته شد.

حتما بخوانید: مدت آموزشی در تیر 99

مدت دوره آموزشی خرداد 99 چقدر است؟

خبر خوش به مشمولان اعزامی خرداد ماه این است که به احتمال بسیاز زیاد مشمولان اعزامی خرداد 99 نیز مانند ماه های قبل از کاهش طول دوره آموزشی بهره مند شوند.

 • اگر دوره تکمیلی بسیج گذرانده اید آموزشی نخواهید داشت.
 • سربازانی که معاف از رزم شده اند 2 هفته آموزش می بینند.
 • سربازان مناطق عادی دوره آموزشی یک ماهه خواهند داشت.
 • سربازانی مرزبانی نیز به جای سه ماه تنها چهل و پنج روز آموزش می بینند.

آیا کاهش دوره آموزشی دائمی است؟

همانطور که در ابتدا عرض کردیم بروز تغییرات در طول دوره آموزشی به دلیل مشکلاتی بود که گریبان گیر کشور شده بود لذا در ماه های آتی احتمالا طول مدت آموزشی به روال قبل باز می گردد.

در اردیبهشت ماه سال 99 نیز مدت دوره آموزشی شبیه به خرداد ماه بود منتها بعضی یگان ها ارتش تصمیم گرفتند دوره آموزشی خود را 6 هفته ای برگزار کنند. همچنین لازم به ذکر است بدانید که در مورد طول مدت آموزشی ممکن است بعضی مراکز آموزشی اعمال سلیقه شخصی کنند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 34 تا
 1. علی :

  منم یک اردیبهشت اعزام میشم میخواستم بدونم معاف از رزم چقدر آموزش میبینه وچه کار های می‌کنه در اموزش

  1. باران مشاوره :

   علی جان اینکه معاف از رزم دقیقا از چه اموری معاف هست رو فرمانده مشخص می کنه. معمولا رژه و کارای سنگین نمیدن

 2. شیوا :

  سلام ببخشید چرا وقتی زنگ می‌زنیم ب پادگان هادی شهر جواب نمیدن چرا نمیتونیم حرف بزنیم

  1. باران مشاوره :

   شیوا خانم تعداد سرباز در پادگان زیاد است و معمولا Call Center (مرکز تماس) یا همچین چیزی ندارند که بتوانند پاسخ گوی حجم سوالات باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: