عفو رهبری برای اضافه خدمت سربازی

کمپین نامه به رهبر و تقاضای صدور بخشش برای سربازان

31 10,679
۳.۷/۵ - (۱۴ امتیاز)

در سال های نه چندان دور مرسوم بود که هر ساله اضافه خدمت دفترچه ای سربازان بخشیده شود. معمولا در سالگرد مراسم ۲۲ بهمن سربازان هم شامل عفو رهبری برای اضافه خدمت سربازی می شدند و غیبت آن ها توسط رهبری بخشیده می شد.

مطالعات وظیفه عمومی به این نتیجه رسید که دستور عفو هر ساله اضافه خدمت دفترچه ای سربازی باعث افزایش غیبت سربازان می شود. بدین ترتیب از سال ۹۶ به بعد اختیار بخشش اضافه خدمت به فرمانده ها واگذار شد.

سربازان برای بخشش اضافه خدمت سربازی باید ضوابط طرح میثاق ۶ را داشته باشند. مشکل اینجاست که اگر سربازی تمامی شروط طرح میثاق ۶ را داشته باشد، باز هم ممکن است اضافه خدمتش بخشیده نشود یا حداقل بخشی از آن هرگز مورد بخشش قرار نگیرد.

کمبود سرباز یکی از مهمترین دلایل عدم بخشش  غیبت دفترچه ای است. برای آشنایی بیشتر می توانید به مقاله طرح میثاق ۶ و نحوه بخشش اضافه خدمت مراجعه کنید.

با توجه به سخت بودن شرایط از بین بردن طبعات غیبت سربازی، در این مقاله سعی داریم تا از کمپین نوشتن نامه به رهبر برای بخشش اضافه خدمت سربازی و دستور عفو عمومی سربازی حمایت کنیم.

آخرین دستور عفو رهبری برای بخشش غیبت سربازی

مقام معظم رهبری اضافه خدمت سربازی را تا سال ۱۳۹۶ گاهی به مناسبت های مختلف می بخشید و مشمولان غایب که اضافه خدمت خورده بودند، می توانستند دوران سربازی خود را بدون محاسبه میزان اضافه خدمت طی کنند. رهبر اجازه عفو اضافه خدمت سربازی را از سال ۱۳۹۶ به فرماندهان واگذار کرد.

بنابر احتیاج مبرم پادگان ها به نیروی سرباز، بخشش اضافه خدمت ها به ندرت و برای مشمولان دارای شرایط ویژه اتفاق می افتد.

سال ۱۳۹۷ رهبر اضافه خدمت مشمولانی که از خانواده های ایثارگران بودند را مورد عفو قرار داد و اعلام کرد اضافه خدمت تمام مشمولانی که جز خانواده های ایثارگران هستند و تا ۱۲ فروردین ۱۳۹۸ خود را معرفی کنند، بخشیده می شود. بدین ترتیب این مشمولان حتی توانستند کسری ایثارگری بگیرند.

کمپین درخواست عفو رهبری برای اضافه خدمت

در سال های اخیر کمپین های مختلفی مانند افزایش حقوق سربازان، کاهش مدت خدمت و… توسط فعلان حوزه سربازی ایجاد شده است. بسیاری از این کمپین ها به نتیجه دلخواه نرسید اما باران مشاوره نسبت به نوشتن نامه به رهبر و درخواست بخشش همگانی اضافه خدمت خوشبین است و از این کمپین حمایت می کند.

با توجه به شرایط خاصی که به دلیل شیوع کرونا در کشور حاکم بود، بسیاری از سربازان برای رفتن به خدمت سربازی تعلل کرده و اضافه خدمت خورده اند.

البته نا گفته نماند نیروهای مسلح با مشمولان کنکوری حداکثر همکاری را داشت و معافیت تحصیلی این مشمولان را دائما تمدید می کرد. اما باز هم برخی مشمولان از ترس بیماری و … وارد دوران غیبت شدند.

عضویت در کمپین عفو رهبری سربازان

در این کمپین قرار است سربازان به فرمانده کل قوا نامه بنویسند و از ایشان تقاضای عفو مجازات غیبت سربازی کنند. هرچه تعداد اعضای کمپین بیشتر باشد این کمپین موثر تر واقع می شود. برای آگاهی و سهولت در کار، نحوه ثبت درخواست عفو رهبری را مرحله به مرحله برایتان توضیح می دهیم.

ثبت درخواست عفو رهبری برای سربازی

ثبت درخواست در پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری انجام می شود. پس دقت کنید مسیر بیراهه نروید و درخواست خود را در سایت های دیگر ثبت نکنید. حتما دوستان سربازاتان را نیز به “کمپین عفو رهبری برای اضافه خدمت سربازی” دعوت کنید.

گام اول: ورود به پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

بر روی لینک کلیک کنید تا وارد بخش “ارتباط موثر با معاونت های مختلف دفتر مقام رهبری” شوید. صفحه ای مانند عکس زیر برایتان نمایش داده می شود. در این صفحه گزینه نظامی را انتخاب کنید.

نحوه ثبت نام در کمپین عفو رهبری برای سربازی وب سایت باران مشاوره | 70703025 021

گام دوم: تکمیل مشخصات فردی

مشخصات فردی و آدرس پست الکترونیک را به درستی وارد کنید. دقت کنید که وارد کردن آدرس ایمیل صحیح در “کمپین عفو رهبری برای اضافه خدمت سربازی” بسیار مهم است. نام ارگانی که در آن خدمت می کنید (مثلا سپاه، ارتش و …) را حتما ذکر کنید.

تکمیل اطلاعات فردی برای عفو رهبری سربازی | باران مشاوره 70703025 021

گام سوم: ارسال نامه

در گام آخر “کمپین عفو رهبری برای اضافه خدمت سربازی”، باید از میان گزینه های های موجود، گزینه “کارشناس امور خدمتی پایوران، بسیجیان، مشمولان و وظیفه” انتخاب کنید. متن نامه می تواند به سلیقه دلخواه شما تنظیم شود. اگر نگارش برایتان دشوار است از فرمت زیر استفاده کنید.

عفو رهبری سربازی در سال جدید | مرکز مشاوره تلفنی باران مشاوره 70703025 021

متن نامه پیشنهادی نامه عفو رهبری سربازی

موضوع: بخشش اضافه خدمت دفترچه ای
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت رهبر عزیزم
اینجانب … سربازِ… هستم.
و مدت ….غیبت دفترچه ای دارم.
از آنجایی که بخشش اضافه خدمت دفترچه ای را به فرمانده های یگان خدمتیمون محول کرده اید.متاسفانه خیلی کم پیش میاد که تمام اضافه خدمت ببخشن معمولا بخشی از آن را میبخشن
حالا از شما درخواست داریم که باتوجه به نزدیک شدن یوم الله ۲۲بهمن
عفو کلی بدهید تا بتوانیم با انگیزه بیشتری به ادامه خدمت خود بپردازیم. و بتوانیم با ورود به جامعه نقش موثری داشته باشیم و تشکیل زندگی بدهیم.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 31 تا
  1. سهیل :

    سلام و خسته نباشید برا اعزام من ۲۴روز مونده الان میتونم برا توجیه غیبت اقدام کنم؟

    1. باران مشاوره :

      سلام.توجیه غیبت رو در هر زمانی که شما مدارک مربوط به غیبت رو برای نظام وظیفه ارسال کنید امکان پذیر می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: