عفو سربازان غایب و فراری خراسان شمالی

0 867

طبق قانون غیبت و فرار از سربازی جرم است و مجازات خاص خود را در پی دارد. بر اساس خبرهای رسیده نظام وظیفه در آینده نزدیک با شدت بیشتری با فراریان و غایبین برخورد خواهد کرد. عفوهایی که از سمت سازمان نظام وظیفه بصورت کلی یا استانی اعلام می گردد، فرصت خوبی است تا غایبین و فراری ها بتوانند بدون مجازات ادامه خدمت خود را انجام دهند و کارت پایان خدمت خود را بگیرند.

سربازان غایب خراسان شمالی عفو می شوند

به گزارش باران مشاوره به نقل از دادستان سازمان قضائی نیروهای مسلح خراسان شمالی، برای آن دسته از سربازان غایب که تصمیم بگیرند به خدمت بازگردند عفو و تخفیف ویژه ای در نظر گرفته می شود.

مجتبی زارع گفت: با شروع دهه کرامت از تاریخ 31 تیر تا 18 مرداد 99 طرح بازگشت به سنگر در استان اجرا می شود. طی این طرح سربازان فراری که یگان خدمتی آنها در سطح استان است با معرفی خودشان به یگان خدمتی می توانند از حداکثر تخفیفات قانونی بهره مند شوند. مجازات حبس این مشولان مورد عفو کامل قرار می گیرد.

 مجازاتی که برای سربازان فراری در نظر گرفته شده است

فرار از خدمت سربازی بیشترین حجم پرونده های سازمان قضایی نیروهای مسلح را تشکیل می دهد. مجازات سربازان فراری که یگان خدمتی آنها مشخص شده است این گونه تعیین شده است:

  • حبس از سه ماه تا یک سال
  • حبس در بند اختصاصی
  • گذراندن اضافه خدمت خود تا پایان مدت قانونی
[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: