عفو سربازی سال ۹۸ صادر شد

سربازان فراری می توانند از جریمه حبس در امان بمانند

60 31,617

شرایط و ضوابط عفو سربازان در سال ۹۸ اعلام شد. سربازان زیادی منتظر شرایط عفو سال ۹۸ بودند. هر چه به روز ۲۲ بهمن نزدیک تر می شدیم سربازان پرس و جوی بیشتری در مورد عفو عمومی غیبت و فرار از خدمت می کردند.

سال ۹۶ آخرین سال اعلام عفو عمومی اضافه خدمت سربازان بود و در سال های بعد دستور عفو به شکلی دیگری اعلام می شد.

مثلا در سال ۹۷ اعلام شد به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، سربازانی غایبی که کسری ایثارگری دارند اگر تا تاریخ ۱۲ فروردین ۹۸ درخواست اعزام به خدمت سربازی را در دفاتر پلیس + ۱۰ ثبت نمایند می توانند با وجود غیبت از کسری ایثارگری بهره مند شوند.

بلاخره دستور عفو سربازان در سال ۹۸ صادر شد. البته بر خلاف تصور سربازان، در سال ۹۸ عفو عمومی شامل حال همه جرایم سربازی نمی شود و عفو عمومی فقط برای برخی از جرائم سربازی و برخی مشمولان خاطی راه گشاست. در ادامه به جزئیات عفو سربازی سال ۹۸ می پردازیم.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

شرایط عفو سربازی در سال ۹۸

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبرگزاری دانشجو، امیر جلالی دادستان نظامی استان مرکزی گفت: سربازان فراری یا مشمولان داری غیبت که خورد را در بازه زمانی روز مادر یعنی ۲۶ بهمن ماه تا رو ز پدر ۱۸ اسفند ماه سال ۹۸ معرفی کنند، مجازات حبسی که در قانون برای این دسته از افراد در نظر گرفته شده بخشیده می شود.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

چگونه از عفو سربازی بهمن ۹۸ استفاده کنیم؟

مشمولان غایب یا سربازان فراری می توانند با مراجعه به دادسرای نظامی استان خود یا یگان خدمتی که از آن فرار کرده اند خود را معرفی کنند تا از این بخشش استفاده کنند. چه بسا کسانی که در ساعات اولیه اداری به دادسرای نظامی مراجعه کنند تا پایان وقت اداری همان روز بتوانند به خدمت خود ادامه دهند و دیگر نگران مجازات زندان نباشند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۹۸)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 60 تا
 1. اصغر :

  سلام. بنده اعزامی دی ماه ۹۷ هسم و سه ماه سنواتی دارم البته پدرم ایثارگر هسش و برادرم نصف ایثارگری پدرم رو استفاده کرده است. آیا سنواتی بنده بخشیده میشه؟

  1. باران مشاوره :

   خیر. ولی می توانید از فرمانده بخواهید با توجه به ایثارگر بودن پدرتان شما را ببخشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس

تلفن تماس تهران: 70703025
تلفن تماس کشوری: 70703025 021
close-link
اطلاعات تماس
error: