فراخوان اعزام به سربازی آذر 99

2 3,626

شرایطی که به دلیل وجود ویروس کرونا در کشور به وجود آمده بسایری از مشمولان را دچار سردرگمی کرده است. سازمان وظیفه عمومی در اطلاعیه بسیار مهمی که منتشر کرده تمامی مشمولانی که برگه اعزام به خدمت آذر ماه سال 99 را دارند به خدمت سربازی فرا خواند. بخاطر شرایط کنونی این فراخوان تفاوت هایی با فرخوان های قبلی سازمان وظیفه عمومی دارد که توصیه می کنیم با مطالعه ادامه این مطلب، مشمولان برای این اعزام دچار مشکلات نشوند.

فراخوان سازمان وظیفه برای آذر سال 99

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبر گزاری مهر، مشمولانی که تاریخ اعزام آنها یکم و سوم آذر ماه سال 99 است، باید تا تاریخ 29 آبان ماه سال 99 به دفتر پلیس +10 مراجعه نمایند و نامه معرفی به مراکز آموزشی یا همان برگ سفید سربازی خود را دریافت نمایند.

این فراخوان برای تمامی مشمولان از جمله زیر دیپلم، دیپلم و فارغ التحصیلان دانشگاهی است.

وسایل مورد نیاز اعزام به خدمت آذر ماه 99

مشمولان باید بر طبق زمانی و مکانی که در برگه معرفی نامه آنها درج شده حضور داشته باشند تا به خدمت سربازی اعزام شوند.

همچنین در ادامه این اطلاعیه آماده است که مشولان وسایل شخصی و ضروری مورد نیاز سربازی مانند لیوان فلزی، بشقاب، قاشق مسواک و خمیر دندان، حوله، لباس گرم، کارت تلفن، ماسک، لوازم ضد عفونی کننده و … که مورد نیاز است را به همراه داشته باشند.

وضعیت مرخصی میان دوره اعزام آذر

نکته مهم در این اطلاعیه اینست که بدلیل شرایط موجود در کشور به خاطر ویروس کرونا امکان مرخصی برای سربازان وجود ندارد.به همین دلیل مشولان باید مدارک زیر را در روز اعزام به همراه داشته باشند.

مدارک خاص اعزام آذر 99

 • گواهی فوت والدین
 • تاهل
 • خانواده درجه یک شهدا
 • جانبازی بالای 10 درصد

 

مدارک عمومی اعزام آذر 99

 • برگه آماده به خدمت
 • برگ واکسیناسیون
 • برگ محل مراجعه
 • شناسنامه و کارت ملی

آیا می دانستید تقسیم سربازان به یگان بعد از آموزشی بر اساس نیاز نیروهای مسلح به نیرو انجام می شود؟

اگر موفق به گرفتن پذیرش نشده اید، هنوز هم شانس افتادن در شهر خود را دارید. با وجود اینکه از آذر 99 مدت خدمت سربازان بومی 24 ماه شده است، اما شاید هنوز هم دوست داشته باشید در شهر خودتان خدمت کنید. به همراه داشتن مدارک خاص مثل تاهل و … شانس شما بیشتر می کند. برای اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم حتما نحوه انجام سربازی در شهر خود را بخوانید.

غربالگری سربازان اعزامی آذر 99 قبل از شروع خدمت

برای پیشگیری از شیوع کرونا در پادگان ها سرباز ها در روز اعزام توسط مراکز آموشی و سازمان وظیفه عمومی استان ها غربالگری می شوند.

در نهایت در این اطلاعیه آمده کسانی که در زمان مقرر در محل تعیین شده برای خدمت حاضر نباشند غایب محسوب می شوند و بر اساس ماده 10 و 58 نظام وظیفه عمومی با آنها برخورد خواهد شد. از آذر سال 99 مدت خدمت سربازی افزایش پیدا کرده است.

.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. کازرون :

  سلام اضافه خدمت یعنی چه؟؟

  1. باران مشاوره :

   سلام
   اگه به موقع به خدمت اعزام نشی و وارد غیبت بشی باید بعنوان جریمه 3 تا 6 ماه اضافه تر خدمت کنی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: