فراخوان اعزام به خدمت اردیبهشت ۹۹ اعلام شد

29 3,623

با توجه به شیوع ویروس کرونا بسیاری از خانواده ها نگران فرزندان مشمول به خدمت خود هستند. بالاخره بعد از چند ماه اولین دوره اعزام به خدمت سال ۱۳۹۹ مشمولان برای روز یکم و سوم اردیبهشت ماه با رعایت توصیه های ستاد مقابله با کرونا اعلام شد.

فراخوان اعزام به خدمت اردیبهشت برای تمامی مشمولان

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبرگزاری مهر، سازمان وظیفه عمومی ناجا تمامی مشمولان زیر دیپلم، دیپلم و فارغ التحصیلان دانشگاهی که برگه اعزام به خدمت تاریخ یکم و سوم اردیبهشت را دریافت کرده اند، به خدمت مقدس سربازی فراخواند.

در اطلاعیه سازمان وظیفه عمومی ناجا آمده است، تمامی این دسته از مشمولان که برگه اعزام یکم و سوم اردیبهشت را دریافت کرده اند باید با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس +۱۰ “برگه معرفی مشمول به مراکز آموزشی سازمان وظیفه عمومی” را دریافت کنند و طبق توضیحات که در آن برگه وجود دارد اقدام نمایند.

تاریخ اعزام مشمولان بر اساس تحصیلات

در ادامه متذکر می شویم افرادی که مدرک تحصیلی زیر دیپلم یا دیپلم دارند باید روز چهارشنبه مورخ سوم اردیبهشت ماه به محلی که در برگه معرفی نامه اعلام شده مراجعه نمایند و افرادی که مدرک تحصیلی آن ها فوق دیپلم یا بالاتر است باید در تاریخ دوشنبه یکم اردیبهشت ماه به محلی که در برگه معرفی نامه اعلام شده مراجعه نمایند و از آنجا به خدمت سربازی اعزام شوند.

مشمولان ابتدا باید با برگه معرفی نامه ای که از پلیس +۱۰ گرفته اند به یکی از مراجع بهداشتی محل سکونت خود مراجعه نمایند تا از سلامت خود و مبتلا نشدن به ویروس کرونا اطمینان حاصل نمایند، سپس برگه معرفی نامه ممهور به مهر تایید مرکز بهداشت را به همراه خود در روز اعزام بیاورند بیاورند.

تمهیدات سازمان نظام وظیفه برای مشمولان در مقابل کرونا

در اعزام این دسته از مشمولین توجه ویژه ای به شرایط امروز کشور شده است و بر اساس طرح فاصله گذاری و رعایت کلیه تمهیدات بهداشتی و غربالگری در بدو ورود، مشمولان مورد ارزیابی قرار می گیرند و اگر مورد مشکوک به بیماری دیده شود از اعزام مشمول جلوگیری می شود.

همچنین تا سردار نقی مهری تاکید کردند تاکنون حتی یک مورد فوتی از سربازان به دلیل بیماری کرونا در پادگان های نظامی و انتظامی گزارش نشده است.

این امر نشان می دهد در مراکز نظامی پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت می شود و حتی مراکز نظامی امن تر از محیط شهر هاست چون این مراکز به طور مرتب ضد عفونی می شود و تمامی دستور العمل های معاونت بهداشت ستاد کل نیرو های مسلح در آن رعایت می شود و همین امر باعث شده مراکز نظامی امن تر از سایر نقاط شهر ها باشد.

از موارد دیگری که در اعزام مشمولان رعایت می شود نحوه اعزام آنهاست که با اجرای کامل فاصله گذاری اعزام می شوند یا حتی بعضی از مشمولان به صورت انفرادی اعزام می شوند.

در انتها سردار تقی مهری گفت: ستاد کل نیروهای مسلح با ارزیابی هایی انجام شده در قسمت آموزشی سربازی نیز تغییراتی اعمال کرده که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • کوتاه تر شده مدت آموزشی.
 • کاهش دوره های تئوری.
 • برگزاری کلاس ها و حضور در خوابگاه ها برای مشمولان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله مناسب.

لذا خانواده ها نگران وضعیت سلامتی عزیزان خود نباشند.

عدم حضور در اعزام باعث غیبت می شود

در پایان باید گفت عدم حضور مشمولان در تاریخ گفته شده با توجه به ماده ۱۰ و قانون ۵۸ خدمت وظیفه عمومی باعث می شود، مشمولان غایب تلقی شوند و برابر قانون محرومیت های اجتماعی برای آنها در نظر گرفته می شود.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 29 تا
 1. رضا :

  سلام من یک تیر اعزاممه اما میتونم الان با گواهی پزشکی ۲ ماه عقب بندازم ؟

  1. باران مشاوره :

   رضا جان اگر واقعا عارضه داشته باشید می توانید به تعویق بندازید.

 2. احسان :

  با سلام و عرض خسته نباشید.من یک سوال خیلی ضروری برام پیش اومده.من دیروز توی کمیسیون پزشکی معاف از رزم خوردم ولی اصلا انتظار نداشتم اعزامی خرداد بهم بزنن و روی تیرماه حساب باز کرده بودم.میخواستم بپرسم میتونم به رای کمیسیون پزشکی اعتراض بزنم تا پروسه اش باعث عقب افتادن اعزامم بشه؟؟روند اعتراض چگونه هست؟؟و سوال دومم این هست ایا امکان این هست که دوباره با بیماری جدید اقدام به معافیت پزشکی بکنم تا اعزامم لغو بشه؟؟

  1. باران مشاوره :

   اگر تا تاریخ اعزام فرصت نداشته باشید مجبورید در حین خدمت برای معافیت دوم اقدام کنید. به پلیس + ۱۰ رفته و درخواست تعویق بدهید.

 3. ALI :

  با سلامی دوباره…من که کف پام صافه از سربازی معاف میشم یا تنها از رزم؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   معمولا معافیت از رزم می دهند.

 4. محمد :

  من متولد شهریور ۱۳۸۰ هستم می خواهم سال گذشته دیپلم گرفتم ولی درکنکور موفق نشدم امسال دوباره شرکت کردم برای سربازی هنوز اقدامی نکرده ام چه زمانی بایداقدام کنم تشکر

  1. باران مشاوره :

   محمد جان این موارد را بهتر است از طریق دفاتر پلیس الکترونیک پیش ببیرید.

 5. مهرداد :

  سلام خسته نباشید ببخشید اعزام به خدمتم سوم اردبیهشت هست آموزشی یک ماهه یانه؟ببخشید میگم فراخوان زدن ازسال ۱۳۵۵تاسال ۱۳۸۱ اونهای که خدمت نکردن سنشون گذشت معاف میکنن این حرف صحت داره مرسی از لطفتون

  1. باران مشاوره :

   آقا مهرداد یک ماه است. خیر فراخوان زده اند که بیایند خدمت. این خبر را نیز در بخش اخبار اهزام خدمت پوشش دادیم.

 6. ALI :

  آیا احتمال خرید سربازی در سال آینده وجود دارد؟؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   علی آقا بعید می دانم سال دیگه بفروشند.

 7. امیر :

  سلام ببخشید سال گذشته پایه ۱۲ دهم رو تموم کردم ولی از درسام مونده بود و پرونده تحصیلیم رو از آموزشگاه گرفتم ولی واسه بردن به آموزشگاه بزرگسالان اقدامی نکردم خواستم بدونم دچار غیبت شدم یا نه و اینکه یه برادر دیگه دارم که معافیت کفالت رو گرفته اگه اون ازدواج کنه میتونم معافیت رو بگیرم

  1. باران مشاوره :

   امیر آقا معافیت کفالت را نمی توانید بگیرید.
   موضوع غیبت را نیز از طریق پلیس +۱۰ پیگیری کنید

 8. سینا :

  سلام خسته نباشین من تازه مدارک رو تکمیل کردم و فرستادم تاریخ اعزامم به کی میفته ؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   سینا جان این موضوع را از پلیس +۱۰ بپرسید.

 9. جواد :

  بنده با توجه به فراخوان نظام وظیفه که مشمولان علوم پزشکی تا پایان فروردین دفترچه را پست کنند دفترچه را پست کردم و تاریخ اعزام بنده ۱ تیر ماه هست .. آیا اعزام بنده در ماه تیرماه همراه با آموزشی است یا خیر ؟ حال آنکه قرار بود این مشمولان در اول اردیبهشت اعزام شوند.

  1. باران مشاوره :

   آقا جواد گاها دیده شده در پادگان ها سربازهای علوم پزشکی را به آموزشی می فرستند با این توجیه که فعلا به کادر درمان نیاز نیست.
   اما در کل نباید فعلا اموزشی بروید.

 10. مهمان :

  سلام؛
  سربازی اجباری باید بعد از حدود ۱۰۰ سال برداشته شود و جاشو به سربازی آماده به خدمت بده!این نوع شیوه سربازی باعث هدر رفتن عمر جوانان ما شده و انگیزه های آنها را از بین می برد. هر کسی دوست داره به خدمت بره و حقوق بگیره.والسلام

 11. ۰رضا :

  سلام من سال ۹۲ تو رشته مهندسی پزشکی فارغ التحصیل شدم . همون سال برا خدمت اقدام کردم و از سپاه با توجه به رشته تحصیلیم اعلام نیاز گرفتم و برا نظام وظیفه دفترچمو پست کردم اما ارتش افتادم و دیگه نرفتم . تو این هفت سال هیچ خبری نشده بود اما دو هفته پیش یه احضاریه اومد که با توجه به رشته تحصیلی و تخصص شما و نیاز کشور در این شرایط خاص سریعا به پلیس به اضافه ده مراجعه کنید . میخواستم ببینم اگه مراجعه کنم چقد اضافه خدمت میخورم و اگه کلا نرم چی میشه چون نوشته بود کسایی ک نیان شامل ماده ۵۸ میشن . ایا احتمال دستگیری هست ؟ ضمنا من متاهل هستم و یه بچه یه ماهه هم دارم .

  1. باران مشاوره :

   آقا رضا ۶ ماه اضافه خواهید داشت. در بیانه های مختلف ذکر شده که موارد تشویقی برای سرابازان جبهه کرونا در نظر می گیرند. لذا از این فرصت استفاده کنید شاید غیبت شما بخشیده شود در اینده.
   سرباز غایب پس از یک سال غیبت حکم جلب دارد. البته این قانون فعلا برای سربازان غایب با بیش از یک سال غیبت به ندرت انجام می شود.
   از دید باران مشاوره اگر قصد انجام سربازی را دارید این بهترین فرصت برای شماست به شرطی که از ظرفیت شما در طول خدمت استفاده شود.

 12. امين :

  با سلام ایا صحت دارد اموزشی یکم اردیبهشت یک ماهه شده است؟

  1. باران مشاوره :

   آموزشی سربازی در ماه اردیبهشت یک ماه خواهد بود.

 13. محمد :

  سلام خسته نباشید ببخشید گردان ۳۳ سنندج کدوم ارگانه و چه جور جایه

  1. باران مشاوره :

   محمد جان خوب یا بد بودن پادگان به دید هر شخص متفاوت است.

 14. reza :

  سلام اعزام من یکم اردیبهشت هس ولی مرکزاموزش هنوزمعلوم نیس احتمال داره کدام ارگان بی افتم؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   رضا جان تا دو روز قبل از اعزام قطعا مشخص می شود.

 15. امین سلامی :

  با سلام برای غربالگری ما چه کار انجام دهیم ؟

  1. باران مشاوره :

   باید به نزدیک ترین مرکز بهداشت محل سکونتتان بروید و برگ معرفی نامه مشمول به مراکز آموزشی را نیز فراموش نکنید با خودتان به همراه داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: