فراخوان ثبت نام سرباز ماهر اعزام مهر ۹۹

0 1,297

پسرانی که به سن ۱۸ سالگی رسیده اند می توانند در سامانه سرباز ماهر ثبت نام کنند و در آن سامانه مهارت خود را اعلام نمایند. این افراد هنگام سربازی فرصت خواهند داشت در زمینه مهارت خود خدمت کنند. پس از خدمت نیز امکان بهره مندی از تسهیلات ارائه شده را خواهند داشت. آن ها می توانند با در پیش گرفتن این روند در زمینه اشتغال به کار خود پس از خدمت وظیفه مؤثر باشند.

تیر ۹۹  آغاز مشوق های سرباز ماهر

به گزارش باران مشاوره به نقل از ایسنا، تیر ماه سال جاری مشوق های سرباز ماهر آغاز شد. سامانه سرباز ماهر در خواست مشمولان را یک ماه قبل از اعزامشان بررسی می کند و این امر در تقسیم و به کارگیری آن ها مؤثر است. مشمولان سرباز ماهری که زمان اعزامشان مهر ماه اعلام شده است و تاکنون اعزام خود را اعلام نکرده اند، به سامانه سرباز ماهر مراجعه و ثبت نام کنند.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستادکل نیروهای مسلح گفت: هدف از ایجاد سامانه سرباز ماهر بهره مندی از توانایی و مهارت سربازان در هنگام خدمت است. بعد از خدمت نیز از آن ها حمایت می شود و به آن ها تسهیلات ارائه می شود.

در واقع می توان گفت هدف این است که در سربازان نشاط ایجاد شود و دوران سربازی برایشان خوشایند باشد. همچنین با مهارت آموزی سربازان بتوانیم فرصت اشتغال جوانان را پس از خدمت مهیا کنیم. بنابراین ضروری است پیش از اعزام سربازان به مرکز آموزشی از مهارت ها و علایق آن ها با خبر باشیم تا بتوانیم به آن ها تسهیلات اختصاص دهیم.

ثبت نام مشمولان سرباز ماهر

سردار موسی کمالی بیان داشت: هر مشمول پس از این که در سامانه سرباز ماهر ثبت نام و مهارت ها و علایق خود را اعلام کرد، می تواند برای دوره خدمت وظیفه خود پنج مشوق هم انتخاب کند. توجیه و بخشش غیبت، انتخاب محل خدمت، تعجیل و تعویق اعزام و… بخشی از این مشوق ها هستند. افزون بر این، تلاش نیروهای مسلح استفاده مؤثر از مهارت های نیروی وظیفه هنگام خدمت است.

تمام مهارتهای ثبت شده راستی آزمایی خواهند شد. جای نگرانی برای کسانی که مهارت دارند و گواهینامه دریافت نکرده اند، وجود ندارد. چرا که در دوره آموزش نظامی آن ها آزمون ادواری خواهند داد و در صورت قبولی گواهینامه دریافت خواهند کرد.

ثبت نام رایگان در سامانه سرباز ماهر

کمالی بیان کرد: فعلاً اجباری برای ثبت نام وجود ندارد. قابل ذکر است که اولویت استفاده از برخی مشوق ها و امتیازات با توجه به هماهنگی های انجام شده برای ثبت نام کنندگان در سامانه است. ثبت نام در سامانه سرباز ماهر رایگان است و نیازی نیست هیچ وجهی پرداخت شود.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: