فراخوان جذب سرباز طلبه در آموزش و پرورش

0 323

آموزش و پرورش برای ارتقا سطح فرهنگ دانش آموزان نیاز به انجام کارهای فرهنگی، پرورشی دارد. طلاب حوزه های علمیه با توجه به آموزش هایی که در این زمینه دیده اند، در این امر مهارت بسیار دارند. بر این اساس به آموزش و پرورش این فرصت داده شده است تا از سربازن طلبه برای گذراندن خدمت وظیفه خود در این زمینه بهره ببرد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به “سرباز طلبه ها در آموزش و پرورش” مراجعه کنید.

سربازان طلبه جذب آموزش و پرورش می شوند

به گزارش باران مشاوره به نقل از تسنیم، وزارت آموزش و پرورش بخشنامه ای را ابلاغ کرد که طی آن سربازان طلبه برای انجام فعالیت های فرهنگی، پرورشی و تدریس درس پرورشی جذب آموزش و پرورش می شوند.

بخشنامه جذب سرباز طلبه برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ با تأکید بر این که اولویت خدمت وظیفه این افراد در آموزش و پرورش، انجام فعالیت های فرهنگی، پرورشی و تدریس درس پرورشی است، به استان ها ابلاغ شد.

هدف از این بخشنامه اجرایی کردن مصوبه فرماندهی کل قوا برای تسری خدمت وظیفه روحانیان در امور علمی، فرهنگی و تبلیغی در آموزش و پرورش است. بنابراین با توجه به مجوز ۶ اردیبهشت کل نیروهای مسلح و نامه ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ مرکز مدیریت حوزه های علمیه، مقرر است مانند سال های گذشته جمعی از روحانیان با انجام فعالیت های آموزشی، پرورشی و امور فرهنگی، خدمت وظیفه خود را طی کنند.

شرایط جذب سربازان طلبه در آموزش و پرورش

مواردی که با توجه به آن ها سهمیه هر استان برای جذب و سازماندهی روحانیان وظیفه در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ تعیین می شود:

۱. شرایط فردی طلاب

 • کد فعال در مرکز مدیریت حوزه های علمیه داشتن
 • از توانایی جسمی لازم برای انجام ماموریت های محوله برخوردار بودن
 • به انجام ماموریت های محوله در طول دوران خدمت سربازی تعهد داشتن
 • به لباس روحانیت و تعهد به رعایت سایر شئونات روحانیت ملبس بودن
 • حداقل مدرک تحصیلی سطح یک حوزه

اگر می خواهید قبل از اینکه به خدمت سربازی بروید به خارج از کشور بروید حتما شرایط خروج از کشور مشمولان سربازی را بخوانید.

 هفت درس قابل تدریس

 1. آموزگار ابتدایی
 2. تاریخ
 3. دبیری فلسفه
 4. دبیری معارف اسلامی
 5. ادبیات فارسی
 6. علوم اجتماعی
 7. دبیری عربی

هر استان می تواند با توجه به این که اولویت با درس پرورشی است و با در نظر گرفتن محدودیت های تأمین منابع انسانی هر استان، حداکثر ۱۲ ساعت از ساعات موظف سربازان طلبه را بر اساس نیاز استان در تدریس دروس هفتگانه استفاده کند. مدارسی که نیازهای خاص فرهنگی و تربیتی دارند، مدارس شبانه روزی و مناطق محروم برای تعیین محل خدمت طلاب در اولویت هستند.

خدمت ۲۴ ماهه سربازان طلبه

ساعت کاری افراد متناسب با فعالیت واحد آموزشی در طول هفته تعیین می شود. حقوق ماهیانه آن ها نیز طبق دستورالعمل های دفتر حفاظت آزاد اطلاعات فرماندهی معظم کل قوا، ستاد کل نیروهای مسلح و مرکز مدیریت حوزه علمیه پرداخت می شود.

در آموزش و پرورش باید به مدت ۲۴ ماه خدمت کرد. افرادی که در بین سال تحصیلی منتزع می شوند یا بیشتر از یک ماه غیبت غیرموجه می کنند، گواهی انجام وظیفه دریافت نمی کنند.

بر اساس این بخشنامه، انجام خدمت وظیفه صرفاً محدود به مدت اعلام شده است. با انقضای آن مدت، از ادامه خدمت جلوگیری می شود. در ضمن انجام خدمت وظیفه، افراد را مشمول حق استخدامی نمی کند.

مشمولان نباید در شهرهای قم، مشهد و اصفهان به کار گرفته شوند. صدور ابلاغ برای آن ها در این مناطق امکان پذیر نیست. ضمناً محل خدمت سربازان طلبه باید خارج از محل اشتغال به تحصیل آن ها تعیین شود.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: