اعلام هفتمین فراخوان سرباز امریه پژوهش یار

0 489

دانش آموختگان دانشگاهی خصوصاً کسانی که در رشته های پژوهش محور تحصیل کرده اند، تمایل دارند فرصتی برای کسب تجربه و مهارت داشته باشند. برای این افراد گذراندن خدمت وظیفه عمومی در شرایطی که بتوانند به این هدف دست یابند، فرصت ارزنده ای است.

پذیرش در قالب سرباز امریه پژوهش یار در میان علاقه مندان به امریه پژوهش متقاضیان زیادی خواهد داشت که وزارت علوم این فرصت را در اختیار آن ها قرار داده است.

سرباز امریه پژوهش یار در وزارت علوم

به گزارش باران مشاوره به نقل از وزارت علوم، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اقدام به جذب سرباز امریه پژوهش یار کرده است.

پایگاه اینترنتی جذب نیروی امریه وزارت علوم به نشانی www.amriye.msrt.ir فراخوانی برای هفتمین بار منتشر کرده است. در این فراخوان تاریخ آغاز ثبت نام برای جذب سرباز امریه پژوهش یار در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام شده است.

ثبت نام امریه پژوهش یار

در این فراخوان برای ایجاد فرصت برابر و رعایت عدالت به تمام مشمولان وظیفه و دانش آموختگانی که تمایل دارند دوره سربازی خود را در قالب نیروی پژوهش یار امریه بگذراند، اجازه داده شده است تا با داشتن برگه اعزام با تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ اقدام به ثبت نام کنند.

متقاضیان می توانند جهت اطلاع از اعلام نیاز استان ها، شرایط جذب و مدارک مورد نیاز از تاریخ ۱ مهرماه ۱۳۹۹ تا ۱۸ مهرماه ۱۳۹۹ به سایت امریه وزارت علوم مراجعه و برای ثیت نام اقدام کنند.

اعلام نتایج درخواست امریه پژوهش یار

دانشگاه ها از ۱۰ تا ۲۷ شهریور ماه برای این دوره اعلام نیاز خواهند کرد. ثبت نام متقاضیان نیز از روز نخست مهر تا ۱۸ مهرماه ۹۹ انجام می شود و متقاضیان می توانند ۲۶ مهر ماه منتظر نتایج اولیه این ثبت نام جهت تأیید یا رد درخواست خود باشند.

بررسی صلاحیت عمومی متقاضیان امریه

متقاضیانی که تمایل دارند خدمت سربازی خود را در قالب امریه بگذرانند، باید در تاریخ مقرر برای ثبت نام و بارگذاری مدارک اعلام شده در سایت امریه وزارت علوم و تکمیل فرم های پیوستی اقدام کنند.

لازم است دانش آموختگان متقاضی امریه صلاحیت عمومی جذب در دستگاه های دولتی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را داشته باشند. به این ترتیب درخواست آن ها پس از طی این مراحل بررسی می شود:

  •  کسب امتیاز لازم در مصاحبه
  • تشخیص توانایی کار در آزمایشگاه
  • تشخیص توانایی کار در امور پژوهشی

پس از بررسی های لازم، نتایج از طریق پنل ثبت نام متقاضی اعلام خواهد شد.

آشنایی با امریه سربازی

امریه برای دانش آموختگان دانشگاهی روشی بهتر است تا بتوانند خدمت سربازی آسانتری را بگذرانند. هر فردی که مشمول خدمت سربازی می شود به یکی از ارگان های نیروهای مسلح مراجعه می کند.

با توافق ستاد نیروهای مسلح و دولت، دولت می تواند کمبود نیروی خود را اعلام کند تا تعدادی از سربازان وظیفه را در شاخه های مورد نیاز خود به کار گیرد. افراد واجد شرایط پذیرفته می شوند تا مأمور انجام خدمت در نهادهای دولتی باشند.

فرد پذیرفته شده پس از گذراندن دوره دو ماهه آموزشی در همان نهاد جذب شده به انجام خدمت سربازی مشغول می شود. وی در طول خدمت خود می تواند ظاهری مانند کارمندان داشته باشد، اما حقوقی معادل حقوق سربازان دریافت می کند. دوره خدمت این افراد ۲۴ ماه است و نمی توانند از کسری خدمت استفاده کنند.

ردیفنام سازمان یا وزارتخانهردیفنام سازمان یا وزارتخانه
۱امریه آستان قدس رضوی۲طرح سرباز سازندگی
۳امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات۴امریه وزارت دفاع
۵امریه ستاد اجرایی فرمان امام(ره)۶امریه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
۷امریه سازمان ملی استاندارد۸امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)
۹امریه سازمان انرژی اتمی۱۰امریه صدا و سیما
۱۱امریه وزارت فرهنگ و ارشاد۱۲امریه سپاه
۱۳امریه وزارت راه و شهرسازی۱۴امریه سرباز معلم
۱۵امریه وزارت اقتصاد و دارایی۱۶امریه وزارت نفت
۱۷امریه وزارت کار۱۸امریه وزارت نیرو
۱۹امریه وزارت آموزش و پرورش۲۰امریه وزارت بهداشت
۲۱امریه وزارت صنعت، معدن و تجارت۲۲ امریه وزارت ورزش و جوانان
۲۳امریه وزارت جهاد کشاورزی۲۴امریه صاایران
۲۵امریه موسسه بیت الاحزان۲۵امریه ریاست جمهوری
۲۶امریه دانش بنیان

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: