سازمان فناوری اطلاعات سرباز ماهر تربیت می کند

0 525

امروزه سربازی محدود به گذراندن خدمت در پادگان نیست. سربازان باید در دوران خدمت سربازی خود به آموختن مهارت نیز بپردازند. طرح مهارت آموزی سربازان به مرور توسعه بیشتری می یابد و کامل تر می شود. برای اشتغال سربازان مهارت آموخته نیز تسهیلات بیشتری در نطر گرفته می شود.

توافقنامه ای برای ارتقای توانمندی جوانان

به گزارش باران مشاوره به نقل از مهر، توافقنامه ای بین سرتیپ پاسدار سید مهدی فرحی، فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح و امیر ناظمی اشنی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران امضا شد.

عقد این توافقنامه نامه در راستای تحقق تدابیر مقام معظم رهبری مبنی بر ارتقای توانمندی جوانان و آمادگی شغلی آن ها برای ورود به بازار کار انجام شد. برای این طرح مدت زمان پنج ساله در نظر گرفته شده است.

ت

اهداف مشترک قرارگاه مهارت آموزی و سازمان فناوری اطلاعات

در مراسم امضای توافقنامه دو طرف رویکردهای مشترک همکاری در این حوزه را تشریح کردند.

ناظمی نقش ایجاد و توسعه برنامه های توانمندسازی روستاییان و مناطق محروم کشور را مؤثر خواند و اقدامات انجام شده در این حوزه را برشمرد.

سردار موسی کمالی خوشایند سازی خدمت سربازی و ارتقای توان و مهارت سربازان را یکی از اصلی ترین اهداف قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح اعلام کرد.

هدف طرح جامع مهارت آموزی

سردار کمالی گفت: این توافقنامه نامه 12 ماده دارد و یکی از اهداف آن حمایت و ایفای نقش موثر سازمان فناوری اطلاعات ایران در فرایند توانمندسازی و بهبود نیازهای شغلی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح است. این هدف از الزامات طرح جامع مهارت آموزی کارکنان وظیفه است.

تعهد سازمان فناوری اطلاعات

کمالی افزود: سازمان فناوری اطلاعات ایران در این توافقنامه تعهد داد در جهت حمایت از اشتغال جوانانی که خدمت خود را با پایان رسانده اند، اقداماتی را صورت دهد:

 • در اولویت قرار دادن و تخصیص وام تا ۱۵ درصد بیشتر از شرکت های فعال در حوزه ICT
 • در اولویت قرار دادن و تخصیص وام تا ۲۰ درصد بیشتر از دیگر طرح ها به طرح کسب و کار سربازان مهارت آموخته
 • ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای ارتباط بر خط و اتصال سامانه های سازمان به سامانه ماهرسان
 • آموزش تخصصی سربازان در دوره خدمت وظیفه
 • حمایت های شغلی در قالب تشکیل استارتاپ ها
 • تهیه محتوای آموزشی از طریق دانشکده پست و مخابرات و …

همکاری نهادها با طرح مهارت آموزی سربازان

سربازان مهارت آموخته گواهی رسمی دریافت می کنند. آن ها با در دست داشتن این گواهینامه می توانند برای اشتغال به کار خود بعد از خدمت اقدامات لازم را انجام دهند. در ضمن امکان استفاده از تسهیلاتی که برایشان در نظر گرفته شده را دارند. به این ترتیب می توانند به اشتغال خود پس از خدمت سربازی امیدوارتر باشند.

از جمله نهادهایی که در پیشبرد این طرح مشارکت دارند:

 • وزارت جهادکشاورزی
 • وزارت ورزش
 • سازمان فنی و حرفه ای
 •  سازمان هلال احمر
[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: