فراخوان سرباز معلم ها در تیر ۹۹

آیا سرباز معلم ها به آموزشی می روند؟

4 1,117

برای یک معلم بهترین شکل گذراندن خدمت سربازی پذیرش در امریه سرباز معلم است. افرادی که برای امریه سرباز معلم اقدام می کنند خدمت خود را در آموزش و پرورش می گذرانند. در اردیبهشت ماه بود که شرایط امریه سرباز معلم اعلام شد.

یکی از متداول ترین سوالات پذیرفته شدگان امریه سرباز معلم این است که آیا سرباز معلم ها هم باید دوران آموزشی را سپری کنند یا خیر. در ادامه به این موضوع می پردازیم.

دوره آموزشی سرباز معلم ها

به گزارش باران مشاوره به نقل از سبز البرز، تعدادی از مشمولین به عنوان طرح سرباز معلم یکم تیر ۹۹ برگ آماده به خدمت خود را دریافت کرده اند. این مشمولان باید خود را در تاریخ مقرر معرفی کنند.

معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی گفت: با ستاد کل نیروهای مسلح هماهنگی شده است تا نیروی انسانی آموزش و پرورش کشور را تقویت و ماده ۶۶ قانون خدمت وظیفه عمومی را اجرا کنیم. به این منظور تعداد بسیاری از مشمولین در تیر ماه ۹۹ به عنوان سرباز معلم به مراکز آموزش سپاه اعزام می شوند تا دوره آموزش رزم مقدماتی را طی کنند.

خدمت سرباز معلمان ۲۴ ماه است

سرهنگ حمیدزاده گفت: محل و ساعت حضور مشمولین سرباز معلم در برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش اعلام شده است. همه مشمولان این طرح باید روز یکشنبه مورخ یکم تیر ماه ۱۳۹۹ در محل مشخص شده حاضر باشند.

خدمت مشمولان طرح سرباز معلم ۲۴ ماه است. این افراد پس از این که دوره آموزش رزم مقدماتی را به مدت یک ماه در مراکز آموزش سپاه پاسداران سپری کردند، بلافاصله در وزارت آموزش و پرورش به کار گرفته می شوند.

حتما بخوانید: مدت آموزشی تیر ۹۹

آموزش و پرورش محل سکونت، پاسخگوی مشکلات صدور امریه سرباز معلم است

معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی خاطرنشان کرد: این دسته از مشمولان به نزدیک ترین دفتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس +۱۰ مراجعه و برگ معرفی نامه به مراکز آموزش نیرو های مسلح را دریافت کنند. در برگه مذکور اقداماتی که لازم است انجام دهند، ذکرشده است.

اگر امریه سرباز معلم برای مشمولی صادر نشده باشد، می تواند به آموزش و پرورش استان محل سکونت خود مراجعه کرده و پیگیری های لازم را انجام دهد.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 4 تا
 1. Kitti :

  سربازان تیرماه آموزشی آنها یک ماهه است؟

  1. باران مشاوره :

   ستاد کل مجوز آموزشی فشرده را صادر کرده و باقی امور را بر عهده نیرو ها گذاشته است. سپاه معمولا فشرده برگزار کرده.

   پاسخ سوال شما به روز شد. اموزشی دو ماهه ناجا لغو شد و مانند سایر سربازان شد.

 2. Kitti :

  سلام آیا مدت آموزشی سرباز معلمان تیرماه با توجه به بخشنامه جدید ک دوماهه است طبق قبل یه ماهه باقی میمونه؟

  1. باران مشاوره :

   اطلاعیه ۲ ماه شدن اموزشی مربوط به سایت ناجا بود که از سایت ناجا نیز برداشته شد. احتمالا آموزشی سربازان ناجا ۲ ماهه و بیقه مثل روال قبل باشد.

   پاسخ سوال شما به روز شد. اموزشی دو ماهه ناجا لغو شد و مانند سایر سربازان شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: