مشمولان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی به خدمت فراخوانده شدند

0 2,522

این روزها همه دستگاه ها و نهادها در حال یاری رساندن به کادر درمان و … برای غلبه بر ویروس کرونا هستند. ستاد کل نیروهای مسلح نیز این قاعده مستثنی نیست و سربازان نیر نقش مهمی را در این زمینه ایفا می کنند.

پیشتر خبری مبنی بر عدم ارائه مرخصی عید به مشمولان گروه پزشکی و پیراپزشکی منتشر شده بود. حتی گفته شد بعضی از سربازان که دوره تکمیلی را گذارنده اند و در سپاه پذیرش گرفته اند (گروه پزشکی و پیراپزشکی) باید مجددا خودشان را معرفی کنند. البته اطلاع رسانی های لازم از سوی سازمان نظام وظیفه به این مشمولان صورت گرفت.

با توجه به امر مهم خدمات رسانی و غلبه بر بیماری کرونا نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز با تمام توان به میدان عمل در خدمت رسانی قدم نهاده است. از این رو فراخوان جدیدی برای مشمولان گروه پزشکی و پیراپزشکی منتشر گردید.

فراخوان مشمولان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی به خدمت سربازی در ۶ فروردین

به گزارش باران مشاوره و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی کلیه مشمولان فارغ التحصیل دانشگاهی رشته‌های گروه پزشکی و پیراپزشکی که برگ آماده به خدمت در یکم اردیبهشت ماه سال ۹۹ را دریافت کرده بودند را به خدمت فراخواند.

در راستای سرعت بخشی در تقویت کادر مراکز بهداشتی و درمانی مرتبط با پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، مشمولان مذکور باید در تاریخ ششم فروردین ماه سال ۹۹ در بدو خدمت در مراکز بهداشتی و درمانی نیرو‌های مسلح اعزام و به کارگیری شوند.

بدین ترتیب مشمولان فارغ التحصیل دانشگاهی رشته‌های گروه پزشکی و پیراپزشکی دارنده برگ اعزام یک اردیبهشت ۹۹، بدون سپری کردن دوره آموزش مقدمات نظامی در مراکز آموزش، در تاریخ ۶ فرودین ۹۹ اعزام می شوند.

نحوه اعزام مشمولان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی برای مقابله با کرونا

مشمولان فوق چنانچه ساکن تهران باشند باید به ستاد سازمان وظیفه عمومی ناجا واقع در تهران در میدان سپاه مراجعه کنند. مشمولان فوق در سایر نقاط کشور نیز باید خود را به وظیفه عمومی مراکز استان محل سکونت خود معرفی کنند.

همه مشمولان باید در روز چهارشنبه مورخ ۹۹/۰۱/۰۶ در ساعت ۷ صبح در مراکز ذکر شده حضور پیدا کرده تا سازماندهی و اعزام شوند.

مشوق های سربازی برای رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی

با توجه به ابلاغ ستاد کل نیرو‌های مسلح، مشمولان علاوه بر اینکه در زمینه تخصصی در مراکز درمانی نیرو‌های مسلح به کارگیری می شوند از مشوق هایی نیز برخوردار خواهند شد. این مشوق ها حین خدمت توسط یگان‌های خدمتی برای این عزیزان اجرایی و اعمال می‌شود.

از مشوق ها می توان به محاسبه خدمت آنها به میزان یک ونیم برابر و مرخصی دو برابر بقیه و … اشاره کرد که بعد از طی فرایند قانونی جزئیات بیشتر اعلام می شود.

برای دنبال کردن قوانین و مقررات سربازی توصیه می کنیم پیگیر آخرین اخبار خدمت سربازی باشید.

آیا مشمولان داوطلبانه می توانند در مبارزه علیه کرونا شرکت کرد؟

سایر مشمولان گروه پزشکی و پیراپزشکی که علاقه مند هستند تا در این طرح شرکت کنند و برگ اعزام شان در ماه های دیگر سال نود و نه می باشد می توانند برای مشارکت در امر کمک رسانی به هموطنان درخواست تعجیل اعزام دهند.

همچنین امکان شرکت در طرح کمک رسانی برای مشمولانی که تازه در رشته های پزشکی و پیراپزشکی فارغ التحصیل شدند نیز وجود دارد. داوطلبان می توانند به مراکز وظیفه عمومی سراسر کشور مراجعه و یا از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس+۱۰ درخواست خود را ثبت نمایند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: