فراخوان کنکوری های ارشد و دکترا به سربازی

0 981

هر محصلی که فارغ التحصیل می شود در صورتی که از سنوات ارفاقی سازمان نظام وظیفه استفاده نکرده باشد یک سال معافیت تحصیلی (فرجه معرفی) می گیرد. مشمولان در این فرصت یک ساله یا باید خود را برای مقاطع تحصیلی بالاتر آماده کنند یا آماده اعزام به خدمت سربازی باشند.

امسال به دلیل تعویق کنکورهای ارشد و دکترا، سازمان نظام وظیفه مهلت بیشتری را به کنکوری ها داد تا مشمول قانون غیبت سربازی نشوند. در حال حاضر کنکور برگزار شده و مهلت ارائه شده به مشمولان فارغ التحصیل دانشگاهی نیز پایان یافته است.

اطلاعیه ناجا برای کنکوری های ارشد و دکترا 99

به گزارش باران مشاوره و به نقل از برنا، مشمولان فارغ التحصیل دانشگاهی که تاریخ فراغت از تحصیل آن ها سال 1398 است و مهلت معرفی برای شرکت در کنکور ارشد و دکتری 99 را دریافت کرده اند، باید هر چه سریعتر برای تعیین تکلیف خدمتی خود اقدام کنند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری سال 99 به دلیل شیوع کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی با تعویق مواجه شد.

سازمان وظیفه عمومی ناجا برای کم کردن نگرانی مشمولان و خانواده ها، مهلت معرفی مشمولان فارغ التحصیل سال ۱۳۹۸ را افزایش داد. این اقدام به منظور فراهم کردن تسهیل شرکت در آزمون ها بود و اکنون با برگزاری آزمون ها، شرایط اعزام به خدمت مشمولان فراهم شده است.

نحوه اعزام به خدمت و زمان ترخیص قبولی های کنکور ارشد و دکترا

سردار تقی مهری در حاشیه مراسم اعزام مشمولان شهریورماه به مراکز آموزش نیروهای مسلح بیان داشت: تمام مشمولان فارغ التحصیل سال ۱۳۹۸ که مهلت شرکت در آزمون های سراسری کارشناسی ارشد و دکتری دریافت کرده اند، باید سریعتر خود را برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی معرفی کنند. آن ها باید به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه و برگ آماده به خدمت دریافت کنند تا به مرکز آموزش نیروهای مسلح اعزام شوند.

این افراد در صورت اعلام قبولی از سوی سازمان سنجش، برای ثبت نام در دانشگاه ها از خدمت ترخیص می شوند و برای ادامه تحصیل مشکلی نخواهند داشت. مشمولانی که خود را به موقع معرفی نکنند، وارد غیبت می شوند و امکان ادامه تحصیل نخواهند داشت.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: