ایجاد قرارگاه احضار و اعزام مشمولان برای تشدید برخورد با غایبان

0 2,001

حل موضوع غایبین خدمت سربازی جز دغدغه های مسئولان سازمان نظام وظیفه است. با توجه به طرح هایی که باعث کارآمدی و آسان شدن خدمت سربازی برای مشمولان شده است مثل امریه، سرباز ماهر، پرداخت جریمه ریالی مشمولان غایب که تا سال گذشته فعال بود و … انتظار می رفت تا مشمولان غایب نسبت به تعیین وضعیت نظام وظیفه خود اقدام کنند.

اما بر خلاف آنچه تصور می شد همچنان تعداد زیادی مشمولان غایب وضعیت خودشان را مشخص نکرده اند و عدع ای دیگر نیز در شرف غیبت از سربازی هستند.

تشدید برخورد با مشمولان غایب با همکاری تمامی ادارات

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبرگزاری مهر، معاون وظیفه عمومی فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در نشست خبری در مورد مشمولان غایب گفت: قرارگاهی با عنوان احضار و اعزام مشمولان وظیفه تشکیل شده است. هدف این قرارگاه تشدید برخورد با غاییبن خدمت سربازی و ادارات و اصنافی است که این افراد در آنجا مشغول به کار هستند.

ایشان تاکید کردند تمامی ادارات دولتی موظف به همکاری با این قرارگاه هستند و تمامی پلیس های رده های پیشگیری ناجا وارد عمل خواهند شد.

تسهیلات برای معرفی داوطلبانه غاییبن و برخود بیشتر با غایبین بلاتکلیف

خدمت در شهر محل سکونت

سرهنگ علی اشرف نجفی در ادامه گفت: کسانی که از متولد سال 1355 به بعد هستند قبل از اینکه از طریق قرارگاه احضار و اعزام شناسایی و تعیین تکلیف شوند، باید نسبت به وضعیت خدمت خود اقدام کنند. در صورتی که این مشمولان خود را معرفی کنند، سعی می کنیم تا در محل زندگی خودشان خدمت کنند.

بخشش اضافه خدمت سنواتی

ایشان در مورد مشمولان غایبی که ۶ ماه اضافه خدمت سنواتی دارند گفت: در صورتی که این مشمولان خود را به صورت داوطلبانه به نظام وظیفه معرفی کنند و در طول مدت سربازی دیگر مرتکب غیبت نشوند، برای بخشودگی به مراجع بالاتر معرفی می شوند. توصیه می کنیم شرایط بخشش اضافه خدمت سنواتی را بخوانید.

مشمولان غایب متاهل

سرهنگ نجفی در مورد تسهیلاتی که برای مشمولان غایب متاهل در نظر گرفته شده گفت: این دسته از مشمولان در محل سکونت خود مشغول به خدمت می شوند  و به ازای هر فرزند سه ماه بخشیده خواهند شد. همچنین این مشمولان می توانند در هفته یک تا دو روز را به منزل بروند. برای اطلاعات بیشتر تهسیلات و نحوه معافیت سربازان متاهل را بخوانید.

برخود با مشمولان غایب

ایشان همچنین به مشمولانی که خود را برای خدمت سربازی معرفی نکنند هشدار داد که در صورت مراجعه آنها به ارگان های دولتی یا کلانتری شناسایی خواهند شد و از طریق مراجع قضایی برای اعزام به خدمت سربازی معرفی خواهند شد.

همچنین طبق ماده 10 قانون نظام وظیفه محدودیت های از قبیل محدودیت در دریافت تهسیلات، محدودیت های اجتماعی و کاندیداتوری برای این دسته از مشمولان غایب در نظر گرفته شده است.

برخورد با اصناف متخلف در زمینه بکارگیر مشمولان غایب

ایشان در مورد اصناف و اداراتی که از مشمولان غایب در نیروهای کاری خود استفاده می کنند گفت: برابر ماده ۶۳ مکرر قانون نظام وظیفه در صورت مشاهده این امر برای بار اول از طریق مراجع قضایی ۱۰ میلیون تومان جریمه خواهند شد و در دفعات دوم و سوم جریمه های بیشتری برای این اصناف در نظر گرفته شده است.

توصیه سرهنگ نجفی به دانش آموزان و دانشجویان

ایشان در مورد تحصیل دانش آموزان در مقطع متوسطه گفت: دانش آموزان تا سن بیست سالگی می توانند نسبت به ادامه تحصیل در مقطع متوسطه دوم به صورت حضوری اقدام کنند و مشمولانی که بعد از بیست سالگی فارغ التحصیل می شوند، اجازه ندارند بدون انجام خدمت مقدس سربازی وارد دانشگاه بشوند.

سرهنگ نجفی در مورد دانشجویان پسری که ورودی بهمن ما هستند گفت: این دسته از دانشجویان در صورتی که به خدمت نرفته اند حتما با مراجعه به آموزش دانشگاه نسبت به مراحل معافیت تحصیلی خود پیگیری کنند.

در صورتی که از دانشگاه مدرکی مبنی بر معافیت تحصیلی این دانشجویان به نظام وظیفه نرسد، مدت تحصیل این دانشجویان برای آنها غیبت از سربازی محسوب می شود. بنابراین بنابراین تا حصول نتیجه پیگیری لازم را به عمل آورند.

در پایان ایشان از مشمولان استان کرمانشاه که تاریخ اعزام آنها 19 آذر است خواست روز اعزام به معاونت وظیفه عمومی به آدرس فرهنگیان فاز ۱ مراجعه کنند تا به مراکز آموزشی اعزام شوند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: